Nalepke Video nadzor

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Torej če imaš po hiši nameščene kamere, moraš na vseh možnih vhodnih točkah vlomilca (okna, vrata) imeti nalepko?
bonk.gif
 

DusanP

Pripravnik
7. maj 2011
97
0
6
philips

Zdaj če nočeš razumeti poante vsega, potem je vsa debata nesmiselna.
Pojdi na izobraževanje po Zakonu o zasebnem varovanju, pa boš slišal še kakšno bolj nelogično stvar, ki se ji boš čudil, ampak tako pač je.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Torej če imaš po hiši nameščene kamere, moraš na vseh možnih vhodnih točkah vlomilca (okna, vrata) imeti nalepko?
bonk.gif

Mislim, da si ti vse skupaj narobe predstavljaš - kamere so prvenstveno namenjene odvračanju vlomilcev in ne njihovemu snemanju. Tako da so lepo vidne nalepke še kako pomembne, da se nek vklomilec (oz. vsaj vsak junkie) sploh ne spravi vlamljat. Ne pa da jih na skrivaj snemaš kako te ropajo.

Saj ima marsikdo tudi kakšno ''objekt varuje G7'' in podobno nalepko, samo da odvrača storilce.
 

bisabre

Zelenc'
1. avg 2015
7
0
1
Pozdravljeni, sem nov tukaj gori! Prebral sem vaše dosedanje vpise, a mislim, da nisem dobil povsem zadovoljivega odgovora. Predvsem me begata dva terminusa iz ZVOP-1. Gre za "osebo javnega in zasebnega sektorja, ki izvaja nadzor". So pod zasebnim sektorjem mišljene fizične osebe, lastnice nepremičnine v kateri bivajo, ali gre za pravne subjekte (s.p., d.o.o., d.n.o....), ki v svojih nepremičninah opravljajo neko dejavnost, lahko pa poleg tega tudi bivajo v njihj? Sam namreč hišo uporabljam zgolj za bivanje in za nikakršno drugo dejavnost.

Nanjo sem montiral 4 kamere, ki pokrivajo dvorišče (dostop-dovoz-parkirni prostor), ki so povezane s snemalnikom (trdi disk) na katerega se lahko shrani za približno 14 dni posnetega materijala. Vidno polje kamer ne posega na sosednje parcele niti na javno površine (cesto mimo hiše). Na štiri vidna zunanja mesta (okna, vrata ter garaža) sem nalepil opozorilne nalepke, da je objekt pod video nadzorom (bile so priložene kameram). Vsebina opozorila je v angleškem jeziku (camera observation system), poleg je slika očesa in logo proizvajalca, pod vsem skupaj pa se v drobnem tisku nahaja njegova spletna stran in ustrezni drugi linki. Vse štiri kamere so dobro vidne in niso skrite. Ob njihovi montaži so sosedi videli, da se nameščajo, saj jih je kar nekaj ur montiral pooblaščeni servis.
Sprašujem, ali nameščene nalepke zadostujejo, ali je potrebno še kaj dodati in, če posnetke nadzora lahko uporabim kot dokazno gradivo na sodišču, če nekdo nepovabljen-nepooblaščen vstopi na mojo parcelo oz posest, kaj vzame ali me napade? Predvsem pa me zanima kaj moram še postoriti, če vsi prej našteti ukrepi ne zadostujejo, da ne bi kršil zakonodaje.
Za morebiten natančen ter razumljiv odgovor se že v naprej zahvaljujem!
 
Nazadnje urejeno:

bisabre

Zelenc'
1. avg 2015
7
0
1
Vsem najlepša hvala za pomoč! Zakon (ZVOP) je res obsežen in narejen tako, da ga razume le tisti, ki ga je spisal, ali pa njegov kanarček, zato sem se kar direktno obrnil na Sintal kjer so mi povedali, da zame kot fizično osebo (ki varuje lastno posest) zadostuje nalepka s primerno in razumljivo grafično podobo ter pisnim opozorilom v slovenščini, da je objekt pod video nadzorom, saj gre za fizično in ne pravno osebo oz. poslovni subjekt-objekt. Če bi v hiši opravljal kakšno dejavnost, ali bi šlo za javno podjetje oz. ustanovo pa bi moralo pisati še kdo izvaja nadzor, hrani in obdeluje posnetke ter njegovo tel. številko, lahko tudi elektronski oz. spletni naslov.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Ne vem če o te kamere modna muha ker jih tudi v našem kraju opažam na nekaterih privat objektih, vprašanje ?? čemu? kajje takega v objektu samem da je potrebna 24 urna prisotnost nadzora z posnetki? oprosti ampak imaš kdaj sploh čas da pregledaš posnetke kdo se ti giba okrok hiše ali je to bolj zaradi Strahu?
meni zadostuje in to samo v enem prostoru zvočni alarm ki je dejaven samo ob naši odsotnosti od doma in to radi samega efekta strahu ki ga doživi vlomilec odnesejo ti pa itak kar si nagledajo. ja sirena pa je res močna tako da se ti tudi kaj v hlače spusti ,,,,,,,
10.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sej kamere ni nujno, da snemajo 24h/dan. Je dovolj da začne snemat, ko zazna gibanje.
Zakaj je dober, jah pač ljudje smo si različni in vsako tele ima svoje vesele;)
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Za privat bajto, ki snem aprivat dvorišče, ne rabiš nič nalepk, nič obvestil kje lahko dobijo ljudje informacije o snemanju ipd...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Za privat bajto, ki snem aprivat dvorišče, ne rabiš nič nalepk, nič obvestil kje lahko dobijo ljudje informacije o snemanju ipd...

Kar nalepi nalepke, sicer kasneje posnetek ne bo uporaben kot dokaz na sodišču.