Nakup miške

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Ker mi moja 1 leto stara logitech wireless mis pocasi ze crkuje, se odlocam za nakup nove. Uporabljal bi jo vecinoma za pregledovanje internetnih strani, normalno delo z racunalnikom in kaksno igro. Rad pa bi zanesljivost in natancnost(ta zdaj mi obcasno kar plese,2x klika itd). Omejitev-nekje do 40,50€. Lahko je brezzicna ali zicna. Ali se splaca vzeti rabljeno Razer Copperhead? Hvala in LP
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Sem hotela isto svetovati, zakaj ne MX laser za 70€? Ti vsaj ne bo zdržala samo dve leti, poleg tega ima ful dobro kontrolo za scrollanje po forumih.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Saj sem rekel da ne rabim wireless miske! Ne bi pa ravno kupil MX revolution ker mi je 80€+ za moje potrebe po miski pac prevec.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Brezveze dajat 40 ali vec eurov za misko, ce se nebo uporabljala za igre in kako komplicirano delo z grafiko.
Jaz uporabljam
1840.jpg

zdaj ze 3 leta skupaj z S&S steel podlogo pa nimam nobenih problemov.Nobenega skakanja in podobno, pa je miska cist simpl.Predvsem pa je dobro to , da ima ob straneh gumba za naprej in nazaj na netu.
Z njo spilam cs 1.6 pa nimam pripomb. Pa ce kdo dvomi ,da se da s to misko dobro igrat, se lahko pomerima.
grims-1.gif


Rajse kupi 2 taki, kot neko mx, ki se bo takltak slej ko prej pokvarla.
evil.gif


aja cena pa je okoli 18 eur.
tongue-1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Potem si pa res kupi neko tako varijanto, toliko funkcij kot MX sicer nima (kje je scroll). Ko sem sama izbirala miško mi je bilo tudi butasto dati toliko denarja, ampak glede na to, da mi na MX roka dobesedno počiva in miška dela skoraj vse sama od sebe, se mi ne zdi škoda denarja. Če pa še nisi tako razvajen, potem bo pa tudi kakšna cenejša dobra. Sicer pa, saj res, MX mi je že najmanj 5x crknila.
evil.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
1 nasvet, ce bos kaj igre igral (posebej 3d streljanke), potem odpisi brezzicne misi. Prepocasi se vklopijo/izklopijo pri power saving modu in potem jo kolnes.

Za surfanje, filmi, net, je pa skoraj vseeno kaj kupis.. Zmogljiva mis itak prav pride vec ali manj v spilih in v kaksnem graficnem oblikovanju.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
@Hoci kaj je razlika med to in revolution?
Ali ima kdo izkusnje z Razer copperheadom vseeno? Pozabil povedati da delam obcasno tudi v photoshopu tako da vseeno nebi kar nekaj kupil... Ce kdo kaksno dobro proda me lahko tudi kontaktira.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Jaz še vedno prisegam na kabel. Imam Logitech G5 in podlago Steelpad 5L. Tako da, v kolikor te kabel "ne moti", ti priporočam miško z repom. Odzivni čas je krajši + ni problema z baterijami. Kupi pa nekaj od Logitecha ali Microsofta, Razerk ne priporočam. So sicer dobre miši, vendar jim šepa kvaliteta izdelave.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Jest sem kupil tole...menja 7 barv osvetlitvve.. malo je kičasto, meni je všeč

14962.jpg
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
KSZ

NE kupuj miške ki so premajhne za v tvojo dlan in ki so težke! Kupi miško, ki je oblikovana da se kar najbolj prilega roki! Da roka normalno počiva na njej.

Verjemi, ampak dati za kvalitetno in ergonomsko dobro oblikovano miš 100€, boš zase več naredil kakor si misliš...
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Izkusnje imam z Diamondback in z DeathAdderjem ter z Logitech G5.



Diamondback je po 3h letih se vedno izvrsten. Prve 2 leti je bil na dan v uporabi cca 10 ur. Sedaj 1x mesecno. Problem je samo v podlagi. Func 1030 in razerke ne grejo skupaj
smile-1.gif
Prevec drsi v kaksnem preciznem "ciljanju".



DeathAdder sem imel pa na testu.. Takoj bi jo zamenjal za G5, ce bi le imela tilt-wheel. Se pravi, da se kolescek nagne v levo in desno. Drugace mi zelo odgovarja. Sede tudi v levico in nima toliko ene brezvezne navlake od knofov gor, kot G5..



Logitech G5 je kul. Za desnicarje, sam sem, kot ze receno levicar. Pa mi ne sede dobro v roko, pa tudi nasploh nisem super zadovoljen z njo. Kolescek je zajebano trd in nima zarezic (ok, to tudi razerke nimajo, vendar vsaj kolescek je normalno trd). To me najbolj moti. Prav tako se mi nogice ze odlepujejo.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Tezka, to je relativno. Nekaterim ljudem odgovarja tezka mis, nekaterim lahka. Stvar okusa. Zato tudi vse vec proizvajalcev prilaga utezi.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

logitechRevolution.jpg



Vem, da je draga... celo pregrešno draga. Ampak ko se enkrat navadiš uležajenega kolesa (zakaj samo Logitech izdeluje zadevo in še to samo v enem modelu?), je vse ostalo samo eno veliko zatikanje.

Miš običajno večkrat preživi računalnik (če ravno ne svinjaš preveč s hrano po njej) in kot so že napisali, se splača malce več vložiti vanjo.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik MViper pravi:

Tezka, to je relativno. Nekaterim ljudem odgovarja tezka mis, nekaterim lahka. Stvar okusa. Zato tudi vse vec proizvajalcev prilaga utezi.






res je, se strinjam. važno je kako je miš oblikovana.

In kakor je Jernej zapisal: če ne svinjaš po njej in nimaš svinjske mize oz. podlago redno čistiš = miš preživi računalnik
 
Nazadnje urejeno:

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
jaz imam optično genius-ovo mini travler za laptop in jo uporabljam že 3 ali 4 leta. takrat sem za njo dal kakih 6 tisoč.
jo pa uporabljam vsak dan po nekaj ur in me nič ne zafrkava.