Navigacija Mio Moov 200

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
sem pred časom dobro stestiral to navigacijo mio moov 200, z različnimi verzijami igo programov in je enostavno prešvoh za kakšno resno uporabo,saj kot ste že sami ugotovili ima premalo spomina in med delovanjem včasih zamrzne,kocka slika,izpisuje errore itd...
še najboljše je deloval Igo Amigo..se pa ne spomnim katera verzija je bila...
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
glede na to da ima naprava 32 Mb rama, je edina (in tudi ne slaba) opcija ki normalno deluje iGO8. Preverjeno!

še na nokiji n95 dela garmin xt boljše in brez napak,kot pa na tem mio 200 IGO...

Janch- ti si verjetno preverjal malo po mestu in okoli. Vzemi jo s sabo na eno daljšo relacijo cca 300 km in še več pa boš vedel o čem govorim..

o tem na spodnjem linku ( moov 200 low memory error)

http://gpsunderground.com/forum/mio-device-unlock/5176-igo8-mio-moov-200-a.html


EDIT:Odstranil link zaradi nelegalne vsebine na strani do katere je vodil.
 
Nazadnje uredil moderator:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Že preden sem odprl linke, sem vedel v čem je problem raznih maherjev na omenjenih forumih. V obeh primerih, katerih linke si navedel so Mio moov 200 odklepali z različnimi unlocki in to je tudi glavni razlog za low memory errorje! Treba je vedet, da razni miopocketi, shelli in podobna jajca zahtevajo svoj delež rama. Jaz sem že nekaj primerkov te navigacije modificiral tako, da se pri zagonu naprave zažene direktno iGO8, torej brez kakršnega koli vmesnika z raznimi ikonami. V tem primeru ima iGO8 na voljo prav se sistemske resource in navigacija deluje normalno (seveda brez dem, stavb, speedcamov, skinov..). Do sedaj še z nobeno ni bilo problemov in imajo nekatere za seboj že zajetno kilometrino.
wink-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kako iz Fičkota narediti Ferrari?

Navesiš mu novo karbonsko karoserijo, alu feltne in akrapoviča za zvok pa je!
Ali pa sfriziraš mašino na Abartha, prilagodiš zavore, kolesa, gume,... in se voziš pač kot se vozi Fičo Abarth.

Za tiste, ki mogoče ne razumejo prejšnjih Janchevih strokovnih komentarjev, pač malo bolj slikovito o Mio M200.
wink-1.gif
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Že preden sem odprl linke, sem vedel v čem je problem raznih maherjev na omenjenih forumih. V obeh primerih, katerih linke si navedel so Mio moov 200 odklepali z različnimi unlocki in to je tudi glavni razlog za low memory errorje! Treba je vedet, da razni miopocketi, shelli in podobna jajca zahtevajo svoj delež rama. Jaz sem že nekaj primerkov te navigacije modificiral tako, da se pri zagonu naprave zažene direktno iGO8, torej brez kakršnega koli vmesnika z raznimi ikonami. V tem primeru ima iGO8 na voljo prav se sistemske resource in navigacija deluje normalno (seveda brez dem, stavb, speedcamov, skinov..). Do sedaj še z nobeno ni bilo problemov in imajo nekatere za seboj že zajetno kilometrino.
wink-1.gif

sej lahko ti modificiraš in nadgrajuješ kolikor hočeš,toda navigacija ki ima samo 32mb rama ne more poganjati brez problemov IGO8 ki ima minimalne zahteve 64mb rama...http://en.wikipedia.org/wiki/IGO_%28software%29

Kapiš ?
wink-1.gif
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Te nastavitve od Jancha in tudi podobne temu so bile objavljene že cca 2 leti nazaj na: gpsunderground,ppcwarezu,mobilism,ipmart ..itd. drugih forumih,tako da to ni nič novega...

sej navigacijo sem seveda nastavil,da se je IGO8 direktno zagnal iz sd kartice(brez vseh dodatkov) in je tudi deloval na krajše razdalije kolko tolko vredu,problem so bile daljše poti npr. na morje,ali pa načrtovanje vmesnih poti,ter preračunavanje poti..tukaj pa so se začele težave z low memory errorji,zmrzovanjem..itd.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Takoj, ko sem prebral tvoj post sem obrnil številko in poklical kolegico, ki sem ji nekje pred pol leta porihtal tega Mia. Vprašal sem jo za izkušnje in mi je povedala, da je zelo zadovoljna. Nedavno je bila med drugim tudi na daljšem popotovanju po madžarski in naprava ji je služila odlično in brez najmanjših težav. Če je konfiguracija narejena po meri za to napravo, bo iGO deloval v nasprotno me nihče ne more prepričat. Res pa je, da ko sem še pred leti bil še malo bolj "zelen" sem mio naprave odklepal z lanikovim VisualGPS unlockerjem, ki pa se definitivno ne obnese na napravi z 32mb rama, tako kot tudi noben drugi unlocker aka Miopocket, MioMoov unlock ipd..)

Zanimivo, ravno ta teden sem preko ZS in preko maila dobil 2 prošnji za inštalacijo iGO8 na to napravo. Obema sem poslal svoj paket, zato bo zelo zanimivo slišat še njuno mnenje okoli delovanja, če bosta le opazila tole temo.
wink-1.gif
 

Brixie

Zelenc'
11. avg 2010
3
0
1
Hmm. Ne vem, kaj je okoli tega Mio Moov 200. Jst mam na njem naložen Pocketmio, Igo8 in Garmin XT in to use s SD kartice, nič iz Flash-a, pa use deluje brezhibno. Prvo kar sem naredu sem vrgu original SD kartico v smeti in kupu novo 4Gb, naložu PocketMio, skreiral mape Igo8 in Garmin in skopiral vse v pripadajoče mape. Nisem pa pogledal, če obstajajo različne verzije Moov-a 200.
 

svizecbrus

Zelenc'
3. sep 2009
26
0
1
Štajerska
LP!
Tudi jaz sem dobil mio 200 navigacijo. Zgleda da je naložen še original software in precej stare mape. Grafični izgled je kot dobri stari C64
smile-1.gif
. Kako ste zadovoljni z uporabo IGO8 na tej navigaciji?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Potem si najbrž prišel do zaključka, da se na to napravo da spraviti stari dobri iGO8, za katerega so na voljo kvalitetni zemljevidi. Posledično je večina uporabnikov zadovoljnih. Sem ti poslal ZS z vsem kar potrebuješ, tvoja naloga pa je, da zadevo potestiraš potem v praksi in napišeš svoje izkušnje.
smile-1.gif


lp
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
Jaz sem tudi te "sreče" da mi je sosed prinesel Mio moov 200 (model N177) z željo da mu namestim nove karte. Janch, lahko prosim še meni pošlješ navodila kako zadevo "upgrejdat"?

Trenutno je gor miomap 2008 v1.0. Obstaja mogoče update kart preko neta? V MioMore desktop nisem našel.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Škoda iskati karkoli v smeri mio posodobitev. Najbolje je, da se naprava odklene in se nanjo naloži iGO8 z zadnjo različico zemljevidov, Le tako je izkoristek maksimalen. Imaš ZS.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
je komu uspelo narediti calibracijo zaslona, meni tudi preko tipke reset tega ne ponudi,

hvala in lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
to lahko narediš edino če ponovno instaliraš firmware (težja opcija) ali če odkleneš napravo, da dobiš dostop do windows namizja in potem narediš kalibracijo preko nadzorne plošče. Sem ti poslal narejeno skripto za ta namen.
 

MaTTejko

Zelenc'
19. jun 2015
3
0
1
Živijo Janch,

Bi lahko tudi meni poslal navodila kako odklenit in naložit Igo8 na miomoov200 N177?
Dobil sem namreč to navigacijo in ob zagonu izpiše fatal error da je MioMap.exe izvedel illegal operation and Will be shut down.

LP