Grande Punto 1.3 dizel - kaj pogledat

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Kupuje se Grande Punto 1.3 dizel, letnik okrog 2008. Kolikor vem, se tudi tukaj pojavijo težave pri električnem servo volanu, vendar se baje to da relativno poceni zrihtat (2 releja). Katere so še druge napake, kaj posebej preverit?
1.3 dizel sta dve verziji, 75KM in 90KM. So kakšne posebnosti pri katerem od teh? Imata ta dva motorja jermen ali verigo? Servisni intervali so kakšni?

Je morda že kdo gledal ta dva?
www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7623802&show=1
www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7507223&show=1
Ja vem, ta prvi je na Letališki, oba pa sta brez nekarambolirano
grin1.gif
.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Motorji imajo verigo. Načeloma so neproblematični, sem pa tja crkne EGR, MAF.

Drugače je z vsem ostalim, kjer je praktično vse problematično. Aja, pa pri servo volanu redko crkne motorček (to se je dogajalo pri Puntu II), ampak elektronika volanskega droga (vsaj iz mojih izkušenj - popravil sem veliko več drogov kot motorčkov na tem modelu).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Motorji imajo verigo. Načeloma so neproblematični, sem pa tja crkne EGR, MAF.

Drugače je z vsem ostalim, kjer je praktično vse problematično. Aja, pa pri servo volanu redko crkne motorček (to se je dogajalo pri Puntu II), ampak elektronika volanskega droga (vsaj iz mojih izkušenj - popravil sem veliko več drogov kot motorčkov na tem modelu).
Lahko napišeš kaj več še to tem? Kaj vse je problematično?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ne vem, lahko ti podam primer ene stranke, ki ima letnik 2006 (govorim na pamet, tako da bom sigurno kaj izpustil):

- drog servo volana
- žice menjalnika
- žice ročne zavore
- ležaji amortizerjev
- desna polosovina (ali po domače polgred
cool-1.gif
)
- zaklepi vrat zadaj
- sklopka
- kondenzator klime

Avto je od 1. lastnice (kupljen nov) in redno servisiran (prevoženih cca 130.000 km).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Hm... Se bere skoraj kot odslužen avto in to pri 130.000 km, ko naj bi se komaj ulaufal.
grin1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Pa še pelje se katastrofalno avto, vsaj po mojem okusu. Kaj pa Corsa s tem motorjem? Slabše skorajda ne more biti, ali?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Pa še pelje se katastrofalno avto, vsaj po mojem okusu. Kaj pa Corsa s tem motorjem? Slabše skorajda ne more biti, ali?
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Pa še pelje se katastrofalno avto, vsaj po mojem okusu. Kaj pa Corsa s tem motorjem? Slabše skorajda ne more biti, ali?

Imel oče....
tik pred iztekom garancije je šla bosch pumpa....
do takrat ni blo nekih omembe vrednih težav, po pumpi je pa avto dokaj hitro prodal...
grims-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Pa še pelje se katastrofalno avto, vsaj po mojem okusu. Kaj pa Corsa s tem motorjem? Slabše skorajda ne more biti, ali?

Govoriš verjetno o Corsi D? Pomojem je malo boljša izbira, ja.

in kaka bi bla razlika med corso in puntotom. če se punto pelje katastrofalno se corsa tudi... ista platorma isto podvozje.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Pa še pelje se katastrofalno avto, vsaj po mojem okusu. Kaj pa Corsa s tem motorjem? Slabše skorajda ne more biti, ali?

Govoriš verjetno o Corsi D? Pomojem je malo boljša izbira, ja.

in kaka bi bla razlika med corso in puntotom. če se punto pelje katastrofalno se corsa tudi... ista platorma isto podvozje.

Nisem govoril o vožnji, ampak overall o vozilu.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Pelje se presenetljivo dobro, ne vem kje vam te ideje.

Pri našem (115k km, 2007) smo ravno menjali sprednje vzmeti, ker se je ena zlomila druga pa je bila že napokana, šibke so pa tudi že močno ropotale.
Pokvaril se je tudi el. pomik sovoznikovega stekla, ker se je precvikal kabel med vrati, pa oddušek bencinskega motorja vsake toliko časa dela probleme.
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Opa, zanimiva tema. Torej makaronarjem še ni uspelo popravit napak MK2 serije?
Pri mojem "za v službo" vozilu, ki je čist slučajno prejšnji Punto
hysterical-1.gif
je električni servo volan ...em ...zlo egoističen. Dela, kadar dela. Ponavadi po ponovnem vžigu vse dela, kot mora, skor zagotovo so kaki senzorji (elektromotor smo že zdavnaj izključili).
Drug problem je klima, kjer v bistvu sploh ne vem, kaj je narobe.Dela, pa ne dela, čeprav zdej sploh ne dela več. Morda ni več plina, ne vem. Sicer pa klime trenutno ne potrebujem
evil.gif

Potem, vrata se zapirajo kot pri nekem starem TAMu. No, šipe zaenkrat še gredo gor-dol. CZ tud dela. Aja, pa še akumulator se nekam hitro prazni, ko je mraz (alternator dela !), je pa 45 Ah (mogoče bi moral dat 100 A
evil.gif
)

Zdaj, dokler bo šel, bo šel, vlagat vanj pa ne mislim ...

V glavnem, tale Punto je nek nadomestek Yugota, kaj več pa ne ... jest sem obupal
grin1.gif
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Ja, pa to o čemer piše Kajn je tud res. Pa luči so zarosene od znotrej ... mogoče dihtunga, ampak ... mah, kot sem že prej napisal .... dokler bo šel, bo šel. Pol pa samo še v graben (itak je že zdej vreden pod jurja, če pa upoštevam vse napisano pa ... hehe ... 200 EUR ?
hysterical-1.gif
).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Citat:
Uporabnik kajn pravi:
svetilost luči z leti ful oslabi
uf-1.gif
v temi in dežju skoraj nič ne vidiš
zanimivo na puncinem 2006 letniku svetijo luči noro. ene izmed boljših kaj sem do zdaj vozil brez ksenona. dolge pa spploh nardijo dan
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
fiata se kupuje dizla 1.9 ali novega 1.6
ostalo pusti pri miru.pri 1.3 se je kondenz nabiral na lopatkah turbine in pozimi zamrznil pa je lopatice polomilo.pri zgoraj omenjenih dveh se ti bo 1.9 tdi zdel problematičen