Nakup rabljenega AV receiverja

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Malo se oziram po nakupu av sprejemnika 5.1 ali 7.1.
Malo morje se jih najde po oglasih, jaz gledam tam 100-150 eu.
V ponudbi so Marantzi, Sony, Pioneer, Denon, itd...
Katerega se splača pogledat in kupit?
Prosim, ne mi novih s cenami 200 in več omenjat.
V bistvu mi je bolj pomembno za poslušanje glasbe, čistost in dokaj moč.
Hvala in srečno 2019!
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Glede cene itak, da je nabita, našel sem tudi enakega za 90eu.
Kot sem že napisal, mi je prvotno, za poslušanje glasbe, sekundarno filmi.
Kaj naj gledam?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Taki zvočniki niso vredni nakupa, sploh pa ne če je prioriteta glasba
Če pa že hočeš te polovične rešitve imaš pa yamaha komplet zvočnikov in reciverja za 300€
https://www.amazon.de/Yamaha-AYHT18...TF8&qid=1546421047&sr=8-1&keywords=yamaha+5.1

Tudi nekega starega reciverja jaz nebi jemal. Preveč "modernih" stvari jim manjka. Recimo 4k ne podpirajo. Torej leti samo HD čez njega. To je kr pomembno. Pustimo tiste razne wifi in BT povezave. Brez tega se da živet.

Ampak če je primarno poslušanje glasbe najdi kak B&W DM302 na bolhi. Zraven nek 20cm woofer in je to to za mali dnar kaj se glasbe tiče. Za filme dodaš en rabljen center in rešeno.
Za filme ni potrebe po 5.1. Oziroma tista zadnja kanala ne dodata tolko. Je dovolj recimo 3.1.

V glavnem za malo denarja bojo kompromisi. Malo dnarja malo muzike v audio svetu še kako velja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: rookie

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Ogromno glasbe preposlušam preko youtuba, se pravi preko prenosnika na starem Cambridge soundworks 4.1 sistemu.
Nekaj da od sebe, ampak to ni to, tudi filmi so še nekako sprejemljivi na tem.
Vsi nasveti so dobrodošli!

Hvala Luka51!

Kaj naj ima receiver, kaj ni potrebno.
Nasveti glede zvočnikov.
Vse je dobrodošlo!

Gledam tudi kakšne starejše Jamo, Bose zvočnike...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Kaj naj ima reciver?
To moreš pa sam vedet.
Poglej vhode. Koliko optike rabiš (če sploh) koliko hdmi vhodov rabiš.
Yaz mam recimo yamaho rxv-367 kakih 15 let nazaj nabavleno, osnovni model. Moti me samo, da nima HDMI ARC in da ne podpira 4k passtrough.
Ostalih funkcij niti ne rabim. Gor je prikloplen tv preko optike, siol box in xbox. Nekaj časa je bil še Android box.

Aja glede zvočnikov.
Imaš boljše zadeve kot jamo in bose...
Glej predvsem da ima levi in desni zvočnik čimvečji razpon. Ne da polovico spodnjega dela odigra woofer. Torej vsaj 2 sistemc z 13cm midbasom. Vse razne "modernega videza" male škatlice niso za glasbo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in rookie

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Bolj ko gledam, bolj sem zmeden!
Ponudbe so kar zanimive, cene še bolj!
Za 10 in več let stare hoče folk 200 eu.
Bog ne daj, da ima 4K pass-through, takoj 300 eu, pa še zmeraj malenkost pod 10 let.
Bo potrebno pogledat čez mejo...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jah pred 10 leti sploh še HDMI standarda za 4k ni bilo. Tudi še nekaj časa po tem, je bil 4k bolj kot ne eksotika in mogoče na voljo v high-end modelih, ki novi niso bili ravno 500€ ali manj... Danes je 4k pač mainstream in ga dobiš tudi v low end receiverjih, je pa vse ostalo tudi primerno ceni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: rookie

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Jah pred 10 leti sploh še HDMI standarda za 4k ni bilo. Tudi še nekaj časa po tem, je bil 4k bolj kot ne eksotika in mogoče na voljo v high-end modelih, ki novi niso bili ravno 500€ ali manj... Danes je 4k pač mainstream in ga dobiš tudi v low end receiverjih, je pa vse ostalo tudi primerno ceni.
Imaš kak predlog, kaj naj gledam za cca okrog 200 eu?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
koliko nucaš prostorski zvok? jaz sem dal svoj stari stereo ven, pa 7.1 not, a še furam stereo zvočnike in ne vidim potrebe po prostorskem. malo je robe, še manj časa za to gledat.
zamenjal sem tfb 910r se mi zdi..letnik..98,99 za darilo ap dobil marantz 6012..v trgovini so rekli, da slednji ne bo do kolen staremu pri stereo zvoku. in kr drži.
ob menjavi sem v omaro dal še vrhunski radio, osnovni cd in cd changer za 200 cd-jev, pa vrhunski dvokasetar. danes poslušam tunein, mp3 z mrežnega in to nima kvalitete v osnovi.
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
koliko nucaš prostorski zvok? jaz sem dal svoj stari stereo ven, pa 7.1 not, a še furam stereo zvočnike in ne vidim potrebe po prostorskem. malo je robe, še manj časa za to gledat.
zamenjal sem tfb 910r se mi zdi..letnik..98,99 za darilo ap dobil marantz 6012..v trgovini so rekli, da slednji ne bo do kolen staremu pri stereo zvoku. in kr drži.
ob menjavi sem v omaro dal še vrhunski radio, osnovni cd in cd changer za 200 cd-jev, pa vrhunski dvokasetar. danes poslušam tunein, mp3 z mrežnega in to nima kvalitete v osnovi.
Po pravici, veliko bolj za glasbo!
Ne bom se branil niti 7.2 :), rad si pogledam dober film v surroundu...
Recimo, zanimivo bi bilo tudi slišat Metallico v 8D! :)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
10 let star kos opreme za 100€ bo boljši v stereo kot v x.y izvedbi. zato razmisli, da ne kupuješ preveč funkcij, ki so komaj osnovne.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
definitivno če se ti že pri 200€ zatakne kot predrago kupi to kaj dobiš. Preprosto. Ker ko boš vse seštel boš tak na 600€ pa niti kihno neboš. Seveda govorim vse o rabljeni robi z malo sreče. Drugač pa zgornji jamaha komplet in živiš s tem dokler ne prideš do denarja potem pa počasi menjuješ. Je pa težko verjet foku ki ti nekaj nabija preko foruma kak nekaj ni vredu dokler tega ne slišiš bok ob boku doma.
Jaz sem tudi vedno na dnar gledal pa zakaj zaj za zvočnike 400, če lahko komplet za 120 itd. Mel sem koda 5.0 komplet. Spredaj samostoječe 16+10+tw dooolgo. Direktne primerjave nisem nikoli delal z drugimi. To kaj sem drugje slišal sem si vedno rekel eh saj doma igra enako. Dobro ajde vedel sem, da ko bom velik bojo B&W na polici. Potem sem pa lani dobil ponudbo za B&W dm 302. 20 let stari zvočniki z 13 midbasom. Nimaš šanse, da bo to bolje igralo kot tisti veliki koda. Več je itak boljše... Pa kak bo 13-ka dala kaj od sebe itd. Vzamem domov, dam zraven Kode in priklopim. WTF Dosti več kika, vse skupaj tak čisto da brezveze. Vokal kot da bi ti na uho govoril, ko addele zapoje je v sobi :). Od Kode je ostal samo še center, ki tudi čaka da pade neka pametna zamenjava na ebayu.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Po pravici, veliko bolj za glasbo!
Ne bom se branil niti 7.2 :), rad si pogledam dober film v surroundu...
Recimo, zanimivo bi bilo tudi slišat Metallico v 8D! :)

Ne razumem zakaj rabis prostorski zvok (predvsem) za glasbo?

Ravno za glasbo je stereo najboljsa stvar. In za ta budget dobis stereo ojacevalc, ki predvaja glasbo na ravni 3x drazjega receiverja.
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Zakaj prostorski zvok?
Zato, naj bo all in one.
Res ne potrebujem 4K, Bluetooth ali kakšne novotarije, prostorski zvok bi pa hotel.
Malo raziskovanja in se najde kakšen dober Av z dobrim stereo zvokom, recimo Onkyo 608, 5 zvezdic na what hifi in še kak se najde.
Na katerih tujih straneh se splača nakupovat rabljeno opremo, razen Ebay?