Nakup nepremičnine na javni dražbi?

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Resno, piši mejl. Se hrani 10 let in ne bodo mogli reči da ga niso dobili
wink-1.gif
 

PaCiEnT_666

Pripravnik
22. nov 2007
72
0
6
V mojem primeru je bilo vse objavljeno na ajpesu http://www.ajpes.si/eobjave/default.asp?s=51 ... Mislim da je stečajni upravitelj po dražbi izdal 3 (ali 2 nisem ziher) sklepe, pri katerem je pri vsakem moral preteči 15 dnevni rok, da je postal pravnomočen ... Po tretjem (ali pač drugem) je bila primopredaja nepremičnine ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
wink-1.gif


pride jih 10, eden ali dva bi nepremičnino dejansko kupila, ostali pa so fehtači za denar. Sodelavec, ki je kupil stanovanje je imel 5 lešinarjev za izplačat (verjetno bi dražil mogoče eden od njih za brzveze), zahttevali so ne vem kaki denar, je rekel da da vsakmu 100€ drugače gre pa domov. Itak da so zagrabli, jim je dal vijolčnega, da so sepotem še čudno gledali in somorali razmenjat. Drama. No prišel je do ugodnga stanovanja (kao,ker dejansko kog je obnovoil, ne bi na trgu dobil nič več denarja kot ga je odštel nasodišču) zato ima zdaj podnajemnika noter.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ne razumem najbolj, kako lahko nekdo na dražbi viša ceno, čeprav ne bo kupil nepremičnine. V štartu je moral dati 10% varščine, ki jo izgubi v primeru da zmaga na dražbi in ne poravna celotnega zneska v roku 1 meseca.
Recimo, da sem jaz resen kupec, zvišam ceno, fejk kupec še zviša za jurja in pol jaz odstopim. V čem je potem njegov point?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.175
2.380
113
v lokalni ostariji
če si resen ne boš odstopil kar tako... in 500 je še vedno manj kot 2000 recimo ... ali pa 1500 ...

in tege se ti zavedajo. če boš porabil tisth 500€ ne bodo dražili in boš dobil pratično zastonj drugač bodo pa dražili in ti dvignl ceno za npr 2000€ (pa bo še vedno ugodno toliko da se ti splača vzet).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
če si resen ne boš odstopil kar tako... in 500 je še vedno manj kot 2000 recimo ... ali pa 1500 ...

in tege se ti zavedajo. če boš porabil tisth 500€ ne bodo dražili in boš dobil pratično zastonj drugač bodo pa dražili in ti dvignl ceno za npr 2000€ (pa bo še vedno ugodno toliko da se ti splača vzet).
Kaj pa oni vedo, kdo je resen in kdo ne.
wink-1.gif
Oni pridejo na dražbo in že pred začetkom poskušajo napizditi folk, da jim plačajo odhod domov. Če jim plačaš gredo domov, če jim ne plačaš pa se tudi poberejo domov. Višati noben ne upa, ker ga to lahko kaj hitro kar precej stane. So navadni bleferji.

Pri teh dražbah itak ni nekih resnih kupcev,mki bi se borili za neko nepremičnino. So že cene glede na ohranjenost ponavadi takšne, da potem na koncu ponavadi niti ni ugodno.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ne razumem najbolj, kako lahko nekdo na dražbi viša ceno, čeprav ne bo kupil nepremičnine. V štartu je moral dati 10% varščine, ki jo izgubi v primeru da zmaga na dražbi in ne poravna celotnega zneska v roku 1 meseca.
Recimo, da sem jaz resen kupec, zvišam ceno, fejk kupec še zviša za jurja in pol jaz odstopim. V čem je potem njegov point?

In kako veš da je v resnici ne bo oz. nebi kupil?
sprasujem se.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Pri teh dražbah itak ni nekih resnih kupcev,mki bi se borili za neko nepremičnino. So že cene glede na ohranjenost ponavadi takšne, da potem na koncu ponavadi niti ni ugodno.


Forum je pa res eno leglo nebuloz. A sprejmas javne drazbe in si podal strokovno oceno?

Dej VIR prosm.

Pol ti bom pa jaz dal primere javnih drazb, predvsem drugih in tretjih. Da ti bo jasno po kolk so češnje
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ne razumem najbolj, kako lahko nekdo na dražbi viša ceno, čeprav ne bo kupil nepremičnine. V štartu je moral dati 10% varščine, ki jo izgubi v primeru da zmaga na dražbi in ne poravna celotnega zneska v roku 1 meseca.
Recimo, da sem jaz resen kupec, zvišam ceno, fejk kupec še zviša za jurja in pol jaz odstopim. V čem je potem njegov point?

In kako veš da je v resnici ne bo oz. nebi kupil?
sprasujem se.gif
Ker te je pred dražbo izsiljeval za dnar.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Pri teh dražbah itak ni nekih resnih kupcev,mki bi se borili za neko nepremičnino. So že cene glede na ohranjenost ponavadi takšne, da potem na koncu ponavadi niti ni ugodno.


Forum je pa res eno leglo nebuloz. A sprejmas javne drazbe in si podal strokovno oceno?

Dej VIR prosm.

Pol ti bom pa jaz dal primere javnih drazb, predvsem drugih in tretjih. Da ti bo jasno po kolk so češnje
75% je takih dražb, kjer se prodaja x/100 delež nepremičnine. Kdo bo to kupil?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
1 do 2 v skupini sta vedno taka ki bi načelno lahko kupila. Vmes so nepremičninarji,kolegi od neprimečniarjev, črni in pa kak upokojenec z €, ki ima cajt it po kakšnih 100 do 200 €.. Če imaš namen zadevo kupit, je to še "najceneje".

Drugače pa to je vedno en in isti folk in pač tako obrača denar. Ene vrsta služba. Jaz bi jih sicer tepel, a država gleda to.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
hehehe


tole je pa cist vseen ce nebi napisal.

Uglavnem to NI res.

aja dons tole na epilogu bo bomba, zanimiva oddaja bo
 
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
edrazbe.si reši probleme (elektronske dražbe, dražitelji se ne vidijo med sabo in niti ne vedo drug za drugega, dražijo od doma oz. od koderkoli, pa je). Samo problem je ker potem "lešinarji" odpadejo pa bo "fake" statistika da je ful interesentov za posamezno dražbo slabša, hehe. Na vrsti dražb bo potem samo eden plačal varščino (tisti ki je resen), pa bo kupil po izklicni ceni (in mu ne bo treba futrat upokojencev ki fehtajo pred dvoranami, to pa spet komu ne bo všeč). Tak je svet
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ne razumem najbolj, kako lahko nekdo na dražbi viša ceno, čeprav ne bo kupil nepremičnine. V štartu je moral dati 10% varščine, ki jo izgubi v primeru da zmaga na dražbi in ne poravna celotnega zneska v roku 1 meseca.
Recimo, da sem jaz resen kupec, zvišam ceno, fejk kupec še zviša za jurja in pol jaz odstopim. V čem je potem njegov point?

In kako veš da je v resnici ne bo oz. nebi kupil?
sprasujem se.gif
Ker te je pred dražbo izsiljeval za dnar.

V čem je pa problem? Saj imaš možnost,da mu ne daš denarja,če si tako prepričan,da ni sposoben kupiti stanovanja...
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Ali sploh gre dejansko kdo v nakup solastnega deleža (1/2) na sodniški dražbi
sprasujem se.gif

Take stvari se prodajajo ponavadi le v kakšnih izvržbah, pol si pa z nakupom solastnine nakoplješ
evil.gif
na glavo.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Valda da noben. Pa 200 kvadratov gozda v sežani za 313 eur in 2/7 nepremicnine v Fukovcih v Lendavi tud ne.

Nakup nepremicnine ni isto kt nakup cvapov pa pira. Kar bi recimo dons sedl
wink-1.gif