Narobe nakup!

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Punca si je kupla eno obleko (pač ženska)
evil.gif
ki ji je premala je šla dans v trgovino da bi vzela večjo številko pa je nimajo ko je rekla če bi ji izdali dobropis pa je trgovka rekla da ne ! A ni več tak da si včasih lahko zamenjal v osmih dneh pa so ti tut denar dali nazaj? Kaj če grem jutri jaz zamenjat a lahko zahtevam denar nazaj če mi ne bo hotla dat dobropisa? Gre pa se mislim da za trgovino ZERO v cityparku v lj? Kake variante imam jutri tako na hitro?
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
na Zvezi potrošnikov pravijo:

Trgovec po zakonu ni dolžan vrniti denarja za blago brez napake. Trgovci pa v takih primerih pogosto v skladu z dobro poslovno prakso ponudijo kupcu dobropis v vrednosti kupljenega blaga ali pa nakup drugega izdelka v enaki vrednosti. V kratki raziskavi med trgovci, ki smo jo opravili pred časom, smo ugotovili, da nekateri vrnejo tudi kupnino.


Nekoliko drugačna pa je praksa trgovcev, ko je kupec plačal kupljeno blago s plačilno kartico. Tovrstno plačilo je v nasprotju s plačilom z gotovino za prodajalca strošek, zato v večini primerov ne vračajo kupnine, ampak potrošniku ponudijo dobropis ali pa zamenjavo za drug izdelek enake vrednosti. Naj še enkrat poudarimo, da zamenjava blaga brez napake ni prodajalčeva zakonska dolžnost, ampak je le primer dobre poslovne prakse.

Se pravi, da bo težka
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Saj ravno dobropis bi rabil ker pač v trgovini nimajo trenutno kaj takega kar bi bilo za kupit upam da bo nekak šlo skozi gre pa se za 40 evrov!
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Vse je odvisno od poslovne prakse trgovine. Če ti noče dat dobropisa se lahko samo na trepalnice postaviš, poščiješ trgovino in se nikoli več ne vrneš
cool-1.gif
 

avantgarda

Pripravnik
13. mar 2008
186
0
16
Najbolje da stopiš ti do prodajalca/ke in ga/jo prijazno (ne priliznjeno ali osorno) prosiš za zamenjavo obleka za dobropis da si lahko potem izbereš kaj drugega. Skoraj ne bi smelo biti problema.
Lepa beseda lepo mesto najde.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
sem bil v podobnem primeru v trgovini orsay... pač punca kupila hlače za darilo, pa si je čez 2 dni premislila in jih je hotela vrnit ali za denar ali pa za kaj drugega iz trgovine. in gre sama tja in ji rečejo da ne gre. me pokliče in sem šel še jaz tja. prva prodajalka mi reče da ni šans. ji rečem naj pokliče drugo, višjo po rangu ker se z njo ne mislim pričkat. pride še ena prodajalka in me začne napadat kaj se pa grem,... ji lepo povem da hoče zamenjat (takrat si je punca že izbrala nekaj, za kar bi mogla doplačat nek euro or somethin), da imam račun ter vse etikete še vedno pritrjene in naj ne komplicira za brezveze. ampak je še kar vstrajala da to ne gre in pika. dobro, potem pa poišči šefico pa ji povej, naj mi pride ona to povedat. seveda šefice ni bilo ker je ravno zunaj ampak ni problema, jo boste pa poklicali - a to pa ne, kaj se pa vi greste,... končalo se je tako, da sem s svojim telefonom na svoje stroške poklical šefico, ji povedal kaj hočem in je bilo v 1 minuti urejeno brez komplikacij, a vseeno mi je vzelo 30 min za brezveze. tako da lepa beseda ne najde vedno mesta če oseba na drugi strani ni pripravljena sodelovati...
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Citat:
Uporabnik hooger pravi:v skladu z dobro poslovno prakso
Na žalost v naši deželici malo kdo ve, kaj to je.

V tujini nisem nikoli imel niti enega problema (no questions asked). Naši pa...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Al je rabila obleko samo za enkrat, pa jo je nato mislla vrnit?
wink-1.gif


Drugače pa imajo ponavadi vse take štacuce z računom več kot 8 dni, ko lohka vrneš nenošena oblačila. H&M, C&A, Sportina vem da to imajo.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
ne saj jo je šele kupla pa nekak ji ne paše! Saj so še vse etikete gor grem danes probat dobit dobropis če bo šlo pa pol poročam kak je bilo!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Sicer s cunjami nimam izkušenj, imam pa s tehnično robo.

V merkurju v BTC mi niso hoteli vzeti nazaj gorenjevih ker. ploščic iz akcije (niso bile po naročilu ali kaj podobnega), v tretje sem našel prodajalca da mi jih je vzel nazaj...

Zato sedaj raje kupujem v Bauhausu, kjer ne komplicirajo z garancijo ali vračilom denarja. Konkretno sem prejšnji teden kupil pipo za banjo in tuš, pa mi je kasneje brat zrihtal boljšo za drobiž in sem seveda čez 2 dni nesel nazaj v trgovino. Kljub temu da sem plačal s kartico, da sem na info rekel da je bil "napačen nakup" sem dobil dobropis in $ na blagajni, ker res nisem imel ideje kaj naj kupim
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
A ni več tak da si včasih lahko zamenjal v osmih dneh pa so ti tut denar dali nazaj?
Ej, me res zanima, od kod izvira ta mit.
(predlog za Mythbusters-e ...
tongue-1.gif
)
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
A te ni bilo nič sram, tam so te verjetno vsi poslušali...Ne rečem če bi imel kakšno robo v vrednosti 200€, samo za teh 40€ komplicirat pa zganjat prepir...Raje punci kaj reči, da drugič naj bolj vestno izbira oblačila...a ni tako?
lej ni se mi problem kregat, če vem da imam prav. je tudi guardy potrdil, da v sportina group menjajo v 8 dneh, orsay pa spada pod sportina group. vidiš moje razloge? sicer pa ne vidim poante v tem, da za višji znesek bi bilo moje dejanje ok, za manjši pa ne. to je čista bedarija...

to, da so me drugi (ok bile so bolj druge
smile-1.gif
) poslušali je pomoje celo dobra zadeva ko so vsaj ugotovili, kakšen odnos imajo do strank in morebitnih reklamacij.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Včasih je bil zakon o varstvu potrošnikov tak! Saj mogoče je še sam jaz se z pravom bolj poredko še ukvarjam pa še to sem bolj specializiran na določeno stvar ki s potrošniki nima vaze!
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Včasih je bil zakon o varstvu potrošnikov tak! Saj mogoče je še sam jaz se
Zdaj ni. Vsaj pet let ni. Najbrž tudi pred tem.