nakup sup-a

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.721
113
kod Džej-Zija
Če vprašanje leti name, sem pristaš plastičnih kajakov. Daleč najhitrejša ročna zadeva (če izvzamem karbonske z enako obliko školjke).
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
938
113
Emona / Carnium
And I second that. Jaz imam napihljiv SUP in plastični (sea) kajak in neb se šu hecat z napihljivim kajakom iz preprostega razloga, ker ga kdaj zapeljem tudi izven zaliva
smile-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.721
113
kod Džej-Zija
Saj to je namen seayaka.
cool-1.gif
Jaz sem sicer bolj za divje vode, kjer je plastika edini pravi material za kajak.
Meni sup deluje rahlo kot modna muha. Drlinkanje po mirni vodi in težave pri basanju gor. Enkrat samkrat sem na lahki brzici srečal suparja, ki se je peljal s tokom dol in ostal na deski. V čem je torej poanta supa, ki preseže prastare ogromnovolumske začetniške surfe, iz katerih se je mularija metala v vodo? V vsem ostalem kajak gladko zmaga.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Normalno da se kajak ne more primerjat s supom po hitrosti ampak jaz to jemljem kot rekreacijo. Je pa pri obeh hitrost odvisna od moči v rokah
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
938
113
Emona / Carnium
SUP je modna muha 100%. Men je lih v razburkanem zanimivo supati. Je pa res, da ne glajda tko kt če je bonaca :D

Na videu se vidi kako se SUP-a (tam okrog 2. minute) in ko berem o nekem sedenju pa klečanju, se mi nariše pred očmi prikaže turbomaksimus...
evil.gif

 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
A je bohinjsko jezero ze placljivo za kajakase? Grem jutri gor pa nocem, da me Franc Kramar potem z električnim gliserjem lovi po jezeru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajn

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Normalno da se kajak ne more primerjat s supom po hitrosti ampak jaz to jemljem kot rekreacijo. Je pa pri obeh hitrost odvisna od moči v rokah
smile-1.gif

Fora kajaka je, da nabases ruzak, armaflex, spalko, liter šnopsa, dva six packa, kilo makaronov, kanto s pitno vodo in kuhalnik. Greš odkrivati, reko, jezera, naravo. Vsak dan spiš drugje in loviš ribe, če maš cajt. A se ne znate umiriti vsaj na dopustu.

Jest si bom v roku enega leta naredil še jadro.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Menda je stvar zdaj padla na Ustavnem sodišču.

Aja, hvala za info. Sem mail poslal (ker se mi ne da cakati na 1001 prevezovanje linij na koncu pa nihce nic ne ve) in se nisem dobil odgovora.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
In kolikor sem seznanjen, ga boš dobil da moraš plačati. 2€/dan ter oni bodo povedali kje greš lahko v vodo s kajakom. Ne moreš kar nekje
bonk.gif
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
@zaseka ..... če nisi še nikogar srečal na večdnevni turneji z supom, še ne pomeni, da se kaj takega na da izvajat http://www.supracer.com/bart-de-zwart/
res pa je da so kajakaši pri tovrstnih podvigih veliko številčnejši, razlog za to pa je da so kajaki že precej dolgo na trgu in pa da se kajakaških športov za razliko od supanja lotevajo bolj ta zagreti, supanja pa vsi od malčkov do babic. Sam imam potovalno desko dolžine 4,3m z suhimi predali, s katero se gre brez težav na kako daljšo turo.
sup vs kajak, mene v kajaku začne bolet hrbet, če te scat moras it na kopno in plezat vn ... nimas možnosti kopanja oz jo imas samo je problem potem pridt nazaj v kajak .rešilni mi gre na jetra in pa že sam položaj sedenja, sploh pri kakšnih WW, seajaki še grejo nakako.

BOHINJ .... na ustavnem ni bilo še nič, ministrstvo za infrastrukturo je podalo cel kup pripomb na odlok, med drugim tudi da ce se hoče po jezeru plut z motornimi plovili je za to potrebno soglasje vlade, katerega pa bohinska občina, ki je lastnica obeh ladij, nima in veselo prevaža turiste na črno, brez izdajanja računa itd .... pač bohn
bhinci vstrajajo pri zaračunavanju nezgrajene infrastrukture, kar pomeni da je treba plačat 2€/dan in it v vodo po pomolu ki ga ni

WW sup ..... tudi Soča je bila presupana po dolgem in počez, pa ne samo po jezerih. samo ... zopet ista zgodba, večina ljudi ki si lasti sup, so rekreativci, je pa par zanesenjakov ki se vse bolj spopadajo tudi z brzicami. prihajajoči vikend, bo supanje po Savinji, start Kamp Menina
https://www.youtube.com/watch?v=_AyHLJ_vUp0

glede pumpanja supa ..... max 15 min od prtljažnika do vode, vključno s prenašanjem, pumpanje, montažo smernikov in pivom
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.721
113
kod Džej-Zija
Zanimivo, da fantje ne vejo, kje veslajo, ker tole ni Soča, ampak Koritnica. Pa tudi nekam veliko klečanja in plavanja je bilo na edinem zanimivem odseku, S-u pri sotočju Koritnice in Soče.
evil.gif

Rešilni paše pomoje toliko na kajak kot na sup.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Kaj torej nabavit kot zamenjavo za prastaro surf dilo s katere mularija skace v vodo? Nimam je vedno moznosti vlacit s sabo zato rabim nekaj kar gre v prtljaznik. Pa za mal poveslat ko je mirno morje, skratka nic ekstremnega. Gledam soseda ki se na aquamarine cist lepo pelje se z dvema mulcema gor. Na oko ima dec tam okol 80 kil in mulca vsak po 25. Jurja se mi ne daje, do kaksnih 700 pa bi se mogoce se stegnil.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
za 700 pejt v Intersport in nabav Firefly. tud majo sosed se v katrci čist lepo pelje
smile-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Normalno da se kajak ne more primerjat s supom po hitrosti ampak jaz to jemljem kot rekreacijo. Je pa pri obeh hitrost odvisna od moči v rokah
smile-1.gif

Fora kajaka je, da nabases ruzak, armaflex, spalko, liter šnopsa, dva six packa, kilo makaronov, kanto s pitno vodo in kuhalnik. Greš odkrivati, reko, jezera, naravo. Vsak dan spiš drugje in loviš ribe, če maš cajt. A se ne znate umiriti vsaj na dopustu.

Jest si bom v roku enega leta naredil še jadro.
a iščeš take scene?
evil.gif
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.944
113
A pa obstaja na svetu še kakšna bolj neumna stvar kot sup.
Ajde sinhrono plavanje je še bolj trapasto, samo tam rabiš samo kopalke, ne pa tudi opreme za 500-1000€

Dej ko boste ravno na hrvaškem poglejte še kdo ima te sup-e, samo ludi slovenci.... Pa 6 biciklov na strehi, pa trugo, pa 100 pripomočkov za na plažo.

Dejasnko se pa rabi par cunj, kopalke, pa tošl - poln seveda
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.944
113
Pa še en hiter odgovor, za 150€ na dan si zrentaš čamac z 100 konji +, in dejansko uživaš, ne pa da stojiš na dili za 1000€ in veslaš ko zadnja budala na plaži.

Pol je pa čudn da hrvati pravijo, opet ovi ludi slovenci