Navigacija Android

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.410
113
Meh....in potem hoče kartico ali karkoli, kjer se folk pozabi odjavit.

1662930177968.png
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.332
3.429
113
Pa saj lahko takoj prekličeš.
Pa velja teh 7 dni.

Ko sem jaz nazadnje čaral je bilo bol user frendly.
Sedaj pa itaq plačam teh 11 eur kot stari user na leto.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.410
113
Meni v SLO še nikoli ni kazal. V ITA vedno
Men se zdi, da mi je po avstriji nekaj časa kazalo.

Sedaj pa nevem, ker se mi je telefon updajtal na android 12... ali so kaj v aplikaciji izključil. Kakorkoli, Here sedaj dela.
Drugače pa tudi Waze gre, če imaš podatke.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Po dolgih letih uporabe gmaps mi je ta dokončno dopyzdil ker ne zna nikak hendlat zastojev. Vidiš pred tabo rdeče, on te parkira v zastoj in ti pove da boš čakal. Super. Zdaj imam že en čas tom tom in to je čisto druga dimenzija. Definitivno vredno 20€ letno, sploh ker ti kaže radarje in policijske kontrole.
Amigo sem sicer probal, ampak se mi zdi ok za občasno uporabo. Če si veliko v avtu je tom tom boljša izbira. Lepše, več opcij, pa bolj tekoče deluje na AA.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.332
3.429
113
Po dolgih letih uporabe gmaps mi je ta dokončno dopyzdil ker ne zna nikak hendlat zastojev. Vidiš pred tabo rdeče, on te parkira v zastoj in ti pove da boš čakal. Super. Zdaj imam že en čas tom tom in to je čisto druga dimenzija. Definitivno vredno 20€ letno, sploh ker ti kaže radarje in policijske kontrole.
Amigo sem sicer probal, ampak se mi zdi ok za občasno uporabo. Če si veliko v avtu je tom tom boljša izbira. Lepše, več opcij, pa bolj tekoče deluje na AA.
Ne okrog preveč govoriti, ker pol ne bo šlo več tak lepo mimo zastojev.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Zdaj imam že en čas tom tom in to je čisto druga dimenzija. Definitivno vredno 20€ letno, sploh ker ti kaže radarje in policijske kontrole.
Če si veliko v avtu je tom tom boljša izbira. Lepše, več opcij, pa bolj tekoče deluje na AA.
Res je, čisto druga dimenzija :bonk:
Leti dol kot je dolga in široka. Prvič ko sem jo malo bolj za res potreboval je zatajila na celi črti. Itak v domačih krajih je ne potrebuješ. Sem pa šel v Avstrijo čez Ljubelj se ji je pa sfuzlalo. Karte posodobljene!
Drugače pa vmesnik oziroma sam pogled zastarel kot pred 20 leti. Glas tistega Miha tak, da te kr srat prime, ko ga poslušaš, Špelce sploh ne bom preizkusil oz. poslušal. Omejitve v Avstriji tudi ne prikazuje... dobro da še nisem nič plačal.
Sem pa preizkušal petal pa je letela dol še prej kot tom.
GMaps še vedno zakon.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Zdravo

Zanima me zakaj moram vedno kalibrirati kompas v gmapsih, da gre iz slike prej v potem.
 

Priponke

  • potem.jpg
    potem.jpg
    840,3 KB · Ogledi: 43
  • prej.jpg
    prej.jpg
    882 KB · Ogledi: 49

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Res je, čisto druga dimenzija :bonk:
Leti dol kot je dolga in široka. Prvič ko sem jo malo bolj za res potreboval je zatajila na celi črti. Itak v domačih krajih je ne potrebuješ. Sem pa šel v Avstrijo čez Ljubelj se ji je pa sfuzlalo. Karte posodobljene!
Drugače pa vmesnik oziroma sam pogled zastarel kot pred 20 leti. Glas tistega Miha tak, da te kr srat prime, ko ga poslušaš, Špelce sploh ne bom preizkusil oz. poslušal. Omejitve v Avstriji tudi ne prikazuje... dobro da še nisem nič plačal.
Sem pa preizkušal petal pa je letela dol še prej kot tom.
GMaps še vedno zakon.
Rekel bom samo to: spet eden pameten, ki ne ve čemu je namenjena navigacija. Uživaj na Gmaps:zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Leon2007 in CLIO15

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Rekel bom samo to: spet eden pameten, ki ne ve čemu je namenjena navigacija. Uživaj na Gmaps:zmaga:
Ja saj to vem, da sem pameten to mi ni treba govorit:p
Očitno ti ne veš čemu je namenjena navigacija. Meni pomeni, da me iz moje točke A pripelje do neznane točke B. Če to ne zmore potem je meni neuporabna. Ne potrebujem je pa, da mi prikazuje omejitve in radarje:bonk:čeprav tudi tega ne zmore. Kljub vsem nastavitvam in posodobitvam ne zmore prikazat in vodit po osnovnih cestah. Ne potrebujem pa, da me vodi po gozdnih cestah in poljih. Tam ni radarjev in omejitev:valjamse: In da bi potem za to še plačeval:bonk:Dobra zadeva za striženje ovac.
Kakorkoli uživajte v Tomu. Samo ne me potem klicat, da ste se izgubili:valjamse:
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Google Maps zelo dobro vodi mimo zastojev. Seveda vsak lahko za vsako navigacijo najde kopico minusov, ampak v splošnem je Google Maps ena najboljših rešitev. Seveda ima tudi svoje minuse:
- ne moreš prilagoditi poti tovornjaku, prikolici,
- dela na cesti so iz meni nerazumljivega razloga manj preverjena kot pri TomTomu,
- dokaj različno se obnaša glede na telefon, verzijo operacijskega sistema, verzijo aplikacije, status uporabnika,
- prikaz bi se lahko v nekaterih stvareh izboljšal,
- v Android Auto ni povsem vsega (recimo ne moreš javiti) radarjev,
- Google striktno ločuje Google Maps in Waze, čeprav bi lahko naredil enotno aplikacijo ...

Sama navigacija in poznavanje pa sta zagotovo plusa. Že več let uporabljam Google Maps in opozarjanje na zastoje in predlogi za obvoze (če so po "mnenju" navigacije smiselni) delujejo brez težav. Ne ponudi pa obvoza takoj, ker je algoritem očitno utežen tako, da mora biti obvoz za nek soliden delta prihranka časa hitrejši. Celo več, v večjih mestih (seveda ne pri nas v Kamniku) celo sodelujejo z upravami, da promet usmerjajo na želene ceste (vira zdele nimam časa iskati). Google Maps blesti tudi pri iskanju ciljev, saj tako hitro nikjer ne prideš do zanesljivih zadetkov. Vključno s tem, da ti pokaže, ali je v gostilni/trgovini gneča, če se malo pošalim. Prav tako je najbolj odziven tudi njihov prikaz prometa, saj to je tudi verjetno razumljivo vsem.
Ko sem pred kakšnimi desetimi leti pripravljal teste navigacij za blog, je bil (seveda za moj okus) najboljši IGO (ampak edino s TomTom zemljevidi, Here ni bil niti blizu), sledil je TomTom, nato pa Google Maps. Leta 2018 pa se je po mojih kriterijih Google Maps povzpel na prvo mesto, sledi TomTom ...
UPDATE: Da se razumemo, TomTom je odlična navigacija.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Gmaps zna vodit mimo zastojev in izračunavanje ETA je res v nulo... ima pa cel kup pomankljivosti, ki jih druge navigacije pač nimajo. Že to, da ne kaže trenutne omejitve je orenk fail. Kaj šele kakšni radarij ipd.

Jaz sem bil kar zadovoljen z zastonjskim tomtom amigom... samo mi je preprosto nehal delat na android autu... na telefonu dela, na avtu se pa sesuje
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Ena stvar mi je pa res všeč pri gmapsih... da mi vedno kaže ETA za dom ali službo in ne rabim sprožit navigiranja. Vedno vem kako dolgo se bom na šiht cijazil.