Nakup skuterja?

first1

Fizikalc
19. mar 2018
286
130
43
Pa kako je v praksi s tem, če imaš odblokiran 50 ccm skuter in dodatno hitrost koristiš zgolj zunanj naselij, da nisi ovira ne cesti - recimo tam 75-80km/h. Se to tolerira pri policajih? Obstaja kak prefinjen način, da brezžično v trenutku nazaj aktiviraš blokado in tega na izrednem tehničnem ne odkrijejo? Lahko tudi na zs...
Kar nekaj mesecev sem preživel na Baliju in sosednjih otokih in se takrat navdušil nad 125ccm skuterji - zabavni, zanesljivi, poraba super. Kdor je vozil tam ve, da je kr kaos na cestah, prometa je ene 10x več. Škoda da smo tle omenejeni z B kat. na 50km/h in 50 ccm.
'
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Jst sm v casih ko sm se vozu skuter mel tud odblokiranega, da sm pa cez tehnicnega prsu sem pa naknadno vgradil elektronsko blokado ki sem jo vklopu al pa izklopu s stikalom. Kar se policajev tice pa takrat niso tolerirali ce so vidli 16 letnika na 49ccm skuterju ki gre 75 km/h....zdej ne vem kako je
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Nikoli do sedaj, niti sedaj ni dovoljeno spreminjat lastnosti skuterja. Ce te dobijo, dobis kazen in skuter ti zasezejo, odpeljejo na servis, kjer ti na tvoje stroske povrnejo v original stanje. To je od vedno bilo tako.
Obstajajo pa elektronske blokade/deblokade, kjer recimo zavoro 3x stisnes, pa gas nekaj dajas, pa se vklopi/izklopi. To sem pred casom nekaj bral.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Vsaka taka blokada je očitna ko daš gas, ker deluje na obrate. Niso nori na tehničnih če pride do izrednega.
Če se odločijo da te dobijo te bojo.