Naložbe, vzajemni skladi...

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Pa kaj Probankino Sigmo vodijo največji tepci? Zelo dolgo je veljalo, da sklad raste, če vse pada. Zadnji obračunski dan pa vse rdeče, Sigma pa v tem celo zmaga. -2,75% v enem dnevu!
927518-Padec.jpg
 

Priponke

  • 927518-Padec.jpg
    927518-Padec.jpg
    31,5 KB · Ogledi: 369

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.258
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Ajoj
smile-1.gif


Lansko leto vzel KD sklade (dinamični paket), 200eur/mesec, dons mi pa dajo izpisek.... stanje 600 eur.

Pa vsi pravijo da gre prva leta samo za stroške vodenja, da naj počakam?

Dons sm spet dobu izpisek, 1550eur. Gre na boljše?
wink-1.gif
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Evo vprašanje glede mojega portfelja.

Takole zgleda razporeditev:

KD Galileo, fleksibilna struktura naložb 25,09%
Delniški podsklad ALTA GLOBAL 18,90%
Vzajemni sklad Probanka Globalni naložbeni sklad 18,44%
Podsklad Probanka Beta - delniški 37,57%

Najbolj me skrbi galilejo, v katerega ne verjamem več. Kolikor vem se lahko prenaša vložek znotraj enega ponudnika brez stroškov? Bo to tržalo?

Zdj pa drugo vprašanje, kam h KD prenesti galilejev vložel? V mislih sem imel azijo, surovine?
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik mlacar pravi:
Evo vprašanje glede mojega portfelja.

Takole zgleda razporeditev:

KD Galileo, fleksibilna struktura naložb 25,09%
Delniški podsklad ALTA GLOBAL 18,90%
Vzajemni sklad Probanka Globalni naložbeni sklad 18,44%
Podsklad Probanka Beta - delniški 37,57%

Najbolj me skrbi galilejo, v katerega ne verjamem več. Kolikor vem se lahko prenaša vložek znotraj enega ponudnika brez stroškov? Bo to tržalo?

Zdj pa drugo vprašanje, kam h KD prenesti galilejev vložel? V mislih sem imel azijo, surovine?

Galileo je precej spremenil naložbeno politiko in se počasi seli iz Slovenije drugam. Jaz mu dam še leto, dve, potem pa drugam če ne bo bolje.
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Galileo je precej spremenil naložbeno politiko in se počasi seli iz Slovenije drugam. Jaz mu dam še leto, dve, potem pa drugam če ne bo bolje.

To sem videla ja, ampak to počnejo že nekaj časa. Nekako ne verjamem več... Verjetno bom galilejev delež razdelil na 3 dele, enega pustil, 1/3 v KD Surovine in 1/3 v KD novi trgi.

Ali izbrati kaj drugega od KD?
 

financna

Zelenc'
3. nov 2010
10
0
1
Maribor
Obišči stran
Galileo ne more prodat slovenskih naložb, saj je prevelik in bi s prodajami povzročil velik padec cen delnic na ljubljanski borzi. Skoraj pa bi mu to moralo uspet v dveh letih :)

Odgovor na eno izmed zgornjih vprašanj: Med podskladi KD-ja lahko brezplačno prehajaš. Denar lahko preusmeriš v katerikoli podsklad želiš. Glede na to, da nimaš še nič kaj v rastočih trgih, pravilno razmišljaš, da je primerno nekaj naložiti v Azijo. Tudi surovine in energija imajo veliko perspektivo.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Tole povezavo sem našel danes med branjem revije kapital: da so na Hypo banki dopolnili ponudbo finančnih storitev in sicer s storitvijo posredovanja pri nakupu naložbenega zlata...Investiranje v zlato je postalo zanimiva alternativa dolgoročnim depozitom. Po mnenju večine strokovnjakov je ta naravna dobrina ena najvarnejših dolgoročnih naložb. Več na:

http://www.revijakapital.com/kapital/novice.php?novica=13522
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Hej zdaj bi vsi prodajali zlato, par let nazaj so vsi bančniki vihali nos nad njim.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Hecno mi je to, da vsi govorijo o varnosti in bla bla bla.
Ko pa nekomu omeniš, da mu posodiš npr. 100.000 €, pa da ti čez eno leto vrne vseh 100.000 plus npr. 8000 eur donosa (kar je več, pa njemu ostane), v tem primeru pa so vsi tiho. Tega ne bi nobeden storil...

Pa pustimo to, tu gre za finančno storitev Hypo banke kot posrednikom podjetja Aurora d.o.o.
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Imam KD sklade vezane na življensko zavarovanje (vem vem se že tučem po glavi ampak prekinit sedaj bi bila še večja napaka)

Zanima me kakšno mnenje o tej njihovi novi ponudbi da te nezgodno zavarujejo v vrednosti za 50.000 EUR za povišanje premije za 2,5 EUR na mesec? Kje je zanka da samo 2,5 EUR?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Stvari gredo gor. (razen slovenskih...)

A je kaki mehurček/evforija ali je res luč na koncu tunela?

PS: Evro padel čez praznike?
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
A si kaj pogledal danes borze?
smile-1.gif

Drugače pa, gor je šlo konec prejšnjega tedna, ko so Grčiji odpustili 50% dolga bankam, ta teden pa so Grki razglasili, da bodo predlagane ukrepe dali na referendum (in bodo zavrnjeni), zato zopet vse pada.
 
Nazadnje urejeno: