Nega usnja Opel Insignia

starck123

Zelenc'
6. nov 2013
16
0
1
Prvič avto z usnjem… prosim za nasvete glede vzdrževanja:
- kolikokrat na leto
- predvsem pa s čim.

Usnje se v skoraj novem stanju… ni pa bilo do sedaj kakšnih čiščenje/vzdrzevanj.

Hvala že vnaprej.
PS: bila prilika tako da prvič in zadniic usnje
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
To je res. Na enem od avtov sem imel tapete iz skaja, zice pa iz usnja, oboje sem mazal z zgoraj omenjeno mažo. Po mojem je to OK tudi za skaj, ne vem pa, če je zares nujno...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Ampak skaj z leti razpoka, in proti temu ne moreš narediti ničesar? Sranje, spet šparajo na strankah...

Če drugega ne, ga očistiš. Kar bi lahko počel tudi s stelexom...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Jah tak pač je. In pol ma folk "leder" samo trikrat. Prvič, zadnjič in nikoli več. V bistvu pa imajo skaj.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Prvič avto z usnjem… prosim za nasvete glede vzdrževanja:
- kolikokrat na leto
- predvsem pa s čim.

Usnje se v skoraj novem stanju… ni pa bilo do sedaj kakšnih čiščenje/vzdrzevanj.

Hvala že vnaprej.
PS: bila prilika tako da prvič in zadniic usnje

Če je res unje (Opli so znani, da radi tlačijo skaj, še posebej, če je to kombinacija blaga in "usnja"), potem je super 2x na leto. Ne bo pa nič narobe, če boš očistil in premazal 1x na leto. Najbolje enkrat spomladi, ko se notranjost vozila že ogreje in se pore na usnju odprejo ter konec jeseni, ko je še dovolj sonca. Najprej posesaš, obrišeš z vlažno krpo in počakaš, da se posusši. Nadaljuješ s čistilno emulzijo in dobro utreš. Ostanke pobrišeš s suho in čisto krpo. Na koncu uporabiš negovalno emulzijo in dobro vtreš s krožnimi gibi.Pustiš, da se posuši in uživaš še naprej.

Jaz uporabljam komplet od Sonaxa. Vse je spravljeno v lični embalaži, vključuje vse kar potrebuješ za nego usnja. Je pa tudi Gliptone super. V vsakem primeru se splača negovati, ker vsaj odstraniš svinjarijo, ki se zagotovo nabere in še skrbiš, da dlje traja. Usnje ne poka, se pa zagotovo obrabi.

 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Skaj imate, tako kot moskvici in lade iz 70. in 80. let prejsnjega komunizma. Vecina avtomobilov. Dovolj je mikrokrpa, rahlo vlazna. Itak z leri vse razpoka. Za usnje je pa kot je tony rekel.

Pravo usnje se v avtu zavoha, tudi pri 300.000k. In tega nimas prvic, zadnjic in nikoli vec ampak vedno. Tole je bmw sedmica stara 35 let.

ebb890b031d589b195191ef507c2874f.jpg
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Insignia, če ima cele zice iz usnja, ima res usnje. Kombinacija z blagom, pa je skaj, ki bo v nekaj letih razpokal in pri tem ne moreš nič, žal. Vem, sem sam imel. Za nekoga, ki je omenil bmw-je... vedno znova sem fasciniran nad starejšimi, kako dobro izgleda usnje, izgleda se pri tem ni prav dosti šparalo :)

Kak pa je pri Passatu B8? Imam kombinacijo usnje-alkantara...ali je tudi to v bistvu skaj?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Priusi do 2015 so leder (in to dober) po 15 so eko leder (skaj) :) če je govora o ful usnju.
Dober leder so meli še audiji in vw tam okoli 2000 leta. Pa lancia-alfa iz tistih časov. Ko je res blo par mm debelo. Bmw tudi ni šparal. Ampak ti časi so mimo zgleda.
Hyundai pa taka katastrofa da brezveze, tanko ko papir.

Aja pa leder v Volvotu je tudi bil poezija. Upam da niso tega spremenili
 

starck123

Zelenc'
6. nov 2013
16
0
1
Insignia, če ima cele zice iz usnja, ima res usnje. Kombinacija z blagom, pa je skaj, ki bo v nekaj letih razpokal in pri tem ne moreš nič, žal. Vem, sem sam imel. Za nekoga, ki je omenil bmw-je... vedno znova sem fasciniran nad starejšimi, kako dobro izgleda usnje, izgleda se pri tem ni prav dosti šparalo :)

Kak pa je pri Passatu B8? Imam kombinacijo usnje-alkantara...ali je tudi to v bistvu

Insignia, če ima cele zice iz usnja, ima res usnje. Kombinacija z blagom, pa je skaj, ki bo v nekaj letih razpokal in pri tem ne moreš nič, žal. Vem, sem sam imel. Za nekoga, ki je omenil bmw-je... vedno znova sem fasciniran nad starejšimi, kako dobro izgleda usnje, izgleda se pri tem ni prav dosti šparalo :)

Kak pa je pri Passatu B8? Imam kombinacijo usnje-alkantara...ali je tudi to v bistvu skaj?
Pozdrav

avto je l.2017...sedeži kpl. iz usnja tj ni nobene kombinacije s tkanino...avto tudi "diši" po usnju (v bistvu bil registriran samo 1 leto tako da je znotraj kot nov...ampak pustimo tj že druga debata)...po moji logiki bi to naj bilo usnje. Tudi prodajalec (uradni zastopnik za OPEL) trdi, da je pravo usnje.

Kot napisal v 1.postu...bila prilika...1. in zadnjič usnje...

Sicer pa hvala vsem za vse (izkušenjske) predloge.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.652
113
Z vžigalnikom hitro ugotoviš ali je pravo usnje ali ni. Tisti, ki so še v Trbižu kupovali leder jakne dobro poznajo to metodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in krava

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Prvič avto z usnjem… prosim za nasvete glede vzdrževanja:
- kolikokrat na leto
- predvsem pa s čim.

Usnje se v skoraj novem stanju… ni pa bilo do sedaj kakšnih čiščenje/vzdrzevanj.

Hvala že vnaprej.
PS: bila prilika tako da prvič in zadniic usnje
jaz sem si to nabavil in prejšnji vikend prvič uporabil. tudi na volanu.

 

Podobne teme

Odgovori
121
Ogledi
28.886
Splošno
Izbrisan uporabnik 474
I