Nakup novega avta : Citroen C5 ali DS5 ?

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Imam v planu, najbrž drug teden. Si moram vzeti dopust, kar glede na norišnico v službi ne bo ravno lahko.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Citat:
Uporabnik cat pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
2 zlati pravili pri nakupu DS3 sta:

1. Avto naj bo narejen po 1. Oktobru 2010.

2. Avta ne sevisiraj pri Petoviji.

Žal sem za ta zlata pravila izvedel veliko prepozno. Glede na izkušnje bom najbrž uvedel zase novo zlato pravilo : ne kupuj znamke na črko "C..."

Da ne boš zopet prepozno opozorejn, ti predlagam, da ne kupuješ niti znamke, ki se začne na črko F (sem v 2 letih imel 10 različnih problemov kupljen nov avto, še vedno ni vse rešeno
crazy1.gif
)
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Citat:
Uporabnik cat pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
2 zlati pravili pri nakupu DS3 sta:

1. Avto naj bo narejen po 1. Oktobru 2010.

2. Avta ne sevisiraj pri Petoviji.

Žal sem za ta zlata pravila izvedel veliko prepozno. Glede na izkušnje bom najbrž uvedel zase novo zlato pravilo : ne kupuj znamke na črko "C..."

Da ne boš zopet prepozno opozorejn, ti predlagam, da ne kupuješ niti znamke, ki se začne na črko F (sem v 2 letih imel 10 različnih problemov kupljen nov avto, še vedno ni vse rešeno
crazy1.gif
)

Kaj je bilo pa narobe s Ferrarijem? A si kupil tiste prve 458-ke?
grin1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Držim pesti da bo kaj boljše. Ker pa da gredo na petoviji menjati motor zaradi okvarjene bencinske črpalke pa je malo too much.
bonk.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Kr grdo, čeprav...ne vem no, testnega avta jest neb pogledal, to nouga tišijo usi u podn, po vrhu še mrzuga.

Ko smo že pri tem
smile-1.gif
Kupil testnega DS3 pri 11.000km ... letnik 03/2010 ..sedaj ima 46.000km, dela kot prvi dan ... (garancija še eno leto) ...

je pa navaden 1.6Vti, pa pri nakupu je imel še "tiste "palčke" bunkice, al kako se jim že reče ... tudi na prednjih gumah
smile-1.gif
) (Med 5 testnimi DS3 edini) Turboti pa so sploh imeli robove na prednjih gumah pobrane ...

@Tupli .... mislim da si dobro izbral
zmaga.gif
Zdej pa veselo čakanje .... pol pa lepo vožnjo.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Pri vseh avtomobilskih znamkah so nekateri avtomobili določenega modela z napakami in tisti istega brez. Amen.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ti pa ne bereš prav pogosto alterja kajne? Če bi ga, bi vedel da so vozila korejskega porekla popolnoma brez napak.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Mislim, da nisi nič zgrešil z nakupom C5 Exclusiva
smile-1.gif


Tudi sam ga že nekaj časa gledam in si ga želim, a kaj ko minister financ ne dopušča
frown-1.gif


Vedno, ko ga vidim na cesti, mi sapo vzame
smile-1.gif
hehe

Če bi vzel DS5 bi se čez čas znal pritoževat na "trdo" podvozje. C5 ima že v osnovi (brez hidravlie) mehkejše podvozje (komoditeta med vožnjo), kaj šele s hidravliko
wink-1.gif
(to bo šele užitev se vozit po naših cestah in na dolge relacije).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zelo zanimivo:

- Nov Citroen DS5 Sport Chik hibrid stane 43.400 EUR (brez popustov, saj jih DS5 nimajo!)
- 8 mesecev "star" identičen avto z identično opremo in hibrid (prevoženih 12.000 km) pa stane 31.700 EUR

Torej v 8 mesecih cena pade za skoraj 12.000 EUR?

Dobro je to
smile-1.gif


Ko bo tak avto imel 2 leti oziroma prevoženih nekje okoli 60.000 km se bo prodajal za kolk? 20.000 EUR ali manj?
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
THX. Čakanje me ubija.
jezen.gif
, mislim da sva se tudi sama dobro odločila glede nakupa.

Kolikor poznam, imata dva kolega C5, sta oba zadovoljna. Srečno vožnjo.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
(brez popustov, saj jih DS5 nimajo!)

Kdo ti je pa to pravljico natresel?

1 mesec nazaj so mi ponujali 2.0 HDI 160 Sport Chic s praktično vso opremo (usnje, navi, bixenon, kamera, denon ozvočenje itd. itd.) za cca. 30k eur.

Koliko drugače stane tak si lahko pogledaš na uradnem ceniku.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Držim pesti da bo kaj boljše. Ker pa da gredo na petoviji menjati motor zaradi okvarjene bencinske črpalke pa je malo too much.
bonk.gif

Motor je bil brez kompresije na enem cilindru, tako da čisto brezveze ni bil menjan. Problem je v tem, da je zelo verjetno (moje sklepanje pač) to posledica bencinske črpalke - ki je bila menjana pol leta pozneje. Kaj se dogaja v cilindru ob prerevni mešanici je najbrž znano.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Upam, da bova res zadovoljna, da se ne bodo kakšne večje napake pokazale pozneje. Ker s sedanjim jih nisva imela res nikoli. Sva pa vozila na servis avto Trobec (Vič). Tudi ta nov je sedaj vzet - kupljen tam.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kakorkoli, upam da zadevo porihtaš. Jaz na srečo v 45k km večjih problemov nisem imel (enkrat nek senzor pri turbini in enkrat je bil potreben update računalnika).
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Poslušam pri nekaterih, da se kar odločajo za update računalnika, je to priporočljivo, se pozna kaj po tem ?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
(brez popustov, saj jih DS5 nimajo!)

Kdo ti je pa to pravljico natresel?

1 mesec nazaj so mi ponujali 2.0 HDI 160 Sport Chic s praktično vso opremo (usnje, navi, bixenon, kamera, denon ozvočenje itd. itd.) za cca. 30k eur.

Koliko drugače stane tak si lahko pogledaš na uradnem ceniku.


V 3 poslovalnicah (Ljubljana, Koper, Ljubljana Vič) so mi pred nekaj meseci (november 2012) povedali, da DS5 nima popustov, ampak da lahko "brezplačno" dodam 5 opcij iz dodatne opreme. Recimo lahko vzamem DS5 Chik in mu dodam xenon, platišča.....).

Zdelo se mi je zelo čudno in sem ponovno vprašal (v živo, na licu mesta), če RES NI popustov na DS5??? Ker na C5 je kar "veliko" popusta. Vsi so mi potrdili, da popustov NI!!! In da zaradi tega, ker ni popustov, ponujajo 5 opcij dodatne opreme brezplačno.

Lahko pa, da so se sedaj pogoji spremenili?

Sicer pa kakor sem bral tuje forume, so pri Citroenu pričakovali večjo prodajo DS5 modela a jim zaradi visoke cene ne gre ravno po načrtih prodaja.

Morda so spremenili način prodaje in so omogočili popuste, zato da bi se več avtomobilov prodalo.