Nakup otroškega kolesa 20col

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Ja jaz sem tudi za aluminij.

Pa še eno stvar bi jaz opozoril... naj ima kolo spredaj samo eno šajbo, torej BREZ sprednjega menjalnika!!

Za tako denar, kot dobiš tole nakamuro, ti svetujem, da kupiš kaj rabljenega za isti denar.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Ja jaz sem tudi za aluminij.

Pa še eno stvar bi jaz opozoril... naj ima kolo spredaj samo eno šajbo, torej BREZ sprednjega menjalnika!!

Za tako denar, kot dobiš tole nakamuro, ti svetujem, da kupiš kaj rabljenega za isti denar.
Verjetno rabljenega otroškega (24" ), z 1 zobnikom spredaj (in prestavami) bolj težko dobiš ?
To je bolj dobavljivo v zadnjem času.....ali pa jaz nisem prej zasledil.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
Verjetno rabljenega otroškega (24" ), z 1 zobnikom spredaj (in prestavami) bolj težko dobiš ?
To je bolj dobavljivo v zadnjem času.....ali pa jaz nisem prej zasledil.

alu, diski, menjalnik samo zadaj, majo še verzijo s hidravliko namesto zajle

za tak razumen denar bo težje boljse dobit...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
950
113
Koliko pa je razlike v teži med jeklenim in alu okvirjem? 1 kg? Ja, otrok bo to ful opazil...

Otrok ne opazi razlike, vsaj če ni neka cmera, ko pade in ne pobere kolesa... Mamice pa itak potem dramo delajo, da otrok ne more voziti keolesa, ker je pretežek. :evil:

Ves čas pa krožijo zgodbice o rabljenih dobrih kolesih... Ah dejte, no... Vse precenjeno, razen če od kakega kolega res ugodno kupiš. Decathlon, Hervis, Intersport, to so čisto spodobna kolesa za mulce, ki jih takoj prerastejo. Decathlon ima super kolesa, precej na zalaogi, še velikosti okvirja lahko izbiraš. Za otroka vzami pa navadne V zavore in ne diskov. Kolo ti nekje grdo odloži, pa imaš problem...

Kdor si pa lahko brez slabe vesti privošči boljše kolo za otroka, pa tu tako ne bo odpiral teme, ampak bo kupil zaradi znamke...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Kak pa eni komplicirate :)
Zgleda že pri kolesu za otroka taki cirkus, ni čudno kam svet gre.

Otrok ne pozna vseh teh komplikacij, njemu je važna npr barva ali zvonec, vse ostale so travme staršev kolesarjev.

Peljal se bo z vsakim oz se bo vsakega navadil in mu bo kul. Alo, carbon, jeklo, brezveze...
Zwergschnauzer, vem in te razumem, kaj s tem misliš, vendar tukaj nimaš prav.

Tokrat "kompliciram" le zaradi tega, ker je kolo zares najljubša "igrača" mojega sina. Od marca do septembra je praktično cel dan na igrišču - ali pumptrack, ali nogomet in ostali športi. Če bi se peljal s kolesom tako, kot sem se jst leta in leta nazaj, samo po ravnem od točke A do točke B, tudi jaz ne bi kompliciral pri nakupu. Pri nas pa imajo fantje (in dekleta) veliko za počet s kolesi, od pumptracka do steze za kolesa, trim steza (skoraj gozdna pot) - ni da ni.

Če se ne bi oglasil v tej temi, že vem, da bi naredil napako, zato sem vesel, da sem se :)
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
Zwergschnauzer, vem in te razumem, kaj s tem misliš, vendar tukaj nimaš prav.

Tokrat "kompliciram" le zaradi tega, ker je kolo zares najljubša "igrača" mojega sina. Od marca do septembra je praktično cel dan na igrišču - ali pumptrack, ali nogomet in ostali športi. Če bi se peljal s kolesom tako, kot sem se jst leta in leta nazaj, samo po ravnem od točke A do točke B, tudi jaz ne bi kompliciral pri nakupu. Pri nas pa imajo fantje (in dekleta) veliko za počet s kolesi, od pumptracka do steze za kolesa, trim steza (skoraj gozdna pot) - ni da ni.

Če se ne bi oglasil v tej temi, že vem, da bi naredil napako, zato sem vesel, da sem se :)
ok :) potem pa se skašljaj pošteno za kolo, ob mobilnikuh za jura, bi kolo za jurja tudi bilo pošteno
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
. Če bi se peljal s kolesom tako, kot sem se jst leta in leta nazaj, samo po ravnem od točke A do točke B, tudi jaz ne bi kompliciral pri nakupu. Pri nas pa imajo fantje (in dekleta) veliko za počet s kolesi, od pumptracka do steze za kolesa, trim steza (skoraj gozdna pot) - ni da ni.

Če se ne bi oglasil v tej temi, že vem, da bi naredil napako, zato sem vesel, da sem se :)
Dvomim, da boš našel univerzalno kolo ki bo povsod odlično, pa tudi če jurja reskiraš. Bolje da kupiš vsaj za pumptrack "namenski" bicikel.
In ja, če se ravno ne valjaš v denarju, bodi ekološki in kupi rabljeno. Na rabljenem ne boš nikoli toliko evrov izgubil kot na novem.
zdaj če ti je pa res problem skakat po sloveniji za rabljenimi, pa išči po lokaciji. To omogoča tako bolha, kot market.
Lahko pa FB izkoristiš in daš oglas "prijateljem" da kupiš 24 colsko kolo. mogoče pa ima kdo kaj za tebe.
Če kdo rabi otroški sedež za zadaj, ga dobi za 20 evrov.(ob alter plači to res ni noben znesek) nazadnje je bil brezhiben. Je pa res da je že nekaj let čakal na ponovno uporabo v garaži, sedaj pa ... bo šel ven
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
Gledam mladice na lokalnem pumptracku... Nobeden nima "namenskega". Kateri so to namenski za 6letnike. Razen mogoce, da ni tezek ko cent pa prevelik. Ajde pa brez tacke...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Fak, sem sel prav stare slike iskat.
Pa hudic, res tudi nas je imel na 24" revoshift
Tnx za oripombo, ne morem vec urejat objave
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
Vozi ga, kot ga zmore in za to je dobro kolo, kot sem ga gor opisala. Eni imajo tudi macja ocesa gor, ker jim je tako všeč.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
No, končno smo kupili kolo.

Po globjem razmisleku sem se vseeno odločil za otroško kolo 20col, ker je bil na 24col še neroden.

In glede na to, koliko je in bo na kolesu, je tukaj škoda šparat in kupit preveliko kolo. Ima namreč 6 let in cca 120cm. Na pumptrack z 24col verjetno letos ne bi mogel iti. Z 20col pa bo najverjetneje v roku ene minutke divjal tako, kot je s starim 16col Woomom.

Kaj sem mu vzel? Nakamura Catch JR 20:

Screenshot 2023-03-12 at 07.17.17.png


Screenshot 2023-03-12 at 07.18.48.png


Upošteval sem vaše nasvete glede alu ogrodja, prestave le na zadnjem kolesu, navadne bremze in morda še kaj.

Dodal sem še tačko ter lučko spredaj in zadaj in to je to. Jst mislim, da smo se kar prav odločili.

Kolo je tokrat že kupljen, tako da je zdaj to to ;)

Hvala vsem za debato, pomoč in nasvete! :zmaga:
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
No, končno smo kupili kolo.

Po globjem razmisleku sem se vseeno odločil za otroško kolo 20col, ker je bil na 24col še neroden.

In glede na to, koliko je in bo na kolesu, je tukaj škoda šparat in kupit preveliko kolo. Ima namreč 6 let in cca 120cm. Na pumptrack z 24col verjetno letos ne bi mogel iti. Z 20col pa bo najverjetneje v roku ene minutke divjal tako, kot je s starim 16col Woomom.

Kaj sem mu vzel? Nakamura Catch JR 20:

Poglej priponko 64422

Poglej priponko 64423

Upošteval sem vaše nasvete glede alu ogrodja, prestave le na zadnjem kolesu, navadne bremze in morda še kaj.

Dodal sem še tačko ter lučko spredaj in zadaj in to je to. Jst mislim, da smo se kar prav odločili.

Kolo je tokrat že kupljen, tako da je zdaj to to ;)

Hvala vsem za debato, pomoč in nasvete! :zmaga:
dobra cena in kvalitetna firma, spregledal, da je 6 let star, to je 20" polna kapa če ni nadmerski

tačko še kupi "parkirno", po možnosti sredinska montaža