Nateg s strani S.P. Jevca kako naprej?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Taščo je nategnilo eno podjetje, ki dobavlja in montira vhodna vrata (SP odprt manj kot leto dni). Narocila jih je ze januarja in placala 100% avans (ne men govorit, vem). Vrata z montazo vredna vec kot 1.000 eur.

100 in 1 razlog zakaj vrat se ni, same lazi in izgovori, brezveze da pisem.

Sem sele pred 2 tedni izvedel za tale nateg in sel v akcijo. Najprej sem pisno odpovedal narocilo in zahteval vracilo kupnine v 2 delovnih dneh. Je klicala in potem odpisala, da ja pa da zgleda so res tezave z dostavo (blabla), pa da bo vrnila kupnino v 5 delovnih dneh in da bo poslala potrdilo (imam na mailu pisno).

Minilo je 6. Delovnih dni, klicem se ne javi, klicem z deuge cifre, se ne javi. Klicem se parkrat in nic. Ji pisem sms, da ima cas do jutri do 10:00 da nakaze. Klice takoj nazaj, ces ni slisala telefona… “aja se ni al kaj moglo bi biti, pa je narocila racunovodkinji, pa moglo bi biti pa bo preverila (blabla)”. sem ji poslal pisno na mail se enkrat, da ima cas do jutri do 10:00 ce ne predam zadeve naprej.

In ce ne bo do 10:00 bom res predal naprej zadeve. Na kateri naslov, inspektorat oz sluzbo se obrnem, poleg policije? Baj pomisli dvakrat preden bo naslednjic upokojenko hotela oskubiti. Hvala.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Obresti si zahteval? Naj ti da podatke od računovodkinje.

Sicer pa tržni inšpektorat:
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.297
61
48
Kot prvo se pozanimaj kako in kaj na trznem inspektoratu, da bos pravilno izvedel vse korake in seveda absolutno prijava na trznega in nato se na financno.

Dvomim da ti bo lahko policija kaj pomagala.

Racunaj na najslabse, t.j. da bos ostal brez denarja in da ne bo efekta s strani inspekcij.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in ynos

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Tako kot prej omenjeno se obrni na TIRS in jim razloži situacijo, sem imel podoben primer sicer ne z vrati ampak s svetili (HIT svetila v lj TUŠ center v BTC-ju), kjer sem plačal vse vnaprej ampak ni bilo ne duha ne sluha o lučeh, klical večkrat in samo prazne obljube, nato klical TIRS jim razložil situacijo, čez nekaj dni sem že imel vrnjen denar ter klic takratne lastnice, da zakaj sem prijavil, ker bi se lahko baje medseboj dogovorili brez inšpekcije (Ja seveda), verjetno je dobila tudi kakšno kazen potem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: VanZ, Matey in sad

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Zadnja info. Pravi, da je nakazala že dva dni nazaj. Poslala potrdilo o plačilu, kjer pa je napačen TRR vpisan. Pravi, da se je računovodkinja zmotila. :valjamse:Realno pa je nakazala na nek prijateljski račun iz levega v desni žep. Ker se pri TRR ni zmotila za eno cifro ampak je v celoti narobe.

Sem rekel naj danes nakaže na pravi, pa pravi da ne ve če ima še tok na računu. Buče vglavnem. Danes konec dneva pišem na inšpektorat.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Račun ima blokiran od firme (podatki z bonitet). Zdaj kao nakazuje s privat računa. KAO. :valjamse: Ne ona ampak računovodkinja nakazuje z njenega privat računa na napačne račune.

Saj mi je jasno, da je nateg in vse. Ampak rad bi ji vsaj malo zagrenil lajf.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Ej kako pa je sploh tašča prišla do tega podjetja da je pri njih vrata naročila?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
MichealJacksonPopcorn.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Ce gre za blok, bi blo se upravnika vprasat kakim firmam to biznise rihta.