[NAVIGACIJA] I-GO novosti

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
@Alko_man

Če te prav razumem si imel nextgen inštaliran na 4.4.4 verziji in ti je delal BP, ko si pa posodobil na lollipop pa ti isti nextgen izgublja satelite?

Tako je... Drugače sem imel v obeh primerih vse na notranjem pomnilniku.

P.S. In na sploh nisem zadovoljen z loliko, ker mi baterija ob enaki uporabi zdrži veliko manj. Telefon pa je Sony Experia M2 Aqua.
 
Nazadnje urejeno:

Vincenc

Zelenc'
1. dec 2013
17
0
1
Zanimivo isto pri meni na xperii m2.Potem sem nekje prebral , da če daš telefon na " način za letenje " gps normalno dela. Probal in res dela . Kje je fora , s tem da potem nisi dosegljiv , se da še kako drugače. Lp
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Citat:
Uporabnik Vincenc pravi:
Zanimivo isto pri meni na xperii m2.Potem sem nekje prebral , da če daš telefon na " način za letenje " gps normalno dela. Probal in res dela . Kje je fora , s tem da potem nisi dosegljiv , se da še kako drugače. Lp
Način "letenje" blokira vse oddajnike v aparatu (WiFi, GSM, BT, ipd.) da ne oddajajo in motijo naprav okrog sebe. GPS pa je v bistvu samo sprejemnik, zato ne moti in lahko ostane prižgan za slučaj, če rabiš orientacijo oziroma vodenje.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Vincenc

Alko_man je rešil problem v servisnem meniju, če se ne motim.
Če bo pri tebi deloval isti postopek nimam pojma in upajmo, da Alko vidi tvoj post
wink-1.gif
 

Vincenc

Zelenc'
1. dec 2013
17
0
1
Alko_man daj prosim napiši , kako si rešil problem v servisu telefona , sem probal vse živo in mi ne rata , hvala Lp
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik Vincenc pravi:
Alko_man daj prosim napiši , kako si rešil problem v servisu telefona , sem probal vse živo in mi ne rata , hvala Lp

Hja, zgleda, da je bila rešitev samo trenutna, ker mi sedaj spet izgublja satelite. Edina rešitev trenutno je letalski način, ampak si takrat seveda nedosegljiv.

Drugače pa odpri dialer in vtipkaj kodo *#*#7378423#*#*
nato pojdi pod Service Tests --> GPS --> Purge assistance data

Bi pa prosil, da javiš, če bo kaj boljše
smile-1.gif
ali pa seveda, če najdeš kakšno drugo rešitev.

lp
 

Vincenc

Zelenc'
1. dec 2013
17
0
1
Alko_man sem tudi jaz že vse živo probal , tudi servis test sem dal skoz najde stelite itd,ampak nič drugega se ne da narediti , vsaj jaz ne znam ali pa se res ne da .Če bi lahklo , bi šel nazaj na kitkat , tako da res obstaja samo še letalski način, zaenkrat , če bo kdo kaj drugega pogruntal . Lp
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Da nimata slucajno vidva vklopljen gps in zraven se lokacije preko mobilnih podatkov.
Probajta tam pod gps imet vse ostalo izklopljeno.

Vse drugo je na off... najverjetneje je kakšen bug v novonameščeni loliki. Bom počakal na še kakšno uradno posodobitev ali pa bom pisal na servis...

lp
 

mosfet

Pripravnik
24. apr 2012
127
0
16
Enake težave imam tudi jaz na Sony xperiji, ko sem telefon posodobil na 5.1.1 mi ne najde satelitov oz. opozarja me ''izgubljen signal satelitov'' ko pa pogledam najdene satelite jih je cel kup.

Imam sprejemnik satelitskih signalov (imena trenutno ne znam) če ga povežem preko bluetooth-a s telefonom ali bi navigacija iGO delovala. Nekoč sem ta sprejemnik uporabljal za garmina in nokijo in je zadeva super špilala.

Sprašujem naše guruje-mojstre ali bi špilal tandem Sony iGO in sprejemnik satelitskega signala

Zdaj sem trenutno na furi, ko pridem domov bi preizkusil ta tandem če deluje.

Verjetno bo treba v sys datoteki kaj spremeniti
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Ne vem, če bo karkoli pomagalo. Glede na to, da sem klical uvoznika in pravijo, da je težava v FW na Experii, ne boš nič rešil, razen to, da počakaš na kakšen update, ki ga baje pripravljajo...
Jaz bom še malo počakal, drugače ga pošljem k njim in naj naložijo 4.4.4., ki je delal perfektno.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Katera Xpera ima te probleme ? Z2 na 5.1.1. dela bp.

No, včeraj je prišla uradna posodobitev za Xperio M2 Aqua, ki je rešila to težavo.... sem čakal par mesecev... sramota za Sony, čeprav je bilo na njihovem forumu tavžnt nejevoljnih uporabnikov...

Še vedno pa nisem zadovoljen s fotoaparatom, ker je mislim da na 4.4.4. delal občutno lepše fotografije. Bodo mogoče tudi ukrepali kaj v to smer
priden.gif
 

Vincenc

Zelenc'
1. dec 2013
17
0
1
Alko_man meni še ni posodobilo sem poizkušal z pc companionom pa nič , se da kaj drugače .Hvala za odgovor
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik Vincenc pravi:
Alko_man meni še ni posodobilo sem poizkušal z pc companionom pa nič , se da kaj drugače .Hvala za odgovor

Meni je posodobitev dalo kar na telefon... Kupljen je bil pri mobitelu.
Si poskusil na telefonu update?
Ta verzija je 18.6.A.0.182. Bi bilo potrebno pogledati, če se kje na uradni strani najde...

EDIT: Zgleda, da ga Companion ne najde... klik
 
Nazadnje urejeno:

Vincenc

Zelenc'
1. dec 2013
17
0
1
Sem probal pa mi ga sam telefon ne ponudi zato sem poizkusil Pc Companion pa tudi nič . Bom počakal še par dni , potem bomo videli , hvala