Napaka na ventilaciju Passat 2016

hboris

Pripravnik
16. jan 2020
58
4
8
Armaturka ven not je gladko en šiht dela. Ni nek zahtevn poseg iz vidika težavnosti. Cajta pa vzame kr nekaj.
Jaz nebi dajal neznanega kitajca tja kjer je strošek materjala drobiž napram steošku dela.
Kdo bo kril stroške če crkne čez 2 mesca. Kitajc iz alija ziher ne. Če imaš del z garancijo in račun o strokovni vgradnji se krije.
En šiht in 1000€? Potem je razmerje v ceni precej drugače. V tem primeru ne prevlada cena dela saj ne more biti več kot 500€. Kvečjemu je manj, ker ta nima visoke urne postavke.
Imaš pa prav. Ne bi dajal kitajca notri.
 

hboris

Pripravnik
16. jan 2020
58
4
8
To itak, če je avto novejši ipd
je pa res, da se dobijo prek kitajca v bistvu bi rekel včasih originali, posebi za starejše gajbe pomoje, ker sem zadnjič nekaj naročil in ni bilo razlike med originalim in novim, napisi cifre vse isto. pa iz Madžarske je prišlo, ne iz kitajske.
V primeru, da si lahko nekaj naredim sam ali, da delo ni tako drago kot za izgradnjo armaturke bi jaz tudi kupoval kitajca. To sem za neke stvari tudi že storil. V tem primeru pa rabim neko garancijo. Spet pa ke res, da garancija velja le eno leto.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.939
2.418
113
Kaj pa recimo opcija da greš npr. v Bosno h kakšnemu maherju? Mogoče celo pooblaščencu? Verjetno so cene nižje, da bi lahko odtehtale stroške izleta.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.618
1.241
113
Kako ti je pa zdaj na roke zataknil lopute v pravilno lego brez podiranja armature? Morda obstaja kaksna diy bliznjica. Npr pežo/citroen skoraj vsi modeli med 2007 in 2014 so se lomili zobje, pa folk ni odstranjeval armature ampak raje rezal plasticna okna v ohisje gretja in nato silikonirali poklopce nazaj in podobne fore. Ne pravim da se tu da, se pa splaca prestudirat.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Problem pri demontaži zna bit, da je kaka os in ni placa da bi jo cukno ven.
Za 16 pasata nimam pojma kak je.

Drugač pa če ma človek plac in cajt in nekaj občutka se da doma bp cuknit armaturko ven. Gedore, torksi on orodje za odstranjevat plastične dele. Načeloma se drugega nerabi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Problem pri demontaži zna bit, da je kaka os in ni placa da bi jo cukno ven.
Za 16 pasata nimam pojma kak je.

Drugač pa če ma človek plac in cajt in nekaj občutka se da doma bp cuknit armaturko ven. Gedore, torksi on orodje za odstranjevat plastične dele. Načeloma se drugega nerabi.
Dobre živce si pozabil :fredi:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Pa ni take sile. Vsaj meni ni to nič stresnega.
Mi je jermen al pa kuplonga bolj tečna zadeva.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Pri fiatih je bil to standardni problem, bravo in stilo, veliko mehanikov je potem to menjalo že brez, da bi armaturo ven jemali, če se prav spomnim z pripomočkom, ki ima kamero in svetilko, so šli skozi kanal do motorčka, mogoče velja probat