Nakup rabljenega AV receiverja

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Žal je zadeva taka, da samo še redki kupujejo audio komponente. Še največ kar ljudje kupijo je kak soundbar, redki zanesenjaki pa še hočejo gledat "komponente" (v skladu s tem je tudi stanje po mainstream trgovinah, kjer je tega samo še za vzorec).
 
  • Všeč mi je
Reactions: rookie

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
S pomočjo in nasveti forumaša drugega foruma, sem nabavil kar potrebujem.
Žal, tukaj ni bilo takih nasvetov...
Lep pozdrav!
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.655
1.579
113
Žal je zadeva taka, da samo še redki kupujejo audio komponente. Še največ kar ljudje kupijo je kak soundbar, redki zanesenjaki pa še hočejo gledat "komponente" (v skladu s tem je tudi stanje po mainstream trgovinah, kjer je tega samo še za vzorec).

Prvič slišim da bi hifi trg bil v padcu. Kdor hoče kupit hifi za pravi zvok ga še vedno kupi, ker še najboljši soundbar je komedija proti receiverju in ločenim zvočnikom.
Stanje v trgovinah pa je v skladu z dejstvom da to vsi kupujejo po tujih online trgovinah
 
  • Všeč mi je
Reactions: rookie

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
kaj si zaj ti povedal ?

hifi je v padcu, to je dejstvo. krivi pa milenijci ki se jim ne da vlačit kablov :D
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Prvič slišim da bi hifi trg bil v padcu. Kdor hoče kupit hifi za pravi zvok ga še vedno kupi, ker še najboljši soundbar je komedija proti receiverju in ločenim zvočnikom.
Stanje v trgovinah pa je v skladu z dejstvom da to vsi kupujejo po tujih online trgovinah

Čeprav se strinjam, je treba pa tudi priznati, da so soundbari naredili velik korak naprej in dejansko rešujejo točno in natanko samo tisto, kar večina ljudi pravzaprav rabi, t.j. zanič zvočnike v drugače lepih in elegantnih, a tankih TVjih, kjer ni prostora za kaj več kot piskalice. Resnici na ljubo, sistem z receiver in ločenimi zvočniki ni toliko boljši, da upraviči višjo ceno. Če pa že hočeš, da je res boljši, pa stane veliko več. Če pa želiš dober sistem za muziko, si pa s temi receiverji niti nimaš kaj pomagat, ker je to vse za stereo tehniko in glasbo brez veze.
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Delno se strinjam s teboj.
Nikoli pa soundbar nebo niti približek receiverju z dokaj dobrimi zvočniki.
Nikakor nebo membrana fi3 cm dala enakega zvoka kot membrana fi20.
Sam imam Marantza in Bose zvočnike in sem slišal v HN trgovini soundbar za lep denar in ni to to.
Pa je moj sistem s stereo zvočniki, centrom in subom pol cene tistega kar sem videl in slišal v trgovini.
Tako da...
Lp
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Membrana fi3cm je malo pretiravanje, so večinoma 5cm ali pa pravokotni 4x6cm pa tudi večji so, ki pa proti fi20cm seveda ni primerljivo še vedno. Imaš pa seveda kup hiend zvočnikov, kjer so namenoma uporabljeni samo full rangerji tam od 3" naprej in to igra tako, da ti jasno ni. Seveda ni teh močnih nizkih basov, tega pač ne zmorejo. Vse drugo pa ja. PAč tukaj res močno velja reklo, važna je tehnika, ne velikost.
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Ok, ampak sistem, kjer tehnika rešuje velikost membrane je pa tudi krepko dražja od sistema avr, mar ne?
Tako, da je vse povezano s količino denarja...
Tudi sam bi šel na audiofilsko tehniko ala 30k evrov, če bi imel denar.
Tisto, kar si večina tukaj lahko privošči, okrog jurja, pa mislim, da dober avr in dobri zvočniki veliko bolj kakovostni od denarno primerljivega soundbara, a ne?
Lp
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Tale moj sistem, ki ga imam dober teden, mi da veliko več glasbenih užitkov, kot bi mi dal soundbar v enaki ceni.
Čez marantza spustim čez pure direct iz pcja flac datoteko Queenov in poje kot bi bil Freddy v dnevni sobi (no, ja..)!
Me zanima, če bi mi soundbar to privoščil (ne vem, morda pa)...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
No nekateri so dobri toliko, da bi tole zmogli. Še vedno je samo in le zvočnik, samo manjši da paše pod TV. Nekateri so pa kljub temu veliki.