Nakup mopeda do 50km/h

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Tudi jaz sem med nadalnjim branjem pomislu da je likalnik tweakal frgazar pa ni mel pojma kako....

Maš športni filter? Si zamenjal izpuh? Maš iglo na najvišji stopnji?

vse je original samo blokade so zunaj..se pravi blokada iz variomata (prstan) in iz notranjosti auspuha je odstranjen en pleh .

kot receno, danes probam se prezraciti bolj konkretno…pa testiram.
Diza ne verjamem, da je ker je vse original…
Upam, da ni semering na gredi…ker to je pa ze konkretna zadeva, da se dokopljes do tega semeringa
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Meh.... Na levi maš magnet dol za potegnit....pa pocahnaš si z točkalom predvžig.....

Na desni (nisem še LC motorja podiral) predvidevam da vodno pumpo (nabavi nova tesnila)....

Potem pa v vsak semering po 2 knipinga in ga z kleščami vn potegneš

Ne rabiš niti motorja dol snet...

Pol pa z kako vodovodno cevjo istega premera kot semering ju gor nazaj naravnost not nabiješ (se prej malo namažeš ležišče z mastjo)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Semeringe dobiš v vsaki tehnični trgovini....

Tinex v Šenčurju naprimer....poveš za kaj ju rabiš....rečeš da bi vzel "une ta bolj kakovostne"....pa da so v vitonu (bolj temperaturno obstojna guma)

In morta 2 pridt...ma jst si upam trdit da pod 10eur :)
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
ok, hvala za nasvete...bom tudi to probal....če nič drugega ne bo pomagalo...fora je, da ne vem kaj je razlog...lahko je 1000 stvari in počas me mineva potrplenje.
bomo še malo testirali...sedaj imam celo zimo čas:) hvala...se javim z update
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Oj Likalnik .... Pa ko/če boš dajal semeringe vn....

Prej 2 drobni luknjici z 2mm svedrom v semering....pa kniping not (ma trde bočne stene

Pa pri obojem pazi (pri svedru in knipingu) da ne boš vrtal/šravfal pregloboko....da ne zavrtaš v kletko od kuglic v ležaju in ga poškoduješ!
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
ne bom semeringe ven dajal...sem ugotovil, da je bila težava na vodni pumpi....in predvidevam, da bo potem delalo v redu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Zakaj bi vrtal pa kniping? mali šraufnciger not zabiješ in cukneš ven.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.469
113
Ja...tud že un namenski "šraufenciger" z kljuko sem uspel zlomit...sicer ni bil brand name....ampak vseeno...

Prvič ko sem se enega, semeringa lotil....sem cel "blitzkrieg" izvedu da sem ga vn dobil....moral polirat gred itd...

Z 2ma knipingoma in 2mi kleščami gre meni osebno najlažje :)