Navigon 2310 Garmin 1350

roman01

Zelenc'
21. avg 2009
2
0
1
Živjo.Vsem lep pozdrav.Rabim vašo pomoč.Kupujem navigacijo in imam možnost med dvemi in sicer med Navigon 2310 in Garmin 1350.Zanima me če imata ti dve navigaciji možnost vnosa koordinat če sta menija in govor v slovenskem jeziku ali imata možnost nastavit na najkrajšo najhitrejšo in optimalno pot ali je potrebno vpisati celoten naslov ali samo naprimer naslov ulice in ti potem naprava da možnost izbire.Katero navigacijo mi svetujete?Prosim za čim več odgovorov do ponedeljka 24.avg.se moram odločiti.LP Roman
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Enako, brez pardona Navigon.

Zdi se mi bolj pregleden, zemljevidi so tako rekoč enaki in še omejen nisi, kot pri Garminu, ker dela na Win platformi.
 

roman01

Zelenc'
21. avg 2009
2
0
1
Ne razumem zakaj si omejen pri Garminu ker dela na Win platformi?Se opravičujem kaj to pomeni?Zanima me če imajo vse navigacije možnost najhitrejše najkrajše in optimalno pot.Ali pri vseh lahko iščeš po koordinatah?Pa še to me zanima če je potrebno vnesti celoten naslov?To bo moja prva navigacija.Lp Roman
 
Nazadnje urejeno:

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
na navigon lahko daješ tudi druge navigacije, na garmin pa ne. Si obsojen na njihovo, ki pa vemo je ena slabših. Imajo pa dobre mape ja.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Ker si zadnji...

Garmin 1350
ZA:
- support - pač vsi ga imajo in znajo uporabljati
- večji zaslon
- lahko naložiš karte, kot so AdriaRoute
- boljše ohišje
PROTI:
- brez raznih uporabnih funkcij (beri navigon)
- ni TMC (moraš doplačati za model 1350T ali kupiti TMC sprejemnik - 49EUR)
- ni možnosti vnaprejšnjega shranjevanja poti
- Software imajo še vedno isti brez napredka že od 2002, če ne upoštevaš "EcoRoute", ki ti pove, da prehitro voziš, pa da privarčuješ nekaj malega na gorivu...

Navigon 2310 EU:
ZA:
- za 99 EUR imaš na voljo 8 posodobitev kart (4x letno, 2 leti)
- prva posodobitev kartografije v 3mesecih je zastonj
- hitrejši software
- hitro iskanje POI po kategorijah, ki si jih sam določiš
- boljši ekran
- shranjevanje do 100 vnaprej pripravljenih poti
- reality view PRO za prikazovanje izvozov avtocest
- pripomoček za izbiro prometnega pasu
- clever parking (ko se približuješ cilju, začne iskati parkirna mesta)
- TMC sprejemnik vključen in delujoč
- prikaz prometnih znakov in smerokazov
- enostavna možnost nadgrajevanja in dokup funkcij, kot so CurveWarner (opozarja na nevarne ovinke) ipd.
- opozarjanje na železniške prehode
- vizualno prikazovanje POI točk - McDonalds, Sparkasse, OVM, BP, MOL, Agip, Shell, BurgerKing, podzemne zeleznice, sole, trgovine ipd.
- POI Click - klikni na POI točko, poglej, kaj je to, ter se odpelji tja.
PROTI:
- manjši zaslon
- spodnji rob je morda nekoliko predebel, zato težko klikneš tipko "Možnosti", če imaš navigacijo na steklu na čudnem mestu
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
http://www.navigon.com/site/de/de/shop/consumer/bundlelist/1398

NAVIGON 8410 OMFG
smile-1.gif