LTE modem, ki ga lahko dam v bridge

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ker vem, da bom tukaj dobil najhitreje odgovor:

Zaradi situacije opisane v PPS iščem LTE modem, ki bi ga lahko priklopil na WAN port sedanjega routerja in s tem ohranil nastavitev celotne mreže. Namen, da se HOT SIM vtakne …
Predlogi?
Dodatna komplikacija - mora biti na zalogi Celje, Ptuj, Maribor …

PS: od iskanja sem že čisto blesav …

PPS: zaradi fizične napake na liniji do “naše” omarice v ulici sem popolnoma out - no www, no TV in moram nekako prebroditi kakšna dva tedna, da linijo na novo polozijo
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
667
31
28

Mislim da bi kaj takega lahko uporabil. Tudi če ne podpira britge mode, enostavno povežeš LAN modem preko LAN vhoda/izhoda na WAN v tvojem routherju, na njem pa nastaviš avtomatsko prejemanje IP naslova - Automatic Configuration - DHCP za WAN port.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
jaz ne znam čisto natančno odgovorit kakšen modem rabiš...

ampak na mojem asusu vtaknem usb modem v usb port (ne v wan port) in potem lahko izberem ali delujeta obe povezavi hkrati ali pa dela usb modem kot failover, ko pade glavna povezava

modem sem pa iz pokojnega laptopa ven vzel pa pri kitajcu nabavil za par € usb na pcie adapter
 
  • Všeč mi je
Reactions: pinkobalinko

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.357
113
Kateri router imaš sedaj?

To sicer ni bridge, bridge bi bil, če bi na mobilnem omrežju dobil zunanji ip direkt na WAN vmesniku routerja.

Meni na Mikrotiku dela nek Huawei 4G USB ključek, samo malo popravim konfiguracijo pa je.

Če bi rad priklopil direkt v WAN pa boš rabil katerikoli modem z LAN vhodi, operaterji majo tega kot listja in trave, verjetno bi ga kak tudi prodal, ne bo pa poceni.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Kateri router imaš sedaj?

To sicer ni bridge, bridge bi bil, če bi na mobilnem omrežju dobil zunanji ip direkt na WAN vmesniku routerja.

Meni na Mikrotiku dela nek Huawei 4G USB ključek, samo malo popravim konfiguracijo pa je.

Če bi rad priklopil direkt v WAN pa boš rabil katerikoli modem z LAN vhodi, operaterji majo tega kot listja in trave, verjetno bi ga kak tudi prodal, ne bo pa poceni.

Archer C8

Moram pogledati ali bi prežvekal preko USB.

Cena je skoraj drugotnega pomena - rešiti moram domačo mrežo in stari mami nekak TV spraviti v pogon (zadnja možnost sobna antena).
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Aja - pa preveriti moram ali bo njen LG prežvekal EON APP ... drugače me čaka novi izziv

(se pa trenutno borim za začasni LTE modem TM in EON box - kar bi pokrilo staro mamo, jaz za svoje del rabim itak posebno rešitev)
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.357
113
Aja - pa preveriti moram ali bo njen LG prežvekal EON APP ... drugače me čaka novi izziv

(se pa trenutno borim za začasni LTE modem TM in EON box - kar bi pokrilo staro mamo, jaz za svoje del rabim itak posebno rešitev)
Če je novejši web OS bi moralo delati.

Svoj del moraš ločeno priklopiti?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.357
113
No upam, da ti uspe rešiti. Če boš šel po 535 javi kako se obnese. Po specifikacijah je kar solidna naprava.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.357
113
Sobne antene tako niso ravno nek biser. Je ponavadi boljši efekt z usmerjenimi ojačanimi.