Ne-mastna šipa

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Imam sledeč problem...sprednja šipa na avtomobilu ni čisto nič mastna in mi brisalci brišejo kot v počasnem posnetku. Avto redno ročno perem 1x na teden z šamponom ARMOR ALL Wash & Wax 1000ml ---> http://avtodeli.enakupi.com/ARMOR-ALL-Wash-Wax-1000ml-pr-16744.html...
sem pa šipo 1x lani namazal z Rain X in ne vem, če je mogoče to vzrok za slabše brisanje. Ta problem imam že dalj časa, tako da sem menjal tudi brisalce, pa je še vedno isto. Zdaj šampon skoraj ne vem če bi bil kriv, ker z istim šamponom perem tudi avto od punce, pa njeni brisalci brišejo tak kot morejo. Tekočino za stekla tudi uporablja isto, tako da to tudi ne bi smeli bit. Je pa res, da začnejo brisalci boljše brisat če nekaj časa dežuje, ampak to ni to...mene muči to, da če na suho vklopim brisalce, mi ti rabijo 10s, da pridejo nazaj...a obstaja kakšen premaz za stekla? Mogoče bo res potrebno zamenjat šampon, tekočino za brisalce?

ima kdo kakšno rešitev za moj problem?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.835
113
tukaj šampon, vosek, tekočina, dež...etc nima veze.

ti imaš problem ali v motorčku ali v samem mehanizmu - predvidevam pa, ker ti ob dežju briše bolje, da je mehanizem zarustal in ga dež do te mere 'namoči' da motorček lahko obrača brisalce.

tako da....če j kak pameten avto da se da priti zraven ins e lahko kaj šravfa - razdri in namaži...oz. če imša kako staro kripo poglej v salomonca če kdo prodaje rezervne dela za tvoj avto in kupi kar rabiš.

še prej pa seveda do nekoga, da pogleda kaj pravzaprav je narobe.

(komentar o šamponu..ker uporabljaš šampon z oskom ti brisalni nikoli ne bojo preveč dobro brisali - kar boš opazil pri vožnji ponoči, ko bodo ostajale lise na šipi).
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
thnx za odgovora....bom se zapeljal do najbližjega VW servisa, da mi pogledajo mehanizem in motorček za brisalce...