Navigacija in Android

LukaOman

Zelenc'
27. jul 2010
6
0
1
Kranj
luka.bubi.si
Pozdravljeni;

V temi o aplikacijah na androidu ter Samsung Galaxy S se je že večkrat pojavilo vprašanje glede navigacije. Glede na to, da je čas dopustov in potovanj ter da zna uporaba GPS v kombinaciji z Google Maps postati rahlo draga, bi vse uporabnike, ki uporabljajo kakšnega od navigacijskih sistemov na telefonu prosil, da jo predstavijo. Zanima me tudi, kje se jo da dobiti, cena, pogoji, kvaliteta,...

Največkrat se sicer pojavlja navigacija Android Forum sicer opisuje postopek namestitve, a ima sem ter tja kak uporabnik težave, ki jih sproti rešujejo. Si jo je kdo od vas namestil? Kje je dobil datoteke, je imel kakšne težave pri namestitvi, kateri vodič je upošteval? Zadeva uradno deluje med drugim tudi na Galaxy Spica, ...

LP Luka
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.591
289
83
www.kacnje.eu
IGO - po mojem mnenju najboljša navigacija (tako program, kot tudi karte, ki so na voljo). Vendar je pri njih popolna zmeda - najboljši izdelek je "Nav N Go IGo" (poglej na navngo.com), ki pa je na voljo le za Windows Mobile.
Ostale njihove zadeve so slabše, vendar med njimi obstaja tudi verzija za Android (Igo My Way 2009). No, da je zmeda še večja, na eni strani piše, da je to le za Iphone, drugje pa je na voljo tudi za Android in WM (kar oboje drži). Da pa je zmeda lahko še večja - če verjameš - je za Androida na voljo le verzija za manjše resolucije (torej SGS z 800x480) ni pokrit. Ne boš verjel - zmeda je lahko še večja - na strani Nav N Go je za support preusmeritev na stran naviextra (ki pa se ukvarja le s kartami). Na strani igomyway.com pa imajo (zelo odzivno) pomoč.
Obstaja pa verzija z imenom Motonav (mislim, da je to od Motorole), ki deluje na tej resoluciji. Žal so izbrali slabši vmesnik.
Kar je vseeno dobro - na voljo so dobre karte in med seboj so kompatibilne. Prav tako imam občutek, da je sam algoritem povsod enak (dober).
Toliko o IGO (ali kakor koli ga že imenujemo - ravno danes sem čvekal z njihovim supportom na to temo, vendar se njim zdi vse pregledno in jasno
stupid-1.gif
) No, ja.

Od ostalih mi je dokaj všeč Navigon, ki pa ima (vsaj za Slovenijo, kjer sem preizkušal) dokaj slabo karto. Manjka mu tudi kakšna možnost nastavitev ...
Ostali mi nekako niso potegnili. Saj morda bi bilo, venda nimam dovolj časa za te štose. Če bi obstajal "Nav N Go IGo" (strela jasna njihova imena, ki tudi onemogočajo kakšno pametno iskanje po iskalnikih) za veliko resolucijo za Androida, bi bil problem rešen. Zadevo kupiš in to jo to. Sam sem jo na WM s pridom uporabljal - kolega je imel na poti po Bavarski tri različne Garmin naprave in dve različni karti, pa je ob pogledu na IGO kar zavijal z očmi
grims-1.gif

Upajmo, da bodo kmalu naredili. Najbolje, da malo pišete na support.
write.gif
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Sam uporabljam sygic mobile maps 10. Karte so Teleatlasove in Navteqove. Jezikov za vodenje in vmesnik je na voljo se pa se. Vmesnik mi je bolj simpaticen od garminovega (tudi gXT), pogresam edino topografsko karto slovenije, ki sem jo imel na garminu.

Vrjetno je katera navigacija boljsa, sygica sem nalozil, ker mi je prvi prisel pod roke. Se pa zna zgodit, da me
ta tema preprica, da probam kaj drugega.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Jaz uporabljam CoPilota, ki sicer ni Garmin z Adriarute ampak do sedaj me je po Sloveniji pripeljal prav povsod. Ima nekaj pomankljivosti imam naloženega tudi Sygic navigacijo, ki se mi zdi tudi bolj tekoča vendar so pa kartam naslovi španska vas. Vse ostalo mi je kar nekaj.
Tisti IGO in Motonav pa naj si nekam vtaknejo nekompatibila resolucija in nepregledni meniji niso zame sploh če upisuješ pot med vožnjo, kar sicer ni priporočljivo ampak kaj češ
rolleyes-1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.591
289
83
www.kacnje.eu
Se strinjam - tisti Motonav in ostalo je zgolj silno okrnjena verzija pravega IGO.
Tukaj je recenzija - sicer dokaj kritična, vendar je res vse lepo opisano. Na strani podjetja je vse bolj ubogo ...
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Sygic isce po naslovih (tudi najde), samo iskanje je mal trapasto. Moras pravo ulico/kraj izbrat, da ti meni ponudi izbiro stevilke. Eno od ikon krog oz. tablo, potem pa gre lepo skozi. Ko pa to najdes si pa na konju
smile-1.gif
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Kako pol, deluje Nav N Go IGO na androidu ali ne? Krava si me z napisanim toliko zmedel, da sedaj splJoh ne razumem;) Uglavnm, na slo. trackerjih sem našel to navigacijo in me zanima, bo delalo na mojem Galaxyu ali ne? Ker res povsod piše, da je za WM.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Citat:
Uporabnik Group_Therapy pravi:
Sygic isce po naslovih (tudi najde), samo iskanje je mal trapasto. Moras pravo ulico/kraj izbrat, da ti meni ponudi izbiro stevilke. Eno od ikon krog oz. tablo, potem pa gre lepo skozi. Ko pa to najdes si pa na konju
smile-1.gif

Se pravi je fora v krogcu ali pa tabli pred ulico? Uf mater pa vedi
bonk.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.591
289
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik Likalnik pravi:
Kako pol, deluje Nav N Go IGO na androidu ali ne? Krava si me z napisanim toliko zmedel, da sedaj splJoh ne razumem;) Uglavnm, na slo. trackerjih sem našel to navigacijo in me zanima, bo delalo na mojem Galaxyu ali ne? Ker res povsod piše, da je za WM.

Žal NE deluje.