Nakup prenosnika - pomoč

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Hvala!

Torej koliko se tebi zdi vredno dat, da imaš "normalen" prenosnik?:)
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
z bučkami lahko nehaš... ker si ravnokar izustil pogojnik ki izloči 90 procentov sklenjenih kupčij
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Aha, imaš prav, se pardoniram.
redface-1.gif


Ampak pomojem je man dojel, o čem govorimo.

Če pa ni, se darjan javi, da najde povezavo na HDD for dummies
wink-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Citat:
Torej koliko se tebi zdi vredno dat, da imaš "normalen" prenosnik?:)

A si povsod tako neodločen?

Glej, imel sem Latitude, top serija, sem bil v "cestno-bojevniških" vodah, kot nekateri radi rečejo. Se pravi resna uporaba za poslovne namene, veliko naokrog, potovanja, prezentacije, zahteven sw...

Zdej pa sem si vzel malo pavze, ampak računalnik še vseeno rabim. Prenosnik, ki večino časa preleži na mizi. Za osnovno telebansko delo, net, pošto, mogoče eventuelno kaj zahtevnejšega... v glavnem nekaj, za kar je dovolj dober praktično vsak prenosnik.

Zato sem kupoval low-end, še vedno pa mi je bil pomemben filing pri delu, tipkovnica, zaslon. Če že želiš nasvet: kupi v rangu 600€, z omenjenimi modeli falil ne boš. Če imaš še 500€, za katere nimaš pametnejšega posla, kupi za več. Jest nisem, sem pač Gorenjec
wink-1.gif
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Ne neodločen, ampak za svoj dani denar skušam pač dobit ven največ kar se da. In kej pač računalnik kupujem enkrat na 3,5leta, je pretehtanje še toliko bolj pomembno:)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Je Numy v eni drugi temi napisal:

Citat:

Za to sem si natančno prebral pogoje in je ta bolj nateg od 'se zgodi'. Enostavno povedano, število škodnih primerov iz te akcije je omejenih, npr. če že prevečim pred teboj zadeva crkne ali jo sunejo, tebi enostavno zavrnejo zahtevek, ker je fond že prazen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
To, kar je rekel Numy. 100 naprav je upravičeno do "popravila" za vsako od nezgod.

Pač...hoax
wink-1.gif
Oz ni toliko hoax, ker je pač vseeno "zastonj" in se nič ne doplača, ampak je bolj hoax iz vidika marketinga, ker folk misli da dobi ne vem kaj.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
No matter what garancija je hoax, ni ravno nekaj posebnega, podobno je kot big bangova "se zgodi", oz se slabse.

Disk..če nekdo rabi res solid zadevo, potem bo nabavil solid state disk, tole odmikanje glave je malce zastarelo, če se gleda "hardcore" varnost.

Spet ti s temi nebulozami o nategih.
bonk.gif
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Fantje, kaj menite o tem ?

Vreden denarja?

Se splača kupit MAC-a (mislim glede združljivosti wordowih datotek, itd)? Meni je predvsem všeč kvaliteta izdelave, pa majhnost, itd...
Kdo ve kako je z baterijo?
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
3 ure - to je dobro, ne?

Koliko celična pa je? A se jo da tudi tako kot pri drugih prenosnikih zamenjat?


A se da uporabljat na njih tudi Windowse? Ali meniš, da je MAC operacijski sistem vseeno dovolj enostaven?


In še na koncu - se ti zdi to dober nakup?
 

mAn

Pripravnik
13. sep 2007
930
0
16
Kaj pa združljivost Office datotek (recimo, če hočem prezentacijo predvajat na faksu na visti)?