Nekaj vprašanj glede namestitve Win7

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Rad bi si namestil Win7, pa imam nekaj (no, kar dosti
grin1.gif
) vprašanj, pa bom zelo hvaležen, če mi odgovorite nanje!

1. Downloadal sem Windows 7 TechNet RTM; ali bom prejemal updejte, support ipd, ali pa je za to potrebno počakati na uradni release?

2. Verjetno je že bilo povedano, ampak vseeno, kako je z driverji za 64 bitno verzijo? Rečeno mi je bilo, da Win že sam po sebi zazna in namesti del naprav, za tisto, kar pa ostane, so pa tudi driverji za xp/visto OK? Drži? Sprašujem, ker na uradni strani za ta prenosnik driverjev za Win7 še ni.. skrbi me, da za kakšno stvar ne bom mogel najti driverjev, recimo za disk G-sensor, bluetooth, wifi, grafa, plata, shortcuts, printer... itd itd.

3. Trenutno imam tri particije, dve majhni in eno večjo, na kateri imam nameščeno Visto in kjer so gor tudi vsi podatki. To particijo bi rad razkosal na 2 dela, da na enem ostane Vista, na drugem pa bi namestil Win7, tako da bi potem pri bootu izbiral, kateri sistem naj se boota (to si želim samo začasno, da se lahko kamot vrnem v Visto, če bi šlo pri Win7 slučajno kaj narobe!). Kako naj se lotim tega, kar sem opisal - "razkosanje" velike particije in namestitev boot menija?

Mogoče se komu zdijo ta vprašanja trivialna, ampak jebiga, sem bolj ziheraš, pa se raje prepričam, preden kaj zahebem... muchos gracias, padajo zvezde seveda... tnx
 
Nazadnje urejeno:

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
1. Windows 7 TechNet RTM je uradna, končna verzija tako da bo update avtomatičen in bp.
2. Če le nimaš preveč eksotične opreme, ti bo Win 7 našel sam gonilnike. Več preberi tule .
3. Za to jaz uporabljam dobrega starega Norton Partition Magic 8.0 lahko pa uporabiš tudi kaj drugega: klik . Ne pozabi prej defragmentirat particijo.

Upam, da sem kaj pomagal.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.619
113
ko imaš particijo razkosano, pri inštalaciji izbereš eno in te potem avtomatsko vpraša ob zagonu katero naj štarta
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mene pa zanima, ali je pametno namesto da mečem dol Visto pa formatiram vse živo, bolje da naredim upgrade na sedemko. Dela to dobro ali raje ne?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če si ziheraš, imaš sigurno vse bakupirano, a ne?
A ana onih dveh manjših particijah ni prostoa, da bi tja instaliral?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.020
9.174
113
40
MB
jaz sem jih dal včeraj gor, iz dolgčasa v bistvu, kr kul zadeva .. inštaliraš pa lahko usaš. ni več vmes onih 4 ur iskanja takih in drugačnih gonilnikov :D