Nakup letnih gum

gregap

Pripravnik
11. okt 2007
233
0
16
Morm radar postavt, da mi povejo.
Zanimal bi me če je kdo že imel na svojem jeklenem konjičku gumo Dunlop SP Sport 01. Zanimala bi me mnenja.
priden.gif


http://www.dunlop-tires.com/dunlop_sisl//tyre_range/car_tyres/hp/summer/sp_sport_01/
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Osebno z gumami Dunlop SP Sport nimam dobrih izkušenj...pa tudi precej kritik sem slišal od drugih.

To je guma za eno sezono...potem apostane tako trda da je praktično večna (foter jo je imel na avtu 8 let..Sport 200) pa po profilu sodeč tudi pod razno še ni bila za stran. Seveda...performanci so bili rpimerni njeni trdoti - porazni.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Dunlop k Dunlop, dobra guma, vendar po 2eh sezonah precej trda, kar se opazi predvsem v dežju.
Osebno ti ptiporočam P-ZERO-NERO, dobre po več sezonah, po testih je pa že par let med top 2 v 17 col klasi..
Oz Bridgestone RE50A.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
jaz imam ravno obratne izkusnje. serija dunlop sp sport mi je precej bolj vsec kot bridgestone potenza/turanza
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ceprav imate prav, morda se je bridgestone v zadnjih nekaj letih popravil. itak kupujem letne gume, kje dobiti bridgestone?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Jaz zadnja leta vse kupujem pri Lašič-u v Brežicah (naredim malo izleta) pa se vseeno splača. Moraš pa vedno vprašat za ceno na gotovino...sam cenik na netu je brezveze.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Skoraj povsod? Saj bridgestone ni ravno eksot.
Imaš jih na gume-direkt in ostalih spletnih prodajalnah in pri vseh večjih vulkanizerjih. Imaš jih tudi na avto.netu (nove).

Mene pa zanima, če mogoče kdo ve, kje bi se dalo dobiti letne Federalke?
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
jaz imam ravno obratne izkusnje. serija dunlop sp sport mi je precej bolj vsec kot bridgestone potenza/turanza

Pomembno je, ko dajemo ocene o gumah, da se vsaj približno napiše o kakšnih dimenzijah je govora.

Potenca NI enaka Turanzi. Treba je vedet, da je Potenca pravzaprav najboljša guma (po testih vedno na 1-2 mestu) v dimenzijah 17"-18". Tudi osebno morem rečt, da je to bila do zdaj najboljša guma kar sem jih imel priliko vozit, pa jih ni bilo malo, še posebej če govorimo o dimenzijah nad 17".
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Rabim gume v dimenziji 185-55/15. 90% časa se vozim samo naravnost po ac do 120 na uro. Sedaj sem imel gor tovarniške continental premium contact, ki se sicer odlično obnesejo, vendar bi sedaj, ko je čas za nakup, pogledal tudi kaj cenejšega, ker očitno ne rabim norih perfomanc za po ovinkih. Kašnim čungalunga firmam bi se tudi izognil. Kaj od približno priznanih proizvajalcev naj nabavim, da bo čimdlje zdržalo? Raznorazne mehke dirkalne variante takoj odpadejo.
 

dragan

Pripravnik
19. dec 2007
92
0
6
Malija-Izola
jaz sem glede dunlopa slišal različna mnenja nekateri jo hvalijo,drugi spet pravijo da ni vredna svojega denarja...bridgestone je dost boiljša izbira...sam pa kvotiram na PIRELLI P ZERO mal dražja pa krajša varianta sam pa trže ko se lepi na vroč asfalt....
evil.gif
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Sam imam Dunlop Sport 01A in sem resnično zelo zadovoljen s samo gumo. Prejšnjo letno sezono sem z njo naredil preko 30.000km in je obraba precej majhna, lega na cesti pa zelo dobra. Uporabljam pa dimenzijo 205/55/16.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Jaz ti priporočam Toyo Proxes T1R. Je naj naj naj guma, kar sem jih kdaj imel. Drži fenomenalno, tudi ko je mrzla ni problema, glasna ni, obraba manjša kot pri recimo Bridgestone Potenza re720...