Nakup prenosnika

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Drugace pa glede tega Mediona, ima kdo info kako je s servisom? A se res to pošilja v Nemčijo na servis ali se tukaj popravljajo?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Saj je vseeno, a ni, če je garancija? Ti imaš svoje pravice po zakonu, odneseš v prvi Hofer, tam morajo sprejeti, potem so pa zakonski roki. Če popravijo v skladišču trgovine ali pošljejo na Aljasko je popolnoma vseeno, dokler je popravljeno v rokih. Alterna ima servis tega baje sicer.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
No ne pametuj, bo šlo? Hvala. Ko mi crkne Apple ga nesem v ponedeljek na kongresni trg v EPL, v sredo že dobim SMS da je pripravljen na prevzem. Torej če se vsaka stvar pošilja nekam v Nemčijo in potem nazaj iz Nemčije je to pač malo bolj zamudno kot pa če ti to uredi lokalni pogodbenik ki dela npr. za Medion. Torej niti slučajno ni vseeno sploh če kdo kupi tak laptop za prvi racunalnik ki ga vsakodnevno potrebuje. Torej zastavljeno je bilo korektno vprasanje in nanj pricakujem enoumen odgovor. Hvala vseeno da si me poučil o zakonskih pravicah iz naslova garancije :)
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Potem naj pa Appla kupi, pa bo, če mu je to kritično. Okvara je pa itak loterija - včasih zmagaš, večinoma pa ni dobitka. Praviloma je lokalen servis zagotovljen, ampak to še ne pomeni da dobiš v dveh dneh nazaj robo. Lenovo je včasih hiter, drugič pa 3 tedne ni nič nenavadnega. Gre pa Medion na Alterno, samo nikjer ne piše da ga boš zaradi tega dobil hitreje nazaj kot če bi ga kam poslali.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Intel xeon e5 1620 3.5ghz
32gb ram
Nvidia quadro 600 acad
120ssd + 2x1TB Hdd
Win 10 pro licenca
12 mesecev garancije

450eur
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Potem naj pa Appla kupi, pa bo, če mu je to kritično. Okvara je pa itak loterija - včasih zmagaš, večinoma pa ni dobitka. Praviloma je lokalen servis zagotovljen, ampak to še ne pomeni da dobiš v dveh dneh nazaj robo. Lenovo je včasih hiter, drugič pa 3 tedne ni nič nenavadnega. Gre pa Medion na Alterno, samo nikjer ne piše da ga boš zaradi tega dobil hitreje nazaj kot če bi ga kam poslali.

Preveril, vse se pri nas servisira. Ni potrebe po Applu.
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Prosim za predlog nakupa prenosnika 15 inch do 800 EUR. Za običajno nezahtevno delo..

Naj bo slovenska navadna ali internet trgovina
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.534
2.388
113
Prosim za predlog nakupa prenosnika 15 inch do 800 EUR. Za običajno nezahtevno delo..

Naj bo slovenska navadna ali internet trgovina

Tile so lepi
https://www.enaa.com/oddelki/racuna...db16_prenosnik_hp_envy_x360_15inch_15_6#title

Tole ima 3 leta garancije

Če se ti ne gre za zmogljivosti, bi jst gledal garancijo.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
@nadebudnež...če je primerna cena, ne vem, taka je :) lahko pogledaš drugje, če je nižja. glede samih prenosnikov pa...oba imata dober i5 procesor, 8gb rama, 250 ssd. plus 1tb disk mx130 je novejša generacija, 930 pa starejša generacija grafične kartice. kakšne nezahtevne špile bo poganjala, kaj več pa ne pričakuj. če sploh misliš igrati seveda. sicer pa...glede na nezahtevno delo, kot ga omenjaš...se da dobiti tudi cenejše. ja, morda brez sistema. lahko gledaš modele z i3 procesorji. ne pozabi, da ssd kar pomaga "omiliti" slabši procesor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nadebudnez

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
oz. tega

Konec avgusta sem kupil točno tega, le da nima 1 Tb HDD in ni imel WIN 10 gor. Win 10 potegneš originalen na USB in inštaliraš, na ebayu pa kupiš "legal" ključ za 1,5€ in dela (če rabiš za doma). Dokupiš SSD in ga daš noter, za 50€ dobiš npr. 512Gb, kar je več kot dovolj. Sem prvotno prestavil HDD s starega, ampak verjemi, ko je noter 2x SSD je tihi kot telefon, HDD pa se je vrtel in je bil tečen malo za zvečer ...

Dal pa sem 670€ v neki kratki akciji, sedaj pa je še vedno 699€. Premisli. :) Je pa za ta denar odličen, od ohišja, tipkovnice, IPS zaslona ...

 
  • Všeč mi je
Reactions: nadebudnez

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hja, lahko. le da verjetno za 2 eur ne boš dobil licence. sem že enkrat probal, pa mi je po enem letu lepo blacklistal zadevo. samo 800 eur in navadna uporaba mi ravno ne gre skupaj...hm. prej 400 eur :) ampak...vsak ma svoje poglede.
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
hja, lahko. le da verjetno za 2 eur ne boš dobil licence. sem že enkrat probal, pa mi je po enem letu lepo blacklistal zadevo. samo 800 eur in navadna uporaba mi ravno ne gre skupaj...hm. prej 400 eur :) ampak...vsak ma svoje poglede.
prvega dela komentarja ne razumem najbolj :) , še enkrat ?

prenosnik bo za ženo, ona rabi za office in net
ker pa je ravno priložnost za novi prenosnik sem še malo jaz dal zraven in bo skupni, za razna potovanja - ko pa včasih tudi kaki video zmontiram ali kaj zaigram...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
pravim, da sem enkrat že nabavil office 2016 za 8 (cca) eur in ga po enem letu ni več aktiviral. saj načeloma se ne sekiram glede 8 eur, a fora je, da ni garancije, da bo zadeva res delovala. tudi drugi nakupi v vrednosti med 5 in 10 eur so bolj kot ne "nateg". en program (še) deluje, trije po enem tednu blacklistani. pač...saj sem vedel, da so zadeve "piratske". no, ali pa nisem kupil od pravih ljudi, hehe.
kar pa se "navadne" uporabe tiče...ti sam uživej. oziroma, uživejta z njim :)