Narobe nakup!

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
o ja pa še vedno je! Res pa je da mora it za napako!

37.c člen

(1) Potrošnik, ki je pravilno obvestil prodajalca o napaki, ima pravico od prodajalca zahtevati, da:
– odpravi napako na blagu ali
– vrne del plačanega zneska v sorazmerju z napako ali
– blago z napako zamenja z novim brezhibnim blagom ali
– vrne plačani znesek.
(2) V vsakem primeru ima potrošnik tudi pravico, da od prodajalca zahteva povrnitev škode, zlasti pa povračilo stroškov materiala, nadomestnih delov, dela, prenosa in prevoza izdelkov, ki nastanejo zaradi izpolnitve obveznosti iz prejšnjega odstavka tega člena.
(3) Pravice potrošnika iz prvega odstavka ugasnejo s potekom dveh let od dneva, ko je o stvarni napaki obvestil prodajalca.

Z to prijavo stvarne napake ima kupec čas 2 meseca!

pa še link! uradni list
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, samo to je nekaj čist drugega. Valda, da za pokvarjeno robo imaš možnosti (naštete zgoraj).

Tu se gre za idejo, da lahko izdelek kar tako vrneš.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Z to prijavo stvarne napake ima kupec čas 2 meseca!
...šteto od dneva, ko je bila napaka odkrita.
(ne pa od dneva nakupa, kot bi lahko kdo razumel; tolko da se razjasni, če smo že načeli)
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Ma saj je en šiv tut krivo potegnjen! Saj če iščeš dlako v jajcu jo najdeš sam to ni moj namen! Punca se je sprijaznila da bo stvar imela in zdaj je kar je! V trgovini pa se tut nisem imel namena kregat al pa karkoli sam mene tam ne vidijo več! Zaradi tega oni ne bojo propadli jaz pa bom zapraljal kje drugje!
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
jaz bi namenoma nekje poškodoval blago, tako da se s prve ne vidi. pol pa morajo menjat. ko jih jebe.