nakup sup-a

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Grest, a lahko pokomentiraš primerjavo recimo supa iz hoferja za 280€ in supa višjega cenovnega razreda za jurja.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
je napisano va vsaki strani vsaj 1x :)

razlike v uporabljenih materialih, predvsem v gostoti dropstitcah. V praksi pa se to pozna v tem kako se deska obnaša pod obremenitvijo in koliko se zvija trese podaj in kaj jaz vem kaj še vse na vodi. opazuj suparje okoli sebe, če nekdo supa po valovitem morju to ne pomeni da ta pa ful obvlada, ampak da ni dovolj bogat da bi kupoval poceni.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Se ne spoznam, ampak bi rekel, da drži. Prvič sem se s supom srečal, ko smo skupinsko naleteli na test supov. Čas smo imeli, obiskovalcev ni bilo dovolj in smo se pridružili. Brez kopalk, mirno jezero. Čeprav smo povečini vsi prvič videli sup, smo se po tistih par minutah uvoda vsi peljali stoje, noben se ni skopal. Ko kje na morju gledam, kjer verjetno poceni variante sposojajo za denar, so ljudje kar naprej v vodi. Vsaj od začetka. Nemogoče, da bi naša skupina bila taka superiorna, ker ni šlo za skupino športnikov. Potem sem se s supom vozil še enkrat. Z jadrnice smo hodili z njim v trgovino, če je bilo bližje kot peš. Malo verjetno, da bi jaz kot čisti začetnik pripeljal iz trgovine kruh in kak sixpack piva, če ne bi dober sup sam po sebi marsikaj rešil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Grestr

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Na mirni vodi ne boš padel ne z recimo Aqua Marina ne z Red Paddle zaradi kvalitete supa. Morje je bilo enako mirno kot tvoje jezero? Pa tudi oblečen supati si verjetno malo bolj previden kot za zabavo na morju, tako da to ni neka resna primerjava.
Sam na to bolj gledam kot recimo pri kolesih. Imaš znamke, ki prodajajo svoje ime, lahko pa kupiš čisto primerljivo opremljeno kolo (v glavnem iste komponente) za precej nižje ceno, samo ne piše na kolesu Scott ali Cannondale. In za peljat 20km po makadamu se boš peljal čisto primerljivo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Mislim, da si dal bolj slabo primerjavo. Okvir je pri kolesu kar pomembna reč. Bi rekel, da bolj kot eno stopničko višja ali nižja oprema in to tudi za 20 km makadama.
Jaz mislim, da nobenemu ni huda fora, da pade s supa potem, ko je naredil 5 zavesljajev in je čas za prvi poskus ovinka.
 

dax

Majstr
22. maj 2012
708
1.627
93
Gledam te AZTRONe in imajo tehnologijo double - chamber. Kaj to pravzaprav pomeni v smislu samega supa, trdnosti, plovnih lastnosti?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
predvsem varost. Če ti slučajo uspe predret SUP boš v dvojni komori imel še vedo nekaj kar te nad vodo drži.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.912
4.972
113
Kaj bi izbrali med AM Beast 3,2 ali Zray Pro 3,2m.

Zal so mi Sharki ipd predragi.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
tistega ki je cenejši ....oz tudi malo odvisno do prodajalca, zaradi reševanja reklamacij

kaj so te oznake 3,2? aja 3,2 m oz 10'6''?

imho boljša izbira
 
Nazadnje urejeno:

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
ha, ne vem, sodec po sliki ima vsaj ušesa, ap v skrajni sili sam napeljes eno elastiko okol. En hodi s tem supom k nam na center, je zadovoljen, in sem skoraj prepričan da so tudi elastike
 

RokB

Zelenc'
13. nov 2013
17
0
1
Živjo.

Namen imam nabaviti 2 supa. Eden mora biti touring, zaradi boljšega ohranjanja smeri in hitrosti. Drugi pa npr allround
Supalo pa bi se v različnih pogojih (jezero,mirnejše reke,…in pa seveda vsaj 14dni morja).
2 odrasla in 2 mulca stara 10 in 12 let. Jaz kot najtežji imam 82 kg

Letos sem preizkusil že nekaj supov, prvi je bil Shark (ne vem modela,ampak bolj okrogla izvedba), RP voyager, SB-touring zen 12,6x30x6, SB-race 14x28 (leti k strela,ampak nekoliko premalo stabilen da bi imel gor še mulca), Sraka Alpha (preveč dvignjen nos ), ter še nekaj ostalih, ki so bili na voljo na testu bananaway,….

Najbolj me je prepričal SB touring zen.
Cene so kar konkretne, zato sem malo pogledal po netu in našel še na pogled podobne z bolj ravnim nosom, npr (Thurso,blackfin,RRD). Ima kdo z omenjenimi tremi kakšne izkušnje?

https://www.bananaway.si/izdelek/red-paddle-co-13-2-voyager/
https://wasup.si/starboard-inflatable-sup-126x30x6-touring-zen-pid379
https://www.inflatableboarder.com/thurso-surf-expedition-11-6-review/
https://irockersup.com/product/blackfin-model-v-paddle-board/
http://www.robertoriccidesigns.com/equipment/sup-surf/inflatable-boards/aircruiser-v4/

Kateri izmed teh bi bil najboljša izbira?

Lp,
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Kot ze večkrat.....
RP in SB sta dve premium znamki, kateri vlečeta razvoj naprej. RP porabi ogromno sredstev za patente in topshop marketing. SB pa denar raje vrača v okolje iz katerega jemlje. Torbe iz Ocean plastike smerniki iz Izgubljenih ribiških mrež...... In se dosti drugih fundacija katere podpirajo.
In še ena precejšnja novost iz letošnje sezone pri SB, deske do na spojih varjenje in ne lepljenje.
RRD dober izdelek, vendar korak dva za prej omenjenima.
Preostalih ne poznam.
Nakup izven EU odsvetujem zaradi carin in težav pri reševanju problemov.
Amm, razmisli o dveh enakih deskah, saj če bo ona na bolj stabilni allr deski in ti na Touring, se bo veslanje v dvoje hitro spremenilo v nočno moro, ker jo boš moral kar naprej čakati, veslati Mal naprej Mal nazaj.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: RokB

RokB

Zelenc'
13. nov 2013
17
0
1
Kot ze večkrat.....
RP in SB sta dve premium znamki, kateri vlečeta razvoj naprej. RP porabi ogromno sredstev za patente in topshop marketing. SB pa denar raje vrača v okolje iz katerega jemlje. Torbe iz Ocean plastike smerniki iz Izgubljenih ribiških mrež...... In se dosti drugih fundacija katere podpirajo.
In še ena precejšnja novost iz letošnje sezone pri SB, deske do na spojih varjenje in ne lepljenje.
RRD dober izdelek, vendar korak dva za prej omenjenima.
Preostalih ne poznam.
Nakup izven EU odsvetujem zaradi carin in težav pri reševanju problemov.
Amm, razmisli o dveh enakih deskah, saj če bo ona na bolj stabilni allr deski in ti na Touring, se bo veslanje v dvoje hitro spremenilo v nočno moro, ker jo boš moral kar naprej čakati, veslati Mal naprej Mal nazaj.....

Še vprašanje glede dolžine
Zase vzamem 12'6 ali 14?
Za njo pa krajšo11'6 ali tudi 12'6?
Koliko je sploh razlike pri tem?

Lp
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Daljši je hitrejši..... In več znanja je potrebnega za obvladovanje. Jaz bi vzel obe enako dolgi.
IMHO, če te skrbi njeno ravnotežje potem njej vzameš 12'6 od RP ker je širok 32" (samo da ji ne bo po enem tednu na morju že preširok) zase pa od SB z normalno Touring širino 30"
 
  • Všeč mi je
Reactions: RokB