nakup - jazz,fabia, grande punto, ali corsa?

clarity

Pripravnik
5. dec 2007
72
0
6
Zivjo,

odlocam se med temi avtomobili:

Škoda Fabia City 1.4 69311 KM - http://www.avto.net/hbmoto/ad.asp?id=5011760
Honda Jazz 1.2i COOL KLIMA RADIO CD LE. 41.000KM - http://www.avto.net/hbmoto/ad.asp?id=4942054
Fiat Grande Punto 1.3 MJTD 16V DINAMIC - http://www.avto.net/2004/dealer_oglas.asp?ID=5001303#
Opel corsa Enjoy - http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5008634&show=1

Mi lahko svetujete?

Trenutno mi je Fabia se najbolj vsec, sam ma tud manj opreme... Kaksne so kaj vase izkusnje z temi, pa glede stroskov?
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Jaz bi vzel Jazz-a ker fabija je men grda za p.... pa tud nič slabega se ne sliši za Jazz-e
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.412
5.911
113
pri taščici
Zakaj se mi zdi jazz sumljivo poceni? Samo 2x AB?
Zadnjo polico ima?
Trgovci na letaliski so vsi bolj ali manj uvozniki zato jke treba biti pri njih se bolj pazljiv.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.412
5.911
113
pri taščici
Cena jazza vidim da je kar normalna, km imajo vecinoma okoli 70k?!
Pri 40kkm morajo biti bremze se "nove", mogoce se original gume? Pozanimaj se kdaj se menjajo svecke in cena (8kom! Dsi motor?)
prostora bo imela najbr res najve jazz
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Jazz je star model zato tolk pocen, vsi ostali so aktualni modeli k jih je linku....
 

clarity

Pripravnik
5. dec 2007
72
0
6
hvala za vsa mnenje, se posebej za filmcke, zlo fajn.
ce je avto uvozen, se mora to najbrz kje videti, al se da to skrit?
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Vseh postov nisem prebral....je pa Jazz sigurno noter ZELO VELIK AVTO. Je najkakovostnejse narejen, dobro lego ima, lepo se ga vozi. Honda!

Je pa .... res zelo plasticen v notranjosti in mene to ful moti.

Izmed nastetih verjetno izbral Corso
smile-1.gif
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Če boš kupoval na Letališki, naj avto pred nakupom obvezno pregleda mehanik, prav tako je obvezen merilec debeline laka. In ne zanašaj se na "pisno garantiramo v prevožene kilometre", "garancija na motor" in podobne fraze. Sicer imaš lahko srečo in dobiš dober avto, se jih je pa tudi že veliko opeklo pri "letaliških" trgovcih.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.555
9.234
113
Jazz izgleda pošten.
Kar se Fabije tiče dobiš za 8.300 EUR nov avto s 4 letno garancijo, tako da je teh 7 jurčkov rahlo optimističnih, pa tudi če je 1.4 motor noter. City je bila pa takrat najbolj osnovna oprema, torej imaš oskubljen avto.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Corsa 1,4 90KM ne gre nikamor. Jo imam v uporabi, stara dve leti, prevoženih 11kkm...

Lahk pa, da se mora še ulafat.
rolleyes-1.gif
 
22. jul 2007
12.853
1.329
113
123
-imel jazz-a 1.4 2002 sicer kupil kot testno, po notranjosti sem mu rekel mini enoprostorec, ker je izredno prilagodljiva zadnja klop
- drugače sem pa imel samo smolo z njim 2x crknil kompresor klima naprave, prvič pod garancijo menjan drugič nisem ker je bilo predrago, pa še ves čas mi je občasno nekaj cukal v nižjih obratih, nikoli ugotovili kaj ga muči
-recimo tudi, da mi je od 5-ih varnostnih pasov, kar na 3-eh odpovedal avtomat za navijanje ali kako se mu že reče, še pri 12 let stari zastavi so mi pasovi bp delovali, plus da je po 200.000 km bil volan olupjlen kot banana
- servisiral sem ga pri seliču-dober servis, kateri pa prav tako ni našel prave napake-cukanje, tako da jazza toplo odsvetujem po mojih izkušnjah
-zgleda, da je globalizacija in varčevanje naredilo svoje tudi pri japoncih
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zanimivo, da je po gori objavljienih testih bil najbolj hvaljen novi Clio. Si jih tudi kaj gledal?

Glede Ibize pa lahko samo povem, da je ne kupim pa če mi jo za pol ceneje dajo, tak poceni materialov v notranjosti niti v jugecu ni bilo...
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
glede na ceno in vzdrževanje ti je najboljša rešitev fabia, s tem da daš kakšnega 2 jurja zraven pa maš novo. ne vem kaj je narobe z ibizo ST? nisem material expert ampak armaturke ala vesoljska ladja pa mi niso všeč. toliko gumbov da lahko narediš doktorat preden obvladaš
smile-1.gif
 

ambroz

Pripravnik
27. apr 2010
116
0
16
Priporočam Jazz.

Nekaj pojasnil:
-Jazz na sliki ustreza modelnemu letu 2007. Vendar je Jazz na sliki najverjetneje uvožen. V primerjavi s slovenskimi ima meglenke, ima "grši" radio in ročno klimo namesto avtomatske. Tudi nima upravljanja radia na volanu. Ima šibkejšega od obeh motorjev (pa že 1.4 je mlinček).
-Jazz nima zadnje police, ampak ima rolo čez prtljažnik. To je normalno.
-da morajo biti pri 40kkm bremze še nove ne drži nujno. Sam sem imel menjane pri okrog 48kkm ob običajni vožnji. So pa tile kilometri najverjetneje prevrteni (po stari slovenski navadi).

Sicer je pa Jazz eden od najbolj zanesljivih modelov. Uporabnik zgoraj je imel težave s testnim(?) modelom iz leta 2002 - tistega leta so avto začeli izdelovati - porodne težave modela?
Jazz ima za svojo majhnost izredno veliko prostora. Kar stlačiš v prtljažnik avta tega razreda je fenomenalno, s podiranjem sedežev gre pa še "20 Kitajcev skupaj s sojino omako" noter.