NAS

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Na bolhi sem gledal za en nas (cca 50€). Nisem ravno izvedenec za mreže, pa me zanima, ali je priklop težak? Ima namreč dva routerja (ki nista na isti liniji). Na enem imam PC, NAS pa bi rabil na drugem routerju (zraven TV-ja). Bral sem, da se mora nas najprej skonfigurirati s PC-jem. Ali se ga lahko skonfigurira na enem routerju (tam kjer je PC) in bi ga potem samo še priklopil na drugi router (in naj bi tam delalo?) - ali pa se mora tudi skonfigurirati na tem (drugem) routerju. Hvala lepa za odgovor in kak nasvet!
confused-1.gif
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
NAS-i so mrežne naprave in se jih konfigurira prek mreže. Proizvajalci seveda dostikrat dodajo kakšen software za lažjo namestitev, da je vse skupaj bolj prijazno.
Najbolje ga je nastaviti na omrežju tistega ruterja, kjer ga boš potem tudi uporabljal. . Sicer pa, zakaj sploh imaš dva ruterja?
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Citat:
Uporabnik majoneza pravi:
NAS-i so mrežne naprave in se jih konfigurira prek mreže. Proizvajalci seveda dostikrat dodajo kakšen software za lažjo namestitev, da je vse skupaj bolj prijazno.
Najbolje ga je nastaviti na omrežju tistega ruterja, kjer ga boš potem tudi uporabljal. . Sicer pa, zakaj sploh imaš dva ruterja?

Ma to je dolga zgodba, v bistvu je tisti (zraven PC-ja) bolj razdeilec.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Na tistemu zraven TVja izklopiš DHCP server in ga uporabljaš kor switch z wifi
zmaga.gif

Potem imaš vse na enemu omrežju in vidno med seboj.

Če nam zaupaš še tipe oziroma oznake routerja in NAS ti bomo lažje pomagali
wink-1.gif