Nakup otroškega kolesa 20col

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
12
48
Murska Sobota
Lepo bi vas prosil za pomoč pri nakupu kolesa 20col za 6-letnika.

Na kolesa se ne spoznam dovolj, zato bi z veseljem slišal kakšen nasvet iz vaše strani.

Seveda bi rad bi kupil čim več kolesa za čim manj denarja :D

Na kaj moram biti pozoren? Kje kupiti?

Zdaj je ravno v tem obdobju, ko rad skače s pločnikov in dela vragolije na pumptracku, zato je ena od želj, da so močna kolesa in morda amortizerji.

Budget: nagibam se med 100-150€.

Kako je z nakupom rabljenega kolesa?

Za vsako pomoč bom zelo hvaležen.

Hvala že vnaprej!

v jagru za 120, polna kapa... ne rabi še to prestav, otrok pride vsepovdod, takisto ne vzmetenja...
 

Priponke

  • Juniorské-kolo-Kawasaki-Nijumo-20-model-2018a-290x290.jpg
    Juniorské-kolo-Kawasaki-Nijumo-20-model-2018a-290x290.jpg
    23,9 KB · Ogledi: 63

kajn

Guru
5. okt 2007
2.476
1.255
113
Iskajoč brata
2 stvari sta pomembni: okvir in teža... Okvir je v štartu pomemben, da doseže tla, teža se pa pri takem otroku pozna ful... Hitro je napeta cesta pretežka za otroka. Zame so tudi prestave pomembne, saj jih na razgibanem terenu hitro rabi. Tudi rabi moč v zapestju za prestavljanje...
Jaz sem svojemu kupil rabljenega (kot nov), ki je zgubil 30% od nove cene...
Računica je bila zanimiva: Račun novega je bil 260€, star 1 in pol, jaz sem kupil za 200€. V tem času je cena novemu zrasla na 320 do 350€...

Če bo veliko na pumpu, boš hitro kupoval ala bmx. Tudi 20 bo štorasta v začetku. Moj je raje vzel 16 za na pump, ga je bolj obvladal.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Mi imamo Cube Acid 20. Se mi je zdel takrat nekako najbolši p/p. Tudi lažji napram nekaterim drugim. So pa hvalili takrat dechatlonove, vendar jih takrat niso imeli na zalogi... Mogoče dobiš rabljenega v tvojem budgetu. Zgoraj je en omenil da prestave niso še pomembne, vendar se nebi strinjal. Če imate samo ravnino ja, ampak za v hrib pa zelo prav pridejo. Otrok ima posledično tudi več veselja do kolesarjenja, ker gre v hrib lažje...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.682
830
113
Našemu (malenkost večji od 125cm) je postal 20" premajhen in gre letos na 24"' .
20 col ta 6letnika iz naslovnega, posta po kvečjemu za 1 leto.
Jaz bi poizkusil s 24" če ni slučajno prevelik.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Ne pretiravajte. Če ne bi imeli zime bi povprečen otrok menjal kolo na leto in pol. Lahko pa ga ima tri leta ja, kot sem že pisal, prvo leto prevelikega, drugo leto mu je ravno prav, tretje leto pa premajhen.

Z vsako višjo številko koles gre kolo hitreje. In se mora hitreje tudi ustavit. Povprečen 6 letnik ima na 20 colarju brzine čez glavo, z ustavljanjem pa praviloma en kup dela. In povprečen šestletnik gripshift na 20 colarju s težavo obrača. Ali pa ga sploh še ne obrne.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.476
1.255
113
Iskajoč brata
Moj ima trenutno 125cm in bo letos 20inch pomoje še zadnje leto. Uporablja ga pa leto in pol. Zdele pri 125 mam občutek, da mu je ravno prav. Zic dvignjen, normalno kolesari, noge so dovolj dolge.... Je pa res da je v štartu (5let) imel težave s prestavami. Pri 6 letih je brez težav prestavljal....
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Hvala vsem za odgovore!

Očitno bo najboljše, da ga vzamemo v trgovino in da poskusi.

Bomo trenutek presenečenja naredili na drugačen način, da mu ne bomo povedali, kam gremo :) Recimo tako nekako.

Hvala še enkrat vsem za pomoč ;)
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Hvala vsem za odgovore!

Očitno bo najboljše, da ga vzamemo v trgovino in da poskusi.

Bomo trenutek presenečenja naredili na drugačen način, da mu ne bomo povedali, kam gremo :) Recimo tako nekako.

Hvala še enkrat vsem za pomoč ;)
Saj lahko ima zavezane oči recimo. :evil:

Zdaj pa resno: ne vem kako imate drugi poštimano, ampak pri nas je bilo tako (in tudi pri sinu ima z vnuki tako), da sta morala pri takih večjih nakupih sama participirat iz svojih prihrankov. Recimo pri 300€ bajku 50-100€.

Presenečenje pa bo boljše če mu zraven date nekaj za dušo - ne vem kaj ima rad, ampak obisk kakega neznanega pump tracka, kake druge aktivnosti,... živalski vrt,..., animacijski park,
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajn

kemb

Majstr
7. okt 2018
675
658
93
Obvezno probat kolo.
Pri nas doma smo preskočili 20 col in šli iz 16 direktno na 24. Pa ni bilo pri nobenem otroku problem. Hitro osvojijo.
Lp
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.682
830
113
Obvezno probat kolo.
Pri nas doma smo preskočili 20 col in šli iz 16 direktno na 24. Pa ni bilo pri nobenem otroku problem. Hitro osvojijo.
Lp
Malo je osvisno od geometrije bicikla in koliko hitro otrok raste koliko lahko preskakuješ.
Naš je recimo imel nazadnje na 20" zic do max in še malo čez dvignjen, na 24" ga ima popolnoma spuščenega.
Vsekakor je najbolje sprobat kolo, ki se kupuje.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Lepo bi vas prosil za pomoč pri nakupu kolesa 20col za 6-letnika.

Na kolesa se ne spoznam dovolj, zato bi z veseljem slišal kakšen nasvet iz vaše strani.

Seveda bi rad bi kupil čim več kolesa za čim manj denarja :D

Na kaj moram biti pozoren? Kje kupiti?

Zdaj je ravno v tem obdobju, ko rad skače s pločnikov in dela vragolije na pumptracku, zato je ena od želj, da so močna kolesa in morda amortizerji.

Budget: nagibam se med 100-150€.

Kako je z nakupom rabljenega kolesa?

Za vsako pomoč bom zelo hvaležen.

Hvala že vnaprej!
Woom.

brez amortizerjev
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
No tako.. kolesa sicer še nismo kupili, vendar 20col več ne gledamo, samo še 24col (smo probali oba in bi bil 20col res samo za letos).

Verjetno bom kupil kar novo kolo, ker se mi ne da skakat okoli za rabljenega.

Za pumptrack se bo verjetno kupilo dodatno kolo.

Prilepim slikco, ko nabavimo ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: kemb in Hondi

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
No evo, zgodba zaključena. Za tole smo se odločili:

Screenshot 2023-03-09 at 11.00.44.png


Prepričan sem, da bo kolo več kot dovolj dobro za našega malega mulca :)

Lp, SSS
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Še zadnje vprašanje. Kolega me je opozoril, da je jekleno kolo veliko težje od aluminijastega.

Vem, da je težje, ampak ali bi moral gledat izključno aluminijasta kolesa? Je taka razlika?

Na googlu najdem, da je razlika 10-20% teže. Zdaj je verjetno še čas, da si premislim in zamenjam za aluminijastega, vendar res ne vem, če se splača.

Dejte mi prosim povedat vaše izkušnje z otroškimi kolesi. Imajo vaši mali jeklen ali alu okvir? + karkoli
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.445
113
Je fejst razlika. Jeklenemu se pa ogni. Bolj mu bo matr, manj bo imel veselja
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.682
830
113
Še zadnje vprašanje. Kolega me je opozoril, da je jekleno kolo veliko težje od aluminijastega.

Vem, da je težje, ampak ali bi moral gledat izključno aluminijasta kolesa? Je taka razlika?

Na googlu najdem, da je razlika 10-20% teže. Zdaj je verjetno še čas, da si premislim in zamenjam za aluminijastega, vendar res ne vem, če se splača.

Dejte mi prosim povedat vaše izkušnje z otroškimi kolesi. Imajo vaši mali jeklen ali alu okvir? + karkoli
Če že vprašaš.
Imamo 2: 24 in 27.5 oba Alu, prej 20" tudi alu.
Še prej imeli poganjalca Alu in kolo 16"-jeklen ki se mi je vedno zdel težak ko pes( glede na to koliko je bil velik), kaj šele mulcem ko/če so ga morali po kakšnih stopnicah vleč.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Vem, da je težje, ampak ali bi moral gledat izključno aluminijasta kolesa? Je taka razlika?
Kaj bi kupil zase?

ALU ne?

No pri mulcu, ki ima tretjino tvoje teže, se dodatna teža kolesa še bolj pozna ;)

Če ga bo vozil seveda, v kolikor bo ležalo v kotu je vseeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kemb

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
12
48
Murska Sobota
Kak pa eni komplicirate :)
Zgleda že pri kolesu za otroka taki cirkus, ni čudno kam svet gre.

Otrok ne pozna vseh teh komplikacij, njemu je važna npr barva ali zvonec, vse ostale so travme staršev kolesarjev.

Peljal se bo z vsakim oz se bo vsakega navadil in mu bo kul. Alo, carbon, jeklo, brezveze...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.445
113
Zal imam tu drugacne izkusnje. Ne gre za firmo in top opremo. Barva je bila zgolj semi vazna, ni smel biti pinki, ker pac so fantje, ostale barve so pa itak univerzalno izbrane. Prav grd ni nobeden, prav lep pa tudi ne. Ampak pri jeklu se je pri nas lomilo. Resda je bil jeklen najmanjsi, 12 colski. Nobeden se ni zelel s tem voziti. So furali lahkega in zato bolj okretnega poganjalcka. Tudi se niso dol spravili z njega na vecje kolo zlepa ne, ker so mislili, da bo enako kot na onem.