Nategatorji !!!!

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Mogoce zato, ker se zgraza nad cizyjem, ki to "kao" zagovarja... on pa dela prav to... Edini je, ki tocno ve kaj je dal iz rok oz. v kaksnem stanju in s koliko kilometri... Dokler pa si vsi pred tem zatiskajo oci... pa ne bo nic bolje
smile-1.gif
...

ok, zajebavaš ga lahko. kake koristi pa ni od prijav itd. edina korist je..asfaltiranje. pač daš še 2 do 5k za zobe..sam filing je pa dober.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik kwa pravi:


P.S. pred kratkim sem pustil pri dilerju C5 z 500Kkm, prodal se je za 100Kkm pa neki....in ti to zagovarjaš
bonk.gif

Zakaj pa potem tega dilerja ne prijavis ... ali pa vsaj poisces novega lastnika in mu poves, kaj je kupil
smile-1.gif

Jest, zato ker to ni moje delo, ampak delo države, da lovi prevarante....

sploh pa zato, ker bi iz sebe naredil budalo in nič drugega....max kar se lahko zgodi je to, da prodajalec vrne kupnino, dobi auto nazaj in ga proda drugemu, ki mu naleti....
bonk.gif
lahko ga prijavljam v nedogled, pa se zgodba nebo spremenila...tudi ta držav ane bo nič bolj poštena....

ne vem kaj bi bilo, če bi v trgovini kupil pakungo jogurta v resnici bi bil pa not navadno mleko?...

in ja, še vedno ne zagovarjam vrtenje kilometrov, ne glede na našo mentaliteto in miselnost...dejstvo je, da avto z 100Kkm ni enako vreden kot avto z 300Kkm, čeprav nekateri to želijo tu dopovedat...me pa prav zanima ,po čem sklepajo da temu ni tako...
bonk.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ampka zgrasas se nad nekom, ki tako pocetje zagovarja... ne bi pa nic naredil,d a se tako pcoetje vsaj poskusa omilit... Ker veckrat, kot bo napisano, da ta in ta prodajalec nateguje, manj kupcev bo imel... in bo mogoce zacel drugace razmisljati...

Dokler pa raje pogledamo stran, ko vidimo kaj takega, pa bo tako, kot je sedaj...
grims-1.gif


Saj vem, da vsak, ki avto prodaja, bi rad dobil cimvec zanj... in vsak, ki ga kupuje, bi rad dal cimmanj zanj... ampak osebno dam se vedno raje malo vec denarja za avto, ki ima preverljivo zgodovino, kot pa avto, ki nima nobenih papirjev... niti servisne knjige... nobenih racunov,... ipd.

Sem pa na lastni kozi obcutil, kako je to, ce prodajas avto z realnimi kilometri... Ker sem imel v oglasu napisano, da je moj 5 let star avto imel cca. 170.000 km, me je zelo malo ljudi kontaktiralo... Ce bi napisal, da ima samo 120.000 km, bi bilo verjetno vec zanimanja. No...avto sem vseeno prodal, res pa ne takoj prve pol ure, ko sem oddal oglas
smile-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.181
2.385
113
v lokalni ostariji
torej dokler boste kupci gledali samo na KM (del. ure) toliko časa se bo tukaj goljufalo...

jebat ga...

vsi jamBrajo kako je to narobe da se km vrtijo samo vsi pa gledajo samo da ima čimmanj prevoženih... potem so pa vesli kao kako dobro so kupili...
 

garner

Deliverance banjo boy
19. nov 2009
547
0
16
Zahod
100% se bo prodajal ta teden naprej za kakšnih 2600-2800 evrov in z pol manj kilometri, če se to zgodi bom dobesedno zaspamal čisto vse forume.



 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3723289&show=1

-ni drugi lastnik, (jaz sem bil drugi lastnik)
- če jih ma 180000km sem jaz pecikl, ker je šel od mene pred malce več kot dvema letoma z 170k
- tisti ki bo šel gledat. original servisna knjiga ima prvega ali prva dva servisa delana v italiji, dalje pri AH petrovčič (kjer je bil tudi prvi velik servis) potem od 140 dalje pa servis golob polskava. če je to to potem so res nardili samo 10k km v več kot dveh letih. če temu ni tako je servisna neoriginal.
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Avtoelektronika Črnuče, moji favoriti. Moja izkušnja z njimi:
Citat:
Pa sem našel mojstra, ki mi je zrihtal zadevo. Ne bom še pisal kdo, ker imam pomisleke glede poštenosti oziroma imam občutek da sem bil "prinešen okrog". Če bom ugotovil, da sem preplačal storitev, bom napisal tudi njegove podatke.

Avto sem pripeljal na servis, dal podatke in razložil simptome. Prosil sem, da me obvestijo PREDEN karkoli popravijo, ker sem se bal da bo kaj izjemno dragega, avto se pa vseeno normalno vozi. Seveda niso. In sem klical ob 16h, eno uro pred zaprtjem servisa. Gospod mi je povedal, da so končali in da je cena 250€ + davek. Prijazno sem mu povedal, da mi to ni všeč, ker je cifra visoka in sem izrecno prosil za predhodni posvet glede popravila. Pridem do servisa, kjer me je sprejel tisti, ki je prevzel avto in se izgovori, da ga ni bilo v delavnici in da so fantje sami popravili, a da vseeno lahko dajo nazaj moj stari UCH krmilnik. Ta naj bi bil skoraj povsem fuč. Pravi, da ga niso mogli popraviti, so pa slučajno imeli v skladišču nekega rabljenega in da so tistega preprogramirali in je na srečo "pasal" v moj avto. Takoj mi da popust in želi 240€. Na koncu sva se "srečala" pri 200€. Dobim račun, imam garancijo 6 mesecev, plačam 200€. Ne dobim starega dela na vpogled, je pa res da ga nisem zahteval. Enostavno sem pozabil.

In razmišljam. Kako naj vem, da niso samo preprogramirali/popravili moj stari kontroler in mi za to računali 200€? Čudi me, da je s prvotnih 300€ tako hitro pristal na 200€ in da mi ni dal starega kontrolerja. Na računu imam tako postavko "popravilo krmilnika uch krmilnik renault megane" 194€ in "potrošni material" 6€. Naj bom zadovoljen s ceno, ker naj bi nov stal 800€ (po besedah šefa)? Na internetu sem našel podatek:
"The UCH (Unite Centrale Habitacle) is an electronic control module that is fitted to many late model Renaults (early 2000's onwards.) It is responsible for controlling many of the non-engine related functions of the car, such as central locking, electric windows, and even some of the lights (e.g. indicators.)

A brand new UCH is supplied with a blank memory. This must be coded (using the Renault Clip computer) to match the serial number of the ECU and key/card before it will work with the car. The memory can only be written once, so a used UCH cannot be taken from a donor vehicle to be used in another unless the ECU and keyfobs/cards are also transferred."

Če prav razumem, posega kot ga je opisal mojster, oni sploh ne bi mogli uspešno opraviti? Obstajajo kakšna orodja, ki to omogočajo?

Poleg tega sem kasneje našel še ostanke lotanja na roloju...

Očitno je prava postavka na računu le "potrošni material", manjka pa obračunanih pet minut dela.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Isto si lahko kartice za prostoročni zaklep, ki so naprodaj na Bolhi, eBayu in podobnem zataknete nekam, saj so podobno neuporabne kot omenjeni UCH. Edino gumbi in ohišje je tam uporabno, sama elektronika pač ne.

Ne Renault forumu sem imel ponudbo za nov UCH za 200 EUR se mi zdi...


BTW, kaj ti je pa odpovedalo, da si moral popravljati UCH?
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Isto si lahko kartice za prostoročni zaklep, ki so naprodaj na Bolhi, eBayu in podobnem zataknete nekam, saj so podobno neuporabne kot omenjeni UCH. Edino gumbi in ohišje je tam uporabno, sama elektronika pač ne.

Ne Renault forumu sem imel ponudbo za nov UCH za 200 EUR se mi zdi...


BTW, kaj ti je pa odpovedalo, da si moral popravljati UCH?

Zadnja vrata so se odklepala, včasih brisalec ni delal, lučke za tablico, itd.

Vse je kazalo na kakšen slab stik, a ga nismo našli. AE Črnuče mi je predlagal najin serviser, za kar mu nisem preveč hvaležen. Sam ni znal ali hotel popravit tega. In on mi je rekel, da naj bi bil problem v kontrolerju. Idejo sem jim prinesel na pladnju...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Saj verjetno jih popravljajo (če se dajo). Verjetno kompletirajo splošno elektroniko (upori, tranzistorji in podobna krama). Vsekakor ti ne morejo zadevo kar tako zamenjati z rabljenim. Je pa res da si potem zelo pošteno tudi obračunajo know-how.

A tebi sedaj dela zadeva?
 

garner

Deliverance banjo boy
19. nov 2009
547
0
16
Zahod

MIN.250.000km
Zadetki 1 - 37 od skupno 37

Max.250.000km
Zadetki 1 - 40 od preko 1000
Vseh zadetkov je več kot 1000. Predlagamo, da omejite rezultate tako, da na levi strani izberete dodatne kriterije.

PROKLETI NATEGATORJI, KAO SAMO 37 AVTOV IMA MIN.250.000KM, SKORAJ NOBENI JIH NIMA 400-500-600.000KM IN VEČ...pol pa vprašaš folk, kolk dela kilometrov na let pa vse tam 30-40.000km in več. 10 elt str avto med 300-400.000km.

O fak sploh nimaš kaj več gledat na kilometre. Tistih čudežnih 100.000km pri 10 let starmu avtu si pa naj nekam vtaknejo.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
ksz

avto, ki ima na števcu 300.000km, jih ima ZAGOTOVO vsaj toliko. Avto, ki ima na števcu 110.000km jih pa MOGOČE nima. Psihologija od tu naprej je jasna.

lp
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18


Avto ima nerealne kilometre, realno jih ima okoli 120.000. Motor ne dela kot urca kakor piše v oglasu, saj je potrebno zamenjati 3 šobe, ena je bila zamenjani pred kratkim. Avto je uvožen iz Italije ker je bil močno karamboliran, praktično je bilo tretjino avta odrezanega, nato so to našli celo tretjino ter jo privarili skupaj na del, kateri je bil cel.
 

Podobne teme