Napake v zemljevidih in navigacijskem programu

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Kaj je tukaj narobe, plačljive ceste imam izklopljene.

Zakaj me hoče po govcih peljat
bonk.gif


219.png

Shrani priljubljene v mapsource....naredi reset nuvija.....potrdi zbrišii osebne podatke....uvozi priljubljene nazaj in simuliraj ruto in prilepi sliko sm
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Twister87 pravi:
Ali kdo ve, ce je mozno dobiti seznam vseh vpisov o prepovedih in podobnih zadevah, ki so vpisane v datoteki *.ftr? Bi bilo dobro, ce bi jih dali izdelovalci teh datotek na vpogled, da bi jim lahko mi posredovali pravilne informacije, ker je kar nekaj napak...

Nekateri navi programi imajo možnost popravljanja napačnih podatkov med vožnjo (Tom Tom pa verjetno še kdo) in potem pošiljanje teh popravljenih podatkov preko neta proizvajalcu. Ta potem popravek preveri in ga uradno objavi spet tam in si lahko take "uporabniške" popravke spet preneseš v zemljevid kot uradne.

Verjetno bodo tudi pri Nq in TA veseli, če jim na mail javiš napako z opisom in točnimi podatki od kod do kod je napaka.

Kakšne pa imaš nastavitve ko ti to računa?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Da malo tole osvežim: pri prikazanih tablah na avtocesti opažam veliko napak. Nekatere so zamenjane levo-desno, ali pa tista za izvoz kaže narisano puščico naravnost, leva za vožnjo naravnost 2X pa ima levo puščico (prehitevalni pas) za izvoz desno. Vse na Primo 1.1 in 1.2
 

din

Pripravnik
19. avg 2007
76
0
6
ksz

Uporabljam NavN Go IGO 8 - 8.3.2.64029 na omniji 900 in karte TeleAtlas 2010.09 (101119).

Prejšnji teden na potovonju z avtodomom po Avstriji in Italiji, z nastavitvami: avtobus, brez avtocest, hitro.

Sprašujem se, ali nastavitev avtobus sploh kaj spremeni pri načrtovanju poti, ker naju je navigacija vodila po poteh, po katerih je še z osebnim vozilom pogojno prevozno, kaj šele z avtobusom. Ob nastavitvi enostavno je za odtenek bolje, ampak še vedno te želi peljati po skoraj neprevoznih poteh za avtobus.

Drugi problem pa je z omnijo, katera se po daljši uporabi prične pregrevati in nato se začnejo problemi z GPS sprejemom, ampak to domnevam, da je bolj problem omnije in ne programa za navigiranje.

LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Podporo za tovorna vozila/avtobuse ima samo iGO primo, ki potrebuje tudi posebne dodatke k zemljevidom (.ftr). Beri -->Klik (točka 3)

In ja, pregrevanje pripiši telefonu, te omnie imajo ta problem ob daljši uporabi navigacije.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Eno je "aktivna podpora" za kamione kot opisuje Janch in drugo je splošna "podpora", ki vsebuje splošne omejitve in prepovedi vožnje. Razlika med avtobus in avto je zgolj v omejitvah hitrosti in posledično računanju prihoda na cilj (zame ena bolj neuporabnih funkcij) in mogoče kje kakšne splošne prepovedi vožnje.
Za avtodom na splošno odsvetujem uporabo funkcije hitro ampak je bolje enostavno.

Drugače pa so težave, ki jih opisuješ s potjo predvsem posledica nedosledne kategorizacije.
 

din

Pripravnik
19. avg 2007
76
0
6
Hvala obema za odgovor. Saj večinoma je kar vredu delovala navigacija, tu pa tam pa poskrbela za "malo" adrenalina, sploh v Montecarlu
uf-1.gif
. Ampak srečen konec, vse dobro. Se mi je pa zdelo, da mora biti največji problem kategorizacija cest.

Škoda pa, da ne moreš sam določiti max. hitrost za izbrano vozilo.

LP
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lahko v Primo; izbereš kamion in vneseš gabarite vozila + dovoljeno težo + št. osi + max hitrost (itak je max 130).
Tako daš recimo za AD: D=7,00 Š=2,5, V=3,20; 3.500 kg, 2 osi, 130 km/h.

Ob pravilni izbiri zemljevidov in dodatnih ftr datotek bi to potem na zahodu moralo delat. Predlagam Navteq zemljevide.
 

ddejc

Zelenc'
27. jan 2012
1
0
1
Pozdravljeni

Uporabljam iGO My way 8.4.2.139242 na HTC Wildfire z original ROM-om.

1. napačna razdalja pri navigiranju:
Ne glede na zemljevid (proizvajalec, država) mi kaže napačno razdaljo do naslednjega zavoja. Zgreši pa za cca 30 metrov. Ko mi reče, da čez 70m zavijem desno to dejansko pomeni čez 40m.

2. odreže zemljevid v ležečem položaju
Če skušam uporabljati navigacijo v ležečem položaju mi odreže spodnji del zaslona, da ne vidim puščice, ki mi kaže smer gibanja. Zgleda kot, da zemljevida ne prestavi v ležeči položaj, ker ob desni strani ekrana ostane praznina, ki bi morala biti zapolnjena z zemljevidom.


Kakšne ideje, rešitve? Druga težava niti ni moteča, ker pač uporabljam telefon v pokončnem načinu. Prva pa je včasih malo problematična, če ravno ne pogledal podrobno na zemljevid in sta pred mano dva zavoja, ki sta med sabo par 10 metrov narazen.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Sem ti poslal drugo verzijo na ZS, ki naj bi normalno delovala na vseh telefonih. Če boš imel enake probleme še naprej, potem je verjetno problem v samem telefonu, ki ima sicer res nekoliko slabše sistemske karakterisitike, kot novejši Android telefoni.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Kot ti je Janch napisal, je povsem možno, da je težava v tvojem telefonu. Sam se precej igram z navigacijami in lahko zapišem, da je IGO prepričljivo najbolj natančen.
Zdi se mi, da je v sys.txt možno nekaj nastavljati (ali pa se motim) - gps.accuracy
 

robert_s

Zelenc'
28. jan 2012
11
0
1
A lahko kdo proba napisat v navigacijo PODGORICA PRI ŠMARJU 22 . Jest vozm kamijon in je tam pač ena firma , ki jo itak že poznam ,sam me je zanimal kako me bo Navon N760 pripeljal do firme , ampak sploh nisem mogel vpisat 22 cifre .
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Če imaš poi Slovenija monolit 2009.09_091105 velik 11.065.822B ti najde PODGORICA PRI ŠMARJU 22.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Napaka, ki jo opisujem se mi pojavlja na navigaciji s Primo 2.0 in TT zemljevidom ter uporabo TMC (ne vem ali to vpliva ali ne).
Zadnje čase opažam, da me navigacija pri vožnji po Sloveniji vodi po skrajno čudnih poteh. Čeprav je nastavitev na enostavno me je recimo včeraj pri vožnji iz KP v MB hotela trikrat poslat iz AC na lokalke. Res, da je bilo na TMC kakih 80 dogodkov, vendar noben na poti, pa še preračunavanje obvoza sem dal, da ga upošteva če je prihranek časa večji od 45 minut.
Janch kako popolnoma izključiš ponujene obvoze?
Zanimivo, da takoj po tem ko ne upoštevaš izvoza iz AC preračuna za nekaj časa na pravilno pot, čeprav je v bližini drug izvoz (recimo J in V LJ obvoznica), čez nekaj časa pa spet Jovo na Nevo.

A kdo opaža podobno napako?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.564
2.417
113
primo 2.0, med trzinom in kamnikom mi je kar cesta zginla oziroma je bila zamaknjena.

imel sem izogibanje plačljivim cestam
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
McGiver, vidim, da imaš naložene TT zemljevide. Ali imaš morda vključene FTR podatke in nastavljen na profil kamiona? Če da, potem je to razlog, saj imajo TT zemljevidi že dolgo časa ftr bug, ki ga opisuješ - namreč ine glede na vse nastavitve, se vedno izogiba AC. Naloži Monolitko ali NT.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ni na kamion, to sigurno ne, je na avto s "specialnimi gabariti" - avtodom. Saj se spravljam že nekaj časa zamenjat TT pa se mi ne ljubi.
wink-1.gif


Kako pa izključiš ftr podatke, razen, da jih pobrišeš? Jaz sem bil skoraj prepričan, da je TMC kriv, ker ažurnost sporočil jim ni glih neka jaka stran.