Nakup miške

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
To je ponavadi vsepovsod.
smile-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
In slabše kvalitete kot je stvar, manj pripetljajev, ki si jih zgoraj opisal, preživi. Poceni = zelo drago (IMHO).

Vedno je tako ja. Jaz imam skoraj 4 leta staro Logitechovo optično miško, barva je že ponekod popolnoma zguljena, ampak dela pa ko šus
smile-1.gif
drugega kot Logitech ne uporabljam že nekaj časa, kar sem poskusil mi je crknilo tudi po manj kot tednu, muzejski primerek 10 let stare Logitechove miške še pa danes dela, zamenjal sem jo samo zaradi tega ker nima scrolla in ker ima kuglico.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Mogoce pa res kupim MX Revolution ce jo tako hvalite... Ampak se vedno sem nasel na bolhi razer z podlogo za 35€. 35€ vs 80€+podloga
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
ne kupuj cheap robe. to ti nej bo pravilo, ker pri takih stvareh v 99% primerih velja pravilo: kolikor denarja tolko muzike

enako je s podlogo. kup kvalitetno robo - ne kupuj kakšnih blagovnih varjant pa to...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.341
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
meni so tudi Logitechove najboljse... pa se recimo kaksna Microsoftovoa tudi...

Pri Logitechu me moti edino to (pri zadnjih so se malce popravili... predvsem pri MX Revolution vem, da je tako) da imajo tiste nogice, ki skribijo za to, da miska lepo drsi po podlagi, prilepljene z nekim slabim lepilom, ki se po kaksnem letu uporabe (ce se veliko uporablja) odlepijo, potem pa tisto lepilo svinja podlago in posredno tudi misko...

To se mi je zgodilo ze pri vecih Logitechovih miskah... Takrat so imele se cisto majckene nogice... sedaj imajo malo vecjo povrsino in zaenkrat kaze, da bolje pritrjeno
smile-1.gif
...

Mi pa ni skoda dati malo vec denarja za misko, ker jo res veliko uproabljam... in recimo si ne morem predstavljat miske brez kolescka... ce ima pa se stranske gumbe (najvec v uporabi za "back" v browserju"), potem pa je ze OK ...

Doma imam MX Revolution, na sihtu se "tastaro" MX 900 ... pri notebooku pa Microsoftovo Notebook presenter za uproabo takrat, ko nisem v pisarni ...
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Citat:
Uporabnik mare92 pravi:
@Hoci kaj je razlika med to in revolution?

revolution ima par knofov več in litijevo baterijo, v mx 620 pa 2x AA, drgač je pa kolešček enak pri obeh
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
MX1000.. Nevem, osebno bi potem za podoben denar raje G5 ali Copperhead..
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
jaz mislim, da če računalnika ne uporabljaš za bolj zahtevno igranje iger ali za kakšne risarske programe, res ne porebuješ miške za 100 €. čisto dovolj je miška za kakšnih 20€... ker za internet browser, office in podobne programe res ni pomembna ne vem kakšna natančnost miške...
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Jep, saj imas prav. Nekaterim [bratu mojemu recimo], je G5 obup. Prehitra mu je in mu nikakor ne sede. Uporablja pa pac mail, sem pa tja kak spil in pa net.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik hovi pravi:
jaz mislim, da če računalnika ne uporabljaš za bolj zahtevno igranje iger ali za kakšne risarske programe, res ne porebuješ miške za 100 €. čisto dovolj je miška za kakšnih 20€... ker za internet browser, office in podobne programe res ni pomembna ne vem kakšna natančnost miške...

enako so tud za monitorje govoril, pol je pa folk jamral da ga oči bolijo/pečejo, da jih glava boli,....
smirk-1.gif
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
monitorji so druga stvar...miška pa pri vplivu na oči nima nobene veze. in tako kot je mviper rekel, boljše miške so namenjene zahtevnejšim uporabnikom in tisti, ki to niso, bodo imeli s takšnimi miškami probeme zaradi hitrosti in večina takšnih uporabnikov si potem ločljivost nastavi na manj in dodatni € ki so jih plačali prav zaradi večje ločljivosti gredo v nič...
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
obstaja ena bolezen sklepov, ki jo fašeš tokom let in miška je pravtako zelo lep dejavnik za to bolezen.



no, lahk so me pa "nategnil" pri tem
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
obstaja ena bolezen sklepov, ki jo fašeš tokom let in miška je pravtako zelo lep dejavnik za to bolezen.

no, lahk so me pa "nategnil" pri tem
stupid-1.gif

Moji mami se je od večletne rabe miške začela "nabirati voda", potem so to redno odstranjevali (operativno seveda), na koncu so ji grozili še z amputacijo.
confused-1.gif
Zato se jaz ne ukvarjam s tem, koliko stane miška, ker mi je enostavno škoda parklja.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
obstaja ena bolezen sklepov, ki jo fašeš tokom let in miška je pravtako zelo lep dejavnik za to bolezen.

no, lahk so me pa "nategnil" pri tem
stupid-1.gif

Moji mami se je od večletne rabe miške začela "nabirati voda", potem so to redno odstranjevali (operativno seveda), na koncu so ji grozili še z amputacijo.
confused-1.gif
Zato se jaz ne ukvarjam s tem, koliko stane miška, ker mi je enostavno škoda parklja.

ah, no vidiš, potem pa niso glih "buče"....
sorry za tvojo mami
roza.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Mah ja, zadnja leta ji kaže odlično, se nič ne pritožuje, jo moram prav povprašat, kaj točno je bilo s tem.

Drugače nam pa itak škodujejo vse take aktivnosti pri katerih se silimo s prisiljeno držo, že samo sedenje za računalnikom je cel žur za hrbtenico. Mene je to leto dobil v roke fizioterapevt in mi predeluje hrbet na vse pretege, dokler nisem bila pri njemu, sploh nisem vedela, da imam skoraj vsako vretence "obrnjeno" v drugo smer. Te napake zaradi prisiljene drže itak opaziš šele takrat, ko je treba "glihat".
uf-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Kupi ji potem eno fajn ergonomicno mis in tipkovnico s kaksnim pametnim "podstavkom".