Nakup LED Samsung TV-ja

Nippon

Zelenc'
6. maj 2011
8
0
1
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Kako naj bi imeli izkušnje če so novi modeli? In pa ravno ne poceni? Malo si preberi un dober hrvaški forum ali avsforum.
se jih da že pogledati v skoraj vsakem bigbangu pri nas...

Res je...
 

Nippon

Zelenc'
6. maj 2011
8
0
1
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Da ne bo res....Pri Smsungu 70000 serije je preveč bleščanja belega emblema na črni podlagi. Sonyjev local dimming je zakon ( no, pa Philipsov je tudi zelooo ok ).

Glede 3D-ja...v ničemer ne iztopa, če je že želja po zelo dobrem efektu 3d ne glede na sobne pogoje(!), potem Sharp. Pa še glava ne boli
smile-1.gif


Torej SAmsung, no-go.

Ne vem no, po vseh tujih forumih Samsunge izredno hvalijo, prav tako prednačijo po raznih testih.

Men Sony-ji preprosto niso všeč, rob ekrana imajo debel kot moj 5-let star LG-jev lcd
bonk.gif
, prav tako pa se ne morem znebiti občutka, da so precenjeni.

Torej kater model Sony-ja je po tvojem mnenju boljši nakup od zgoraj navedenih Samsungov? Zaenkrat TV-ja namreč še nisem kupil in si ob konstruktivnem predlogu še vedno lahko premislim in nabavim Sony-ja
smile-1.gif
, želim namreč najbolše za svoj denar, ne glede na znamko.

BTW: 3D slika mi je kvečjemu sekundarnega pomena.
 

Nippon

Zelenc'
6. maj 2011
8
0
1
Citat:
Uporabnik Dinotti pravi:
Če mene vprašate ta 3d je še vedno v povojih! Potrebuješ očala za gledanje, slika vsa čudna, povrh pa te še oči in glava začne bolet,.

3D je zgolj koleteralna škoda pri boljših LED TV-jih in mi ni primarna zahteva, bo pa vseeno fajn pogledat kakšn 3D film oz. odšpilat kakšn 3D špil.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Moj predlog torej največ za vložen denar.....prejšnja serija Sonyja, konkretno EX 500 serija. TV je "klasičen" CCFL LCD televizor s "samo" 100 Hz. Ima že Bravia Engine 3 procesor ( res mrcina ), ki obdeluje sliko neverjetno dobro.
Konkretno 46" dobiš že ca jurčka
smile-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.470
356
83
EX 500 pa ne da neverjetno dobre slike za ta čas. Je nekje na nivoju W3000. Vsaj za moje oči isti šment ekran pred mano (46W3000) ali omenjeni model. So nabavili eni znanci in sem mal od bljiže pogledal. Slika je solidna dobra ali zelo dobra pa ne.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
EX 500 je best buy serija. To je dejstvo, ki se ve med ljubitelji video tehnike.
Procesor slike omogoča prilagoditev slike po tvojem okusu. Lahko pa tudi na najbolj realno sliko, kar pa ne pomeni, da je všečna. 100 Hz deluje tako kot mora, brez artefaktov, senc in podobnega sranja, kot dela marsikatera konkurenca.

Treba je ločit realno sliko in všečno sliko.
 

Nippon

Zelenc'
6. maj 2011
8
0
1
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Moj predlog torej največ za vložen denar.....prejšnja serija Sonyja, konkretno EX 500 serija. TV je "klasičen" CCFL LCD televizor s "samo" 100 Hz. Ima že Bravia Engine 3 procesor ( res mrcina ), ki obdeluje sliko neverjetno dobro.
Konkretno 46" dobiš že ca jurčka
smile-1.gif

Zanima me LED in boljša slika od zgoraj omenjenih, ne največ za svoj denar pri stari tehnologiji. Klasičen LCD TV sm kupu 5 let nazaj
cool-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Absolutno. Za TV je dovolj definicija o zmožnosti prikaza slike z barvami.
smile-1.gif


Torej, po domače, ne vse metat v isti koš. EX 500 ne moremo primerjati z LG 8500 serije.

Ampak vsakemu svoje.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Simon_Vi ali se ti hecaš, a resno misliš? Za jurja dobiš že 47 LGeja z LED Local dimming osvetljitvijo. http://geizhals.at/a515506.html

dejte nehat limat linke, ste upošteval PTT 20-30€ še zraven? pošiljajo v SLO? marsikdo se ne upa poslati tvja kar po ptt......je pa dobra cena
zmaga.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Je ze prav da limajo linke. Ce lahko ti reklamiras svojo trgovino, ne vem zakaj nebi smeli drugi.

LP
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
samo naj bodo realni s cenami pa je, drugače pa itaq, imaš prav
smile-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.470
356
83
Najboljšo sliko za moje oči dajo plasme zadnjih generacij gornjih serij. LED gornjih serij je predrg a boljši za mirujičo sliko PC a slabši za 3D in povprečen SD.
Že lanska serija mi je bila precej všečna a mi je bil panasonic 65 VT25 nekolko predrag, Samsung 63C7790 pa v SLO ni bil dobavljiv
Poluradnih trgovcev in uvoza se zaenkrat precej izogibam (za 3-4 k€ prek neta naročat pa je tudi nekolko rizično) a če ne bo drugače pa se bo tam vzelo, ker dodaten ekran sedaj rabim.
Čakam, da se bo dalo videt letošnje modele v živo in kakšne bodo cene tudi glede na težave v proizvodnji zaradi katastrofe na Japonskem..

Kar se LED tiče pa Sony NX ali Smsung vsaj serija 7 za dobro sliko. Ostalo je kompromis s ceno. In kot sem zgoraj rekel Sony EX in Samsung serija 6 nič posebnega za današnji čas a s solidno sliko za zmerno ceno. Višje serije s dokaj boljšo sliko in veliko nepotrebnih dodatkov so občutno dražje kar nekoliko odvrača od nakupa. Sploh pri večjih diagonalah.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Simon Vi je napisal:
Citat:
Torej, po domače, ne vse metat v isti koš. EX 500 ne moremo primerjati z LG 8500 serije.
EX 500 lahko primerjamo z LG 8500 samo glede cene. Kar se pa tehnologije tiče in s tem kakovosti slike je pa EX 500
daleč zadaj.

Jado, povej, kje si , če bo cena ugodna, z veseljem nabavim pri tebi.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
a LG ja 47''? niti pod razno se ne moremo primerjati z avstijsko/nemškimi cenami....tudi makspro.si, in ostali uvažajo iz tujine, kjer je nižja cena....v slo so cene žal višje zaradi manjšega števila naročenih kosov in pa dobavitelji dobijo višjo vstopno ceno.....še vedno nas imajo za balkan.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Kot sem rekel, vsakemu svoje. Glede na moje dosedanje dolgoletne izkušnje lahko rečem, da vem kaj govorim ( in pišem ).
Če ti pa LG diši ga pa imej, meni je vseeno
smile-1.gif
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
đizus Simon pa daj no! Sony tv-ji so dobri - da pa bi bili takšen presežek tehnike in slike pa res ni govora. Ta LE8500 je res dober tv ( sem ga kalibriral in da res dobro sliko ). Tudi ta tvoj EX500 je dober tv. Ampak prosim ne pretiravat v hvalospevih.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Nikjer ne pretiravam. Nikjer ne trdim, da je Sony najboljši ! Prosim prilimaj moj post kjer to pišem. Prav tako, kot ne trdim da je nek proizvajalec najboljši, ker če trdim to, trdim tudi, da je nek proizvajalec slabši/najslabši.
Torej govorim o konkretnih primerih. Sedaj pa...če hočeš me upoštevaj, če ne, pa ne. Stvar lastne izbire
smile-1.gif


In trdim da LE 8500 ni super tv. Je v povprečju. Da ne bom govoril o njegovih 200Hz... Ima všečno sliko / živahno, podobno plasmi...ali to pomeni realen prikaz barv ?
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Realen prikaz? Kaj je to? Saj ves, vsake oci imajo svojega malarja
wink-1.gif
Kar je tebi realna slika, je lahko enemu slika s slabim kontrastom in zbledelimi barvami.

LP
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Saj taka je realna - v resnici ljudje v glavo niso rdeci ali rjavi kot kos (surovega ali oksidiranega) govejega mesa, trava ni fluorescencno zelena, ki bi se svetila v temi kot crte na letaliscih, itd. Marsikdo ima tako navit kontrast na TVju, da se mu mora zdeti zaresni svet izven hise res cuden.