nakup sup-a

22. jul 2007
12.848
1.327
113
123
Btw, ravnokar smo prišli iz dalmacije(Živogošče) in nisem v 2 tednih videl niti enega sup-ša, res pa je da so okoli mene bili sami čehi in poljaki in tudi slovenske govorice ni bilo slišati okoli nas.
Bilo pa je veliko plastičnih kajakov
sprasujem se.gif
 

tajda111

Zelenc'
12. nov 2010
27
0
1
... tudi mi smo bili v preteklih dveh letih skorajda sami v "našem" zalivu, pa kaj, povpraševanje mladine in ostalih okoli nas je bilo daleč preveliko...sicer me pa hčeri "ubijeta", če bomo šli brez tega... : )
 

tajda111

Zelenc'
12. nov 2010
27
0
1
...ja kolega, nič proti... ajd, prenehaj in preskoči tole...


"A pa obstaja na svetu še kakšna bolj neumna stvar kot sup.
Ajde sinhrono plavanje je še bolj trapasto, samo tam rabiš samo kopalke, ne pa tudi opreme za 500-1000€

Dej ko boste ravno na hrvaškem poglejte še kdo ima te sup-e, samo ludi slovenci.... Pa 6 biciklov na strehi, pa trugo, pa 100 pripomočkov za na plažo.

Dejasnko se pa rabi par cunj, kopalke, pa tošl - poln seveda "



"Pa še en hiter odgovor, za 150€ na dan si zrentaš čamac z 100 konji +, in dejansko uživaš, ne pa da stojiš na dili za 1000€ in veslaš ko zadnja budala na plaži.

Pol je pa čudn da hrvati pravijo, opet ovi ludi slovenci "
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.228
4.712
113
Ta tema je že zdavnaj zašla, o sup-ih nič več pametnega. Na plan tolče samo značilnost Slovencev, da oni že vedo, kaj je za soseda najbolje.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
IMHO je Firefly bolši nakup

http://www.intersport.si/shop/...38b377e4a8b46d9

deska je sicer nekaj tanjša, vendar sem prepričan da ravno toliko toga kot RRD veslo je par korakov boljše alu vs kompozit

hmm, sicer v opisu pise da je pri Firefly Alu veslo, ampak vem da je kompozitno
 
Nazadnje urejeno:

tajda111

Zelenc'
12. nov 2010
27
0
1
hmm, Hvala, torej naj bi se to lahko primerjalo, čeprav si glede Firefly-a nekje višje omenjal "katrco", ter, da se tudi v tem lahko solidno vozi... !? Dilema...
 

MarjeticaM

Zelenc'
11. jul 2016
12
0
1
Hm, je dosti razlike med recimo Firefly supom (omenjenem v enem zadnjih postov) in recimo Fanatic/JP/Redpaddle za 1000€? Kako/kdaj se to razliko opazi?
Je kdo kupil sup v Muggia čez mejo? Nas vabijo na testiranje pred njihovo trgovinco in seveda nakup tam.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.157
956
113
Emona / Carnium
Pri kvaliteti se npr. pozna ugreznjenost (material oz. konstrukcija ne dovoljuje bolj napihnjene deske), ko na polno napihnjenem supu stojiš, sup pa zaradi tega ne drži smeri, je počasen, posledično ob kakem manjšem toku (valovčki, veter) veslaš kot budala, prideš pa nikamor. Če uporabim malce dramaturgije, je lahko tudi "nevarno".
Na plovne lastnosti pa vpliva oblika deske, teža veslača (sup-i imajo max obremenitev za še normalne plovne lastnosti)...
Vsekakor izkoristite možnost testiranja pred nakupom. Tako boste dobili naboljši "review".
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
bistvo dobrega supa je količina nitk (drop-Stitch) če teh ni je sup poceni, vendar se pod nogami krivi, upogiba in zvija pa tudi če ga napumpaš na 30psi. Kvaliteten sup napumpas na 14 psi pa trd ko kamen.
Firefly je oskubljena verzija top kvalitetnega supa

katera trgovina v Muggi pa prodaja supe?

tukaj je predstavljen material iz katerega so narejeni supi https://youtu.be/cINL1fJSh_Q
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Vandala se nisem imel pod nogami .... pomislek glede deske ... izgleda mi kot nek generik, se pravi kitajec zlepi sup neke srednje kvalitete, potem pa po željah različnih znamk lepijo gor različne logote, tega se poslužuje veliko znamk ki nimajo veze z surf industrijo, bi pa rabi pristavili lonček. Mi je pa od omenjenih treh najlepši
smile-1.gif




TOP of dosegljivo v Slo .... Starboard, RedPaddle, JP, Fanatic, ... potem pa preostali. Firefly, Vandal Siren Jobe kaj je tudi minus teh manj priznanih znamk, ko ga daš na bolho ga prodaš za precej manj denarja kot priznane. Na bolhi top znamk praktično ni, pa se preproda rabljenih kar nekaj.

Pozanimajte se še kako je z reklamacijami, prišlo mi je na ušesa da nekateri trgovci niso ravno kooperativni ko pride do reklamacij in se radi izgovarjajo da je stranka preveč napumpala sup, drugje pošiljajo nove deske po jadranu na podlagi slike ....
 
Nazadnje urejeno:

tajda111

Zelenc'
12. nov 2010
27
0
1
Grestr, Hvala, po napisanem je torej RRD dobra izbira, kaj je torej narobe z mojo zg. izbiro, da si mi omenil Firefly kot kakovostnejšo zadevo ?
 

MarjeticaM

Zelenc'
11. jul 2016
12
0
1
Grestr, v Muggi je SupRevolution v Porto San Rocco; sem dobila priporočilo od enega kolega, da so se fajn odrezali.
Je v SLO kakšen dober prodajalec, ki bi realno predstavil stanje in ne samo hvalil svojih supov in "kritiziral" ostalih? Tudi iz tega razloga sem hvaležna za vaše nasvete na tem forumu, saj človek lažje dobi vpogled na celoten trg, ne samo na določeno znamko.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.157
956
113
Emona / Carnium
Meni je zelo kvalitetno in korektno svetoval Gregor pri wasup.si . Pri njih sem najemal sup-e, kupoval opremo in lahko rečem, da se za stranko potrudijo.
 
Nazadnje urejeno:

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Citat:
Uporabnik tajda111 pravi:
Grestr, Hvala, po napisanem je torej RRD dobra izbira, kaj je torej narobe z mojo zg. izbiro, da si mi omenil Firefly kot kakovostnejšo zadevo ?

RRD vs Firefly .... veslo pri Firefly je veliko boljše kot pri RRD. Firefly ima veslo ima ročaj iz kompozitov (kombinacija steklenih in karbonskih vlaken) in lopato iz čiste ABS plastike in je praktično neuničljivo in pa na sklopih, tam kje se veslo nastavlja in razstavlja je pri Firefly boljša sponka zgoraj in sponka + pin spodaj. veslo pri RRD je aluminij za ročaj in isto plastika za lopato. problem ALU vesl je da oksidirajo in se kaj hitro pripeti da jih ne mores vec razstaviti (obvezno razstavljanje in sušenje vsakokrat po uporabi) in pa zgoraj se uporablja sponka na zatiče kar pomeni navrtan ta nastavljivi del zaradi česar gre v veslo voda. spodaj pa ima samo zatič brez dodatne sponek zaradi česar spoj ni fiksen in se veslo na tem delu premika kar je pri veslanju zelo moteče. glede RRD vesla govorim na podlagi izkušenj in tega kar vidim iz slike, čisto možno je da je v kompletu že kakšno izboljšano veslo. Glede Firefly v opisu piše da je alu veslo iz izkušenj vem da ni je kompozitno (napaka pri sestavljanju opisa

RRD vs Firefly gledano samo sup .... RRD ima sicer 15 cm Firefly 12 cm debeline. vendar si upam stavit da je Firefly bolj tog navkljub temu da je tanjši, saj sedaj že veste da ni vse v debelini ampak v nitkah katere so v supu ane
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.157
956
113
Emona / Carnium
Danes sem paddle-al v malo večjih valovih in sem se v enem trenutku vprašal: ali lahko kompozitno veslo poči?
grims-1.gif
Čutil sem namreč rahlo upogibanje...
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
upogibanje je posledice nastavljivosti, pri fiksnih veslih tega občutka ni

do sedaj še ni bilo tovrstne reklamacije, edino če so vijaki na sponki preveč zategneji jih potegne skozi ( dva primera)