Nakup prenosnika - pomoč

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Ej, ful ti hvala!

To je zelo dober podatek:)
Lahko še mal pokomentiraš HP-ja? Ker to sta edina 2 za katera se sedaj odločam - pri čemer je Macbook 2x HP-jeve cene:)
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Glede HP ti nebi znal pomagat, ker sem pred macbookom imel sam še compaq prenosnik
grin1.gif

Zdej če je macbook vreden 2x več ti ne bi znal povedat...meni osebno je zelo pomemben battery life, macbook ima poleg tega še odličen in predvsem velik touchpad, ki pa deluje 100% samo v osx. V glavnem vse prednosti macbooka se najbolj pokažejo, če poganjaš osx (meni osebno je večji užitek delat v osx
smile-1.gif

Desktop imam sam še za špile, ker to kar igram pač ne obstaja za konzole
smile-1.gif
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Vem, samo glede nato, da sem študent, ki bi letos rad še kam odpotoval, sem iskal cenejšo alternativo za MAC.
Mislim, da sem ga v HP-ju kar našel, samo bi še rad, da kdo pokomentira.

Vem, da niso Pavilioni še v Sloveniji, kolikor sem pa uspel preverit, je pa model, ki ga nameravam kupit nov (ali vsaj relativno nov).
Malo sem tudi pogledal ocene po Youtube-u in uporabniki delujejo zadovoljni:)

Je pa tudi skoraj tako lahek kot MAC:) Vem pa, da popolne alternative MAC-u pač ne bom mogel dobit za ta denar:)
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
No - naj ti povem še tole - porabe baterije ne moreš primerjat med OS X-om in Windowsi, ki jih poganjaš na Apple mašini. Apple zadeve niso optimizirane za Winse, zato je tudi uptime toliko krajši. Kar hočem povedat je, da ne moreš primerjat uptima OS X-a vs. Winsev na Apple mašini. Rezultate, ki jih dobiš za Winse ne moreš povezat z normalnimi prenosniki, saj bi slednji zdržali več.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
To se strinjam, sem samo mu hotu povedat, da ne bo kupu macbooka, gor dal winse in bo zadeva umrla po 2eh urah, ko s(m)o mu tukaj vsi govoril o 3+urah
tongue-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Stari kompliciraš ko ena baba. Odloči se kaj ti je pomembno.

- performance
- vzdržljivost
- kakovosten ekran
- kakovost izdelave
- lep izgled
- velikost zalona
- dobre poprodajne storitve
- kaj tretjega?

Ter koliko si pripravljen odšteti.

Iz posta v post skačeš od HP, IBM, LENOVO, 15, 14, 13 inč...


Drugače pa, če koga zanima zakaj ne HP. Zadnje statistike o zanesljivosti laptopov: http://www.tomshardware.com/news/apple-asus-lenovo-computer-reliability,7364.html

Asus vodi, vendar je realno prvo mesto za Lenovo (IBM), ker je ogromno Asusov E prodanih, za katere pa še ni preteklo dovolj časa za objektivno oceno...
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Kompliciram, ker ne kupujem prenosnika vsak dan. Z njim bom vsaj 3 leta. Pika.

Vprašal sem za komentar zgornjega HP-ja.
Rabim: komot prenosljivost, stabilnost in srednjo vzdržjivost. Pa se konča (nezahteven uporabnik).

Torej?
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Ok, je razlog zgolj link, ki si ga prilepil. Ali drug razlog?
Kaj pa potem svetuješ (karseda konkreten predlog)?
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Če misliš imeti prenosnik za dalj časa in če se boš slučajno odločil za Toshibo, potem vzami serijo Tecra. Ti povem iz prve roke, da je skoraj nemogoče da crkne ob normalni uporabi, pa še 3 leta garancije imaš, ki jo lahko podaljšaš na 5 let.
Drugače bo pa kmalu pri Toshibi nova akcija - če si redno zaposlen in boš v roku enega leta izgubil službo, ti bodo povrnili celotno kupnino.
cool-1.gif
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Tebi računalnik ostane.
Je pa tako, da če izgubiš službo v roku 1 leta od nakupa prenosnika in si 3 mesece brez, potem dobiš kupnino povrnjeno.
Če dobiš službo čez 1 mesec, kakor vem ne moreš tega uveljavljati.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
zanimivo tole kar praviš... od kje pa je ta informacija oz ali je preverjena
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Informacija je preverjena, o njej pa si lahko več preberete tukaj - http://www.inea-notesniki.si/n...oshiba-zastonj/

Tud jaz sem pristaš Toshibe (imam Tecro) in trenutno kupujem en cenejši prenosnik. Gledal sem Toshibo L300-1A6 in pa Toshibo A300-1MP. Oba sta naprodaj v Big Bangu:
- http://www.bigbang.si/racunaln...t3200-4gb-250gb
- http://www.bigbang.si/racunaln...t5800-4gb-250gb

Je drugi vreden 100 EUR več? V bistvu je samo procesor drug in pa ohišje. Sam se nekako nagibam k A300. Če bi zase kupoval, bi me motilo edino bleščeče ohišje.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Raje vzami A300. Ima tudi matično ploščo drugo, katera naj bi bila boljša. Čeprav piše, da imata enake grafične kartice, mislim da ima L300 grafično vgrajeno na matični plošči, A300 pa posebaj. Vsaj do sedaj še nisem videl A300-tke, katera bi imela grafično kartico na plati.
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
oba modela imata grafično integrirano in vse ostalo je več ali manj nepotrebna klobasa... kar je najbolj pomemebno je core2 duo procesor proti dual core procesorju
zanimiva pa se mi izjava da še nisi videl a300 z integrirano grafiko... a nisi rekel da delaš pri...
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Do sedaj še nisem videl A300, ki bi imela integrirano grafično kartico od znotraj, razen če so te z grafično na plati nepokvarljive
evil.gif