Nategatorji !!!!

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
No te dni sem imel tudi jaz opraviti z nategunarji. Le da je ta nategunar postkomunisticna slovenija ki je se iz casov yuge vajena krasti z carino ljudem ki si upajo uvazati avtomobile iz zahoda....na podjetju kjer sem zaposlen v italiji sem kupil rabljeno vozilo po ceni znizani za delavce...ko so nasi cariniki videli fakturo so po komunajzarskem zakonu ceno povisali za 40% ker naj bi cena bila prenizka in mi nato na to njihovo ceno nabili 8% carino....Tocno tako je bilo tudo pod rajno yugo. In to naj bi bila neka clanica eu 2018.... Oni to carino imenujejo dmv....mislim pa da smo edini v eu ki avte iz eu v carinimo.

Mene je po uvozu klical gospod iz FURSa, da pač glede na eurotax mora moj avto oceniti višje kot je na fakturi. Imel sem spravljen oglas iz mobile.de za moj avto s točno tako ceno kot je bila na fakturi, ampak ga to ni ganilo. Je rekel, da oni gledajo eurotax pa še par ostalih faktorjev. Ko sem ga vprašal, če potem lahko pripeljem avto ke in ga oni odkupijo po taki ceni kot je rekel, da mi ga bodo ocenili se je samo bebasto nasmehnil. Aja, ko sem ga vprašal, kaj bi bilo če bi bila cena na fakturi precej višja kot je eurotax, a bi potem tudi gledali eurotax je rekel, da takrat pa verjetno ne... :gorjaca:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kaj pa če se zgovarjaš, da ima vozilo zbitih 300.000km in je bil v tujini že 2x totalka po navedbah prodajalca? Je vrednost še vedno ista glede na tabele, ki jih gledajo?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
O fak kaj boste še izumili. Vsak pismen in povprečno bister si pač prej izračuna kako gre uvoz, saj ni težko, poznam tudi take brez oš ki se s tem poklicno ukvarjajo in jim gre odlično. Poldo pač ni naredil domače naloge, potem so pa vsi drugi krivi da se mu računica ne izide, samo on ne. Da se greš na furs prepirat koliko je kanta vredna je pa že za kakšno drugo temo, recimo zdravje in bolezni.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Jelo tes si potreben tablete...vzemi jo. Poglej poste z ocali in bos mogoce razumel poanto posta...To je med drugim 6 . vozilo..4 avti,motorno kolo in kamp prikolica ki sem jih uvozil pod to revscino. Kaj serjes z domacimi nalogami razumes mogoce samo ti.
Post sem napisal zaradi dveh razlogov...da se kontinuiteta bolsevizma z carinami ( vi ga pac imenujte dmv) nadaljuje in da smo drzava ki ne spostuje europskih dokumentov. Prineses fakturo dilerja ki pokriva pol severne italije in nasi dokumenta ne upostevajo in ti avto ocarinijo po nasih balkanskih kriterijih. Tocno tako kot od 1945 naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Jelo tes si potreben tablete...vzemi jo. Poglej poste z ocali in bos mogoce razumel poanto posta...To je med drugim 6 . vozilo..4 avti,motorno kolo in kamp prikolica ki sem jih uvozil pod to revscino. Kaj serjes z domacimi nalogami razumes mogoce samo ti.
Post sem napisal zaradi dveh razlogov...da se kontinuiteta bolsevizma z carinami ( vi ga pac imenujte dmv) nadaljuje in da smo drzava ki ne spostuje europskih dokumentov. Prineses fakturo dilerja ki pokriva pol severne italije in nasi dokumenta ne upostevajo in ti avto ocarinijo po nasih balkanskih kriterijih. Tocno tako kot od 1945 naprej.


Jasno, zgodbica o tem kako so komunajzarji od ust odtrgali lačnemu poldiju se bere bistveno drugače kot zgodbica o tem kako je avtomehanik spoznal davek na motorna vozila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Pusti ga... samo se en neviden proletarec ki zivi brez rezultatov.

Daj za hec idi živet v belgijo al pa na dansko pa si svoj avto gor pelji.
Pol pa nam tu pojamraj kolko so te opalili za TVOJ avto. Pa kaka se ti je krivica zgodila pa nevem kaj vse. Pa ne pozabit komunistov in Janšeja omenit. Mogoče lahko še Leljaka pa Cerarja
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Komunisti gor ali dol, dejstvo je da se dogajajo goljufije z nerealno nizkimi cenami. Eurotax je že tako nižji od tržnih cen, in če je nekaj 40% pod eurotaxom, je velika možnost da nekaj "smrdi".

Znanec je recimo uvozil manj kot dve leti starega (še v tovarniški garanciji) Mercedesa C200CDI karavan, ki je imel "neupreis" 40.500eur, za 15.600eur in je šlo skoz, tako da očitno zatežijo samo pri res extremnih primerih.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
5.1 Davčna osnova

Osnova za davek je prodajna cena posameznega motornega vozila, ki ne vključuje tega davka in davka na dodano vrednost.

Kot prodajna cena se pri pridobitvi motornega vozila iz druge države članice Evropske unije šteje nakupna cena, pri uvozu pa vrednost, določena v prvem do četrtem odstavku 38. člena ZDDV-1.

Če prodajna cena ne ustreza prometni vrednosti, ali če plačila ni, je davčna osnova prometna vrednost teh motornih vozil, ki jo ugotovi davčni organ. Davčni organ ugotavlja davčno osnovo na podlagi vseh okoliščin posameznega primera, pri čemer kot izhodišče za ugotavljanje prometne vrednosti, razen v primeru uvoza motornega vozila, uporabi orientacijske vrednosti motornih vozil iz katalogov za vrednotenje vozil.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Haha, click bait portal pač. Danes tudi pišejo o tem, da je plača v Avstriji 3.600 EUR, v resnici pa je povprečje pri ca. 1850 (neto). Bruto to pomeni 2.500 EUR.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Je, upoštevajoč 13. in 14., ki je pri večini delodajalcev prej pravilo, kot pa izjema.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Nevem kaj bi ta tip rad dosegel... 2x smo se dogovorili za ogled, nikoli ni prišel. Obljubi da pride v 15min, po 1h ga še vedno ni, telefon pa izklopi. Nazadnje se je prodajal ker naj bi bil od pokojnega strica, zdaj pa že zaradi nakupa novejšega Patha.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14139482

Path.JPG
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pozabi na njega, itak gre za nekega nategunskega švercerja. Na avtu ima nameščene tablice od enega starega Renault Twingo. Opravka imaš s cigani.
 

Podobne teme