Nega vozila (poliranje, globinsko čiščenje, usnje)

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Pozdravljeni!

Ker se kar nekaj govori po forumu o poliranju in negi vozila oz. sezona za to šele dobro prihaja, bom odpru temo o negi vozila. Ker sem se sam iskal in obiskoval razne polir mojstre in pralnice, ki se stem ukvarjajo in nikjer nisem bil kaj prav navdušen in sem bil mnenja, da stvar lahko naredim bolje, cenej in na višljem nivoju. Začelo se je tko, da sem iskal nekoga, ki bi mi kvaliteno zaščitil mojo obnovljeno Mecko, ki jo seveda najbolj zaupam sebi sem se odličil, da se stvari podstopim kar sam. Zato sem malo našparal kupik DOBRO polirko in nekaj gobic, tamponov, voskov... in začel s probavanjem najrazličnejših produktov, ki se jih dobi. Po nekaj spoliranih avtomobilih in parih tečajih, so začeli prihajati razultati. Sevede pa je cena takih preparatov kar pošteno zasoljena. Če seveda hočeš avto popolnoma "obnoviti" se je potrebno spravt tudi na notranjost in ker globinsko čiščenje v pralnicah ni bilo tako, kot sem pričakoval, se je kolega odločil in šel v nabavo pripomočkov in arcni za globinsko/kemično čiščenje, tako da sva na konci že naredila sama od A -Ž vse.

Delamo za hobi, se trudimo in se izboljšujemo, toliko kolikor le čas dopušča... Predstavljam vam nekaj mojih zadnih projektov:

BMW 330D




BMW X5




MB 300D




RAV4


Porsche 911Turbo




Porsche GT2




Malo sem se tudi poglobil v nego usnja in naročil in preštudiral nekaj zelo dobrih izdelkov, ki jih sedaj uporabljam za nego najrazličnejšega usnja.











1.jpg


2.jpg


3.jpg



Lep pozdrav!

mlacar
 
Nazadnje urejeno:

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
lahko poveš kater končni zašč.produkt uporabljaš?po poliranju namreč....

off topic: fischer RC4 dile so zakon:)
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Lahka še mal opišeš na kratko postopek kako prideš to tkšnega rezultata, kere preprarate si uporabil, ceno in čas kolk dolg si delu ?

tale za usnje preparat me zanima, ker zgleda da pali
grin1.gif
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
lahko poveš kater končni zašč.produkt uporabljaš?po poliranju namreč....

off topic: fischer RC4 dile so zakon:)

Največkrat uporabljam LiquidGlass, potem pa mal kombiniram z nanosi, AutoMagic (BananaMagic, Awesome Gloss)...

Hehe RC4 so zakon, sedaj so prišle Stockli SL in so
stupid-1.gif
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Najprej se avto temeljito očisti, nato odstrani vse nečistoče, površinsko rjo in podobno, zaščita plastik, kjuk, stekl..., nato grobo poliranje, fino bolirananje in zaščita (1x,2x,3x, odvisno od avta in želj). Zadnje čase uporabljam naveč AutoMagica, nekaj Menzetrne in Shola... Za poliranje avta porabim ponavadi okoli 6-10ur, če je pa tudi globinsko, moram pa avto imeti dva dni, seveda če se le da.

Za usnje uporabljam stvari od ColorLoca in Lederzentruma.

LP
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Kok uzameš za poliranje karavana?
tongue-1.gif

Same q, s tem da ima na par mesteh nekaj večjih zaleg prask, kot bi nekdo zanalašč praskal na kakih 100cm2 (verjetno tudi je zanalašč). Barva metalik srebrna. Sam unih prask nisem ven spravil..

Spomladi bo to treba nujno uštimat.
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Cena poliranja je od 100-250eur, odvisno od vozila...

Glede globljih prask je pa tko, veliko se da, vse tut ni mogoče spolirat, če je barva odbita vn, nimaš kj prov veliko možnosti..Treba pogledat zadevo.

Nekaj avtov pa sem dobil v popravilo, ko so jih nekeri, ki so hotr prhrant in so polirali samo oz. so poliral pri tistih ki polirajo za 30-40uer (ne rečem da so vsi zanič, ampak nekateri res mislijo da če kupijo sonax poli pasto so že profiji in lahko delajo vse..), potem je pa zažgan lak, mal poplastik mal zravn, čudni krožni risi kar pa je zelo težko odstranit in popravit.

LP
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Od kod pa si če ni skrivnost. Jaz nekaj premišlujem, da si bi dav spolirat avto v bližnji prihodnosti in sicer gre za Peugeot 406 rdeče metal barve (predvidevam da zelo zahtevna barva za polirat).
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Še par slikc čiščenja notranjosti. V to se je poglubu mal bolj kolega, sprobu par kompletov čistil različnih firm, zdj uporabljava največ Frescuro in AutoMagic... Ko se avto kemično spuca, ni duha ne sliha o cigaretah, smradu, madežih in podobno... Avto ima prijeten svež vonj, a ni odišavljen!


meca3.jpg


meca4.jpg


globinsko3.jpg


globinsko2.jpg


Tukaj je mal težje posneti dobre slike, ker se sedeži še sušijo in je težko dobit čisto suhe sedeže, ker stranka ponavadi že avto prej odpelje. Če pa je le možno se probamo zment, da avto ostane dva dni, da se sedeži posušijo, ker šele takrat se pokažejo še kakšen madež kje.
 

p20883

Pripravnik
6. dec 2007
44
0
6
Citat:
Uporabnik mlacar pravi:[/I]


Največkrat uporabljam LiquidGlass, potem pa mal kombiniram z nanosi, AutoMagic (BananaMagic, Awesome Gloss)...

Kje se da to dobit? Te proizvode LiquidGlass? Vidim, da jih kr hvalite...

Mimogrede, s kje pa si mlacar? Se opravičujem, nisem zasledila...
 
Nazadnje urejeno: