Naši dragi Hrvatje... J.V.M.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Naj najprej povem štorijo ki se je pripetila ta vikend. V soboto in nedeljo je bil v Opatiji pustni karneval. In kot vsako leto se tudi številni vrtci in šole iz širše in ožje okolice udeležijo tega dogodka.
Prispeli so okoli druge ure, ker je tako po vseh pravilih v tem času sprejem v hotel, iz prakse pa vem da je sprejem ponavadi tudi kako uro prej. Ampak ne, dragi gostoljibni Hrvati jih niso pustili v sobe do 17-e ure. Tako je več avtobusov otrok in staršev moralo čakat 3 ure na njihovo dobrovoljnost da so jih spustili v sobe. Naj omenim še da je zunaj pihala močna burja in dež lil kot iz škafa. Vsak se je znašel pač koliko se je lahko.
Naslednji šok je bil ko jih Slovence za večerjo niso pustili v običajno jedilnico (pa ne ker bi bila polna) ter jih poslali v klet, kjer je bilo za silo pripravljenih nekaj miz in stolov. Večerni meni je bil, kljub da ima hotel 4 zvezdice (4 Opatijska cvijeta), dve vrsti špagetov, ena vrsta mesa in dve vrsti solate. To da juhe sploh ni bilo, ni potrebno omenjat.
Zvečer so striktno zatrdili da imajo zajterk od 7 do 7:45 spet v kleti, čeprav vsi vemo, da je zajterk v hotelih od 8-10te ure. Meni žemlje ali toast, klobase na pladnju in nekaj za namazat, medtem ko so v zgornji restavraciji v živo pekli palačinke, jajca, slanino, za izbiro pa vsaj 10 pladnjev. No za kosilo so jim zabičali da bo ob 11-i uri. Seveda so vsi prišli takrat v klet, o kosilu pa ne duha ne sluha. Čakali nekaj časa, nakar vprašajo v recepciji, kaj je z njihovim kosilom. Ti so jim rekli da so očitno na njih pozabili in da imajo sedaj pa čast, da se pridružijo v glavni jedilnici. Spet čakanje eno uro, ampak je vsaj kosilo bilo vredno svojega imena.
Aha.. pozabil sem povedat, da so morali sobe zapustiti do 11-te ure. Kar je sicer samoumevno. Ampak glede na to da se karneval začne ob 14.00 je bila v prejšnjih letih praksa, da so jim odstopili kakšno avlo, kjer so se otroci po končanem karnevalu lahko preoblekli. Ob tem pa ne smemo pozabit, da je zunaj še vedno burja in dež. Po dolgem prepiranju in grožnjami iz strani organizatorja, so le odtopili en prostor.
Še ena štorija; po navadi je v skupini, glede na to da je to karneval, kakšen glasbenik. Tokrat je bil nekdo s harmoniko. Kjub temu so bili uvidevni in s harmoniko igrali njihove, torej hrvaške komade (spoštovali so njihovo kulturo), k njim pride nekdo, ki zahteva naj pojejo hrvaško himno, ali pa naj vtihnejo. VTF
stupid-1.gif

To da so nekateri žugali s prsti v obliki pištole (kot v vrtcu) proti Slovencem tudi ni potrebno omenjat.

Pa da zaključim ta post z tem, da dragi forumaši, pošteno premislite ali ste letos namenjeni letovat v Ljepo Njihovo. Na svetu je namreč še dosti krajev, ker se da lepeše, ugodnejše in prijetneje letovat.

Za konec pa: j*e*b*i*t*e se dragi sosedi!
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
J.V.M hrvatje. Istra pa me že dolgo ni in me ne bo videla.

Sicer bom šel tja na morje, ampak na bol, hvar ali vis.
Tam se ne ukvarjajo, kdo in kaj si. Vsaj do letos se niso.

Lp
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Sicer pa mi ni jasno, kako lahko nekdo, sam sebi v skledo pljuva.

Avstric nas tudi nima rad, pa se ti vseeno v obraz smeji, ko kasira neko uslugo.
Ko greš vem pa si misli Jugobanditen ali Jugoschajser.

No, saj jaz si isto mislim, ko jim kaj prodam :) pa še 20% itak ceno navijem
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
No sam sem nehal hodit na hrvaško se preden se je razcvetelo to mednarodno sovraštvo, predvsem zato ker so bili dragi, punudba pa je bila za nič. Če jih primerjaš z Grčijo zgubijo na vseh primerjavah...
Ob njihovi sedanji protislovenski nastrojenosti mi pa na kraj pameti ne pade, da bi jim dejal moj denar za njihovo zaj....avanje.
Kako gre že tista: Na Kolpo zid, v njemu okno, odpre se ga vsako novo leto in skozi zatuli JEBITE SE in se ga zaloputne ponovno za eno leto.
Pa nisem po naturi nek naci... samo res mi grejo na jetra...
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Evo, pa mamo spet eno temo v keri bo lahko vsak, ki mu je kdaj kak Hrvat babo nategnil, sprostil svoje frustracije
zmaga.gif

Sem mislil, da je 1001 podobna tema dovolj, pa sem se zgleda zmotil
smirk-1.gif


Drugač pa sem bil jaz pred leti izjemno slabo obravnavan v enem blejskem hotelu. Združimo se v bojkotu slovenskih turističnih destinacij! Kdo je z mano?
Kolega se je med peklenskim bivanjem v grškem hotelu na koncu še s hrano zastrupil. Bratje Slovenci, nikol več v Grčijo!
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Jaz mam eno izkušnjo izpred dveh let- primerjava direktna, pa me je ful presenetlo. Imeli smo en kao foto tabor slovensko-hrvaški.
Prvi dan smo imeli pogostitev na hrvaški strani, pa smo bili kot eni bogovi, pripravili so nam odlično hrano, vrhunska pogostitev, pričakal nas je župan in nas peljal na kmečki turizem in na koncu na pojedino na še en plac. Pričakali so nas tamburaši.
Naslednji dan smo imeli pogostitev na slovenski strani, ki je bila bleda senca prejšnjega dneva.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Verjamem da je tako bilo pred leti.

To pa se je zgodilo včeraj in je odsev trenutnih razmer, ki pa kot kaže se ne bodo izboljšale.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Če bi bil frajer bi poklical inšpekcijo ne pa otročje jockal tu po forumu....

Ampak tak to je, vsak je glasen oz "močen" za tipkovnico.

Cca 5 let nazaj sem imel podoben problem lenobe v Opatiji, Hotel Adriatic. Pa ne zato ker bi kdorkoli bil "Slovenac". Se je vse uredilo v 10 minutah in so me ostalih 5 dni nosili po rokah...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.