[NAVIGACIJA] GARMIN XT za SYMBIAN 1.del

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
252
113
jest bi zdele probal... pa si kr ne upam! sicer je na mobisuxu tema o tem, pa baje da dela...
 

bojch

Pripravnik
4. okt 2008
67
0
6
Tako po občutku, se mi zdi, da troši malo manj, drugače pa ne opazim neke razlike v delovanju. Dobil sem ga pa na tajvanskem Garminu in dodal euro jezike. Link
 
Nazadnje urejeno:

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Za malo pomoči bi prosil ...

Pri XT Garminu na symbianu sem dodal še eno mapo na način, da sem različno poimenoval datoteke različnih map.

Citat:
Kako naložiti na Garmina več kart na eno SD kartico.

REŠITEV.
Garmin lahko odpre po več map naenkrat po naslednjem postopku
poimenovati jih morate:
Gmapbmap.img -->base map (1. mapa)
Gmapsupp.img -->your map (2. mapa)
Gmapsup2.img -->another map (3. mapa)
Gmapprom.img -->another map (4. mapa)

pomembne so velike in male črke, tako da le previdnost pri tem...

Prebral sem tudi, da ni omejitev samo štiri mape. Zanima pa me kako se poimenujejo naslednje mape?
Pa še ena zadeva me muči! Ali lahko dobim IMG file mape iz .exe datoteke (instalacije mape)?
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Pozdravljeni !

Ali lahko nekdo poda navodila za nadgradnjo na verzijo 5.00.20 !

Hvala
 

Shine

Zelenc'
19. dec 2008
1
0
1
Naložil sem si Garmin Mobile XT 5.0, nato dodal še AR 2.2 preko MapSourca. Vse OK, razen...

ZVOKA! Že pri namestiti novega Garmina Slo zvokov ni bilo za izbrati. Kdo ve oz. lahko objavi link, kako se na 5.0 naknadno dodajo zvoki (po možnosti slovenski) za navigacijo in vodenje? Se lahko kako porabijo tisti od garmina 4.2?


Hvala in lp vsem
 

bojch

Pripravnik
4. okt 2008
67
0
6
Malo višje sem podal link, daš prevod v slo (Google), poiščeš Garmin XT, downloadaš in dodaš € jezike!
 
Nazadnje urejeno:

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Citat:
Uporabnik kornfleks pravi:
xXx: jaz sem jih preimenoval. Ampak kakor sem kasneje ugotovil, ko sem spreminjal "tsrautostart.exe", mi Garmin XT ni več delal, tako da sem to datoteko preimenoval nazaj.
Verjetno bi bilo bolje ubiti proces, ko ga ne potrebuješ, več o tem tukaj .


Telefon na PC povežeš prek USB prek mass storage mode, datoteki se nahajata v mapi \sys\bin

Hvala za tole.

Sem sledil povezavi in rešil zadevo. Je pa zanimivo, da je verzija GarminXT verzija 4.xx.xx, manj trošila v ozadju kot verzija 5.00.20. Vse skupaj sem opazoval z Energy Profilerjem. Poraba pa ni bila konstantna, ampak izmenična. Enkraj ja, enakrat ne in to časovno zelo lepo videno. Sedaj mam v standby-u porabo 0.04 W, prej pa 0.15 W
smile-1.gif
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
316
20
18
Glede na to, da z Garminom nimam pretiranih izkušenj me zanima v kolikšnem času lahko pričakujemo popravke Garmina, da bo le-ta kompatibilen s Symbian S60 5th edition, kajti trenutna verzija Garmina XT naj ne bi podpirala touchscreen telefonov (ala Nokia N97 in 5800). Koliko časa torej ponavadi preteče, da Garmin priskrbi potrebne popravke ??
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Ne verjamem, da je med nami kdo, ki bi ti vedel na to odgovoriti. Lahko bi povprašal pri Garminu in nam posredoval odgovor!
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Citat:
Uporabnik skywalker22 pravi:
Je kdo updatal na verzijo 5.00.20?

Jaz sem jo ravnokar dal na E71 pa jo bom malo testiral z ar20......drugih map nimam.........povem lahko le to da poveže s sateliti v nekaj sekundah........kar je pri N70 trajalo 1 minuto.....če pa si menjal lokacijo za par 10 km potem pa 5 minut s sprejenikom g-sat in garminom 4.10.20
Pri E71 mi je našel po par sekundah lokacijo z vsem ker sem menjal pozicijo za dobrih 60km....ampak mi ni mapa delovala.

Javim ko poskusim praktično.

Lep pozdrav

Mimogrede.....če menjam ar20 na ar2.2 kaj je potrebno unl datoteko menjat ali ne in pa če je kak dober link za to.....update pa ne vem kako se nardi.Pa tistega ko na mapsource potegneš par držav mi tudi ni uspelo_Očitno me že EMŠO daje
sprasujem se.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Potrebujem en nasvet...če se komu tudi to dogaja....namreč ko mi dela navigacija na E71 mi se po nastavljenem času ko ne pritisnem na nobeno tipko zaslon ugasne (potemni) in potem moram karkoli stisnit da se spet zasveti.

Ne vem kako da to odpravim da mi bo svetilo nonstop ko navigacija deluje.
 

mick

Pripravnik
3. avg 2007
101
0
16
52
www.aquariumwild-team.com
Eno vprašanje, mogoče že kje odgovorjeno, pa nisem našel.

Na nokio 95 sem si naredil garmina in adriaroute 2.2. Če hočem dat gor še City Navigator Europe 2009, moram datoteke preimenovat in naredit nove unl datoteke ? Bo pod novimi unl datotekami še deloval adriaroute ?
 

Lime

Zelenc'
6. sep 2007
1
0
1
Imam težavo in prosim za pomoč.
Na E71 sem namestil garmina, izbral jetik, metrično..., sedaj pa mi ponudi nakup, testno varianto ali vnos 8 mestne kode. Če izberem testno, se poveže preko wlan-a in javi napako.
Kako naj pridem do ID-ja od spominske kartice?
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
če ti da na izbiro kam naj se poveže potem mu daj naprimer preko blututa...itak ni važno....samo da prideš v nastavitve da si prepišeš card id....in potem zadevo zapreš...prej sem bral ena navodila tukaj ki jih je nekdo res dobro napisal...bom poiskal