nakup sup-a

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
otroško :)

lopata mora bit čim manjša. Če kaj vem ima otroška vesla v ponudbi samo RP in SB ...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tolk da dodam svoje. Moja si je letos zmislila sup, kupila AM beast. Gor se zbašemo vsi 4, gremo malo naokol, pa potem tud sama čist ok, ni pa to zadeva za šprintat. Za tiste 14 dni na leto je tud zadeva za 350€ čez glavo dost.

Sem pa ugotovil da je pivot turn na valovitem morju kar težko nardit :jok::valjamse:
 

dax

Majstr
22. maj 2012
701
1.616
93
Imamo letos kake nove modele, kaj se spalča nabavit v rangu 500 - 600 EUR?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Lani jeseni smo v klub dobili prvo desko od F2 letos še par kosov in v tem cenovnem rangu je F2 zagotovo najboljsa izbira.

F2 supi

Ok torbo in pumpo imajo drugi nizkocenovci lepšo, deska je pa razred zase.

Kogar zanimajo supi vabljen v naš Sup center ob Zbiljskem jezeru
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
To kolk je priporocen tlak ni nikakršen podatek se manj pa bistven. In glede na tolk kolk folk jamra ko se pumpa sup si niti pod razno ne želiš
supa katerega je treba pumpat preko 18 psi.

In pa vsi supi prenesejo tlak do 30 psi, samo wno znamko pa je potrebno tolk pumpat
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Če ima sup priporočen tlak 13 psi je najbrž mehkejši oz. se bolj upogiba kot sup ki ima za ta podatek 18 psi. Drži? Saj ne želim bit pameten, ampak imam sup F2 ride, pa se mi zdi da se preveč zvija. Je bila pa cena ugodna.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Glej zelo enostavno .... napumpaj ga na 20 pa bos videl kolk trdnosti pridobis. Trdnost je odvisna od dropsticha
Kolk je star F2? Ker ce je to linija izpred dveh let ko so bili v Lidlu .... ko delas kolicino 1.5 kosov in cim nižjo ceno, pac uporabis najcenejsi material na trgu in pa dve leti je kar doba v tem sportu, materiali gredo naprej.
To kar imamo v centru BP pelje 90kg desca in njegovo dete
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

dax

Majstr
22. maj 2012
701
1.616
93
F2 ne poznam toliko, bi moral malo probat. To je primerljivo z recimo JBay?
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Ma bi rekel da so F2 vseeno boljši kot pa Jbay, Zray, whattsup in se cuda drugih znamk ki so nastale v zadnjih letih.
F2 je firma ki je bila v 90tih pojem v windsurf svetu, pol je bilo mal gor pa dol, sedaj pa se z novim vodstvom zopet uveljavlja.
Za rent test si na Zbiljskem
 
  • Všeč mi je
Reactions: dax

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
ej pojma nimam totalni začetnik, imam pa 115 kg, zato sem gledal tistega :D
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Moj predlog bi bil, da pred nakupom sprobas oz da bi sel na en mini tečaj. Samo toliko da je za prvič nekdo s teboj in ti pove na kaj bit pozoren pri prvem zavesljaju. Ker ko se 1x normalno postavis na sup in se sprostiš, je vse veliko lažje in deske postanejo stabilne.
Če se boš šel samouka bo precej čofotanja.
V soboto smo v Novem mestu kjer se bo dal preizkusit veliko desk pa nekdo bo zraven na vodi da pomaga začetnikom. Druga opcija pa je pri nas na klubu ob Zbiljskem jezeru kjer je spet veliko desk in ljudje ki vejo kaj delajo. To nedeljo bomo najverjetneje tam, vseeno predlagam klic.
 

Marinchy89

Zelenc'
26. maj 2020
1
0
1
En lep pozdrav vsem skupaj.

Ima morda kdo izkušnje oz. mnenja glede supov, kiso zdaj v ponudbi v Hoferju in Lidlu?
Iščem sup za občasno uporabo, sem popolni začetnik in nimam namena dat 700+€ za sup.
Sup Hofer - Zray
Sup Lidl - Mistral
Vidim, da ima sup iz Lidla večjo nosilnost - kako je s tem v praksi? Se razlika pozna?
Vesel bom kakršnega koli mnenja in nasveta - in ne supa ne bom najel, niti ne dam zanj več kot 400€ ;)

Hvala
LP
Matej
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.072
113
Lidlov je daljši, tudi zato ima večjo noslinost. Drugače pa Zray iz Hofera se mi zdi top. Ker je širši in to pride prav začetnikom. Sam imam Zraya in nimam pripomb. Tale iz Hoera naj bi bil varjen, moj še je lepljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marinchy89