Nega vozila (poliranje, globinsko čiščenje, usnje)

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne vem kje se sploh dobi v Slo...mogoče pri TopFinishu.

Cca. 40-50€ flaša....sam je pa tudi za ene 25 nanosov, kar pomeni vsaj za 5 avtomobilov spedenat u nulo.

Sam da je lak pa sede, naredi pa sloj na površini tako da je vseen kakšna je barva spodaj. Mora pa bit površina res čista, najbolje na spoliran avto.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Kolko časa potem zdrži gor(oz. po kolkem času ga je treba zopet nanesti, brez da ga ponovno poliraš), če pereš avto npr. z gobo, verjetno se hitreje stroži na površni kot pa če pereš avto v avtomatski avropralnici?

Se pravi nekje 5 nanosov po poliranju avta?
Malo so se pojavle lise na strehi in havbi, pa ga bom dal spolirat, potem bi pa samo vsake tolko časa Liquidglass nanesel, da se ne pojavijo zopet lise
smirk-1.gif


LP
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ma hudo drži...

Pomladi bo 2 leti od 3 nanešenih slojev, pa se še vedno pozna...

npr. pol leta star yaris s podobno črno barvo ima čist v pi*** barvo napram moji LG obdelani površini. Glede na enostavnost nanosa in ceno ne vem če se da bolje skoz pridet!
cheer.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne poznam carnuba voska oz. tistga extra dragega.

Verjetno kot vsak vosek ni ravno obstojen, kar pa LG je, še bolj pa druge teflonske zaščite.

Kaj ti bo voskanje, če je pa treba redno.
crazy1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
kaj je boljše je stvar debate oz. okusa.

carnuba vosek se smatra kot 'najboljše' z vidika leska oz. povdarjanja barve (globine).

bi pa enostavno moral popedenat dva identična avta--nekrat z LG-jem drugč s carnuba voskom...potem pa narediti primerjavo 'side by side'. Ker so razlike že med samimi voski....in na koncu je vse stvar lastne presoje.

Je pa tako...LG je polimer in dlje obstojen, napram vosku, ki ga je potrebno obnavljati vsaj na 3 mesece (poleti še bolj pgosto) ker vosek počasi 'izpareva'..čeprav gledam da tudi že voskom dodajajo polimere za daljšo obstojnost.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
vidim da ste stručkoti pa bi vas nekaj vprašal. imam metalik barvo ki še sicer ni nujno potrebna poliranja, bi pa ga vseeno rad malo zaščitil pred prihajajočimi sončnimi žarki. pa kakšen sijaj tudi ne bi bil odveč.

torej kaj mi priporočate? bral sem nekaj glede voskanja - mi lahko kdo malo podrobneje opiše kako je s tem na stvari? verjettno ni mišljeno šampon za pranje z voskom potem pa splahovanje z vodo in voskanjem?! ker to že delam vsakič ko ga perem...

lp
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
mene pa samo zanima koliko sploh stane ena spodobna polirka? za doma spolirat tri ali štiri avte, ter še kakemu kolegu če rabi ..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
polirnik stane od 230 EUR naprej..najcenejši so od Perlesa (mislim da biva Iskra),...potem grejo pa gor tja do 300 EUR.

Perlesovega imam sam ..samo mi ga še ni useplo ga stestirat.

Pač enkrat reskiraš denar, pa ga imaš...taka zadeva mora držat 20 let - saj ga praktično ne uporabljaš (par ur letno).
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Sam iščem nekoga, ki bi mi avto (Lupota) globinsko očistil - predvsem sedeže in strop.
Ali se lahko obrnem nate in koliko bi to stalo oz. če ne, kje v Ljubljani še dobro delajo?

Hvala!
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Mene tudi zanima koliko kaj stane globinsko čiščenje manjšega avta? Ali se da to tudi doma dobro narediti? nekaj se mi je že dolgo nazaj polilo po sedežu pa se malenkost vidi, drug sedež (voznikov ) pa je tako in tako malo temnejši ker se skozi sedi gori.

Je kakšen postopek poliranja na netu kje? enkrat bi to sam naredil, metal srebrn avto, še nikoli poliran (predvidevam)....