Nakup gospodinjskih aparatov iz tujine

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Aja, pa Sevlje kot kaže ni več "v službi", saj sem se obrnil tudi nanj...
ce se prav spomnim je delal pri zupancu, in verjetno se pri njih se vedno lahko dogovoris za dobro ceno?
samo objavljenih cen se ne smes prestrasit
majdic oz. e4you je pa tudi dobra izbira, saj ima trgovine (prevzemna mesta) vzdolz celotne a-slo meje: od beljaka, preko celovca do gradca (in mogoce se kje)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Ampak res, vec kot pol leta ga ze ni bilo na alterju. Poleti sem ga tudi jaz klical pa ga takrat nisem dobil, kasneje pa nisem potem se 1x poskusil.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Meni se je zdelo, da se je nehal javljati takrat, ko je bilo objavljeno kje je delal. Objavljene cene pa so krepko med najvišjimi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Meni je zrihtal nekaj zadev relativno ugodno glede na naše razmere... aja kje pa je delal?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Na racun poglej.
Mozno da je kdo.od kunkurence kaj "ukrepal" , ker smo se po alterju prevec hvalili z njegovimi cenami.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Razlika bo v kakovosti opravljenega dela, v ekološki osveščenosti stroja, v kakovosti vgrajenih delov ter posledično pričakovani življenjski dobi.
Sicer vsi pljuvate že Milko fana..a pri Mieleju imajo pričakovano življ. dobo svojih strojev 20 let. Torej kljub morebitnemu popravilu po npr. 10 letih lahko pričakuje,š da bo zadeva delovala še nadaljnih 10 let..torej ga daš popravit. Seveda pa to za sabo potegne višjo nabavno ceno.

Če namečeš v nek kos pleha 60 na 60 cm, višine 85 cm (oz. kolikor pač je) najceneje kar dobiš pri kitajcu in imaš zraven povrnjene vse stroške do izdelave, št. popravil/zamenjav strojev in imaš nek pričakovan profit...je pač ta bela kovinska škatla vredna 300 EUR.
V kolikor si v tako enako škatlo vložil XY ur razvoja z vidika učinkovotosti pranja, poraba vode, energije, detergentov, vgradil noter dele, katerih proizvajacli garantirajo njihovo življ dobo z 99,99 % verjetnostjo..npr. ležaj bobna, da bo držal deklariranih 10.000 ur, da bo stroj možno sploh popravit, monžno tudi po 10 letih dobiti kak rezervni del...itd itd..zadeva stane toliko več.

Na koncu se odloča vsak sam..kaj pričakuje, kaj želi in koliko je pripravljen plačat za to.

Če si tip človek, ki povsod in vedno kupuje najceneje kar dobi..od hrane, obleke, potrebščin, tehnike...pač vzameš stroj za 300 EUR. V kolikor daš za nekaj več..verjetno veš zakaj si to naredil in kje je razlika. S pralnim strojem je enako
wink-1.gif
.

al je lepše, če se ti posebej napiše, ane
grims-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ksz

torej ... prosim za priporočila iz tujine za komplet gospodinjske aparate in pa tudi sanitarno keramiko?

pri nas je nekako takole, vsi se strinjajo da je miele top, pol pa vse ostalo tu tu, nekateri priporočajo bosch, eni beko (ima baje dobro poprodajo medtem ko bi naj boscheva bila obup)

ker gre za novogradnjo, nebi jemal najcenejših rešitev, da bo vsaj za nekaj časa mir
wink-1.gif


recimo za beko so bili v bb kar fleksibilni kar se cen tiče, če bi vzel vse (mislim da pa so uvoznik za beko)
smile-1.gif
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Beko indukcije,Ne kupuj.Ker ne boš zadovoljen.Se še učijo o delovanju in kakovosti na indukcijah.Je sodelavec že dve menjal.In mu je sam serviser reku,da vse druga je top.Edino z indukcijami so problemi.Tako,da so mu dal dobropis.In je izbral drugo znamko.
Imam Bosch indukcijo.Februarja bo 4 leta.Do danes brez enega problema.Zelo zadovoljen z njo.
 
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ksz

torej ... prosim za priporočila iz tujine za komplet gospodinjske aparate in pa tudi sanitarno keramiko?

pri nas je nekako takole, vsi se strinjajo da je miele top, pol pa vse ostalo tu tu, nekateri priporočajo bosch, eni beko (ima baje dobro poprodajo medtem ko bi naj boscheva bila obup)

ker gre za novogradnjo, nebi jemal najcenejših rešitev, da bo vsaj za nekaj časa mir
wink-1.gif


recimo za beko so bili v bb kar fleksibilni kar se cen tiče, če bi vzel vse (mislim da pa so uvoznik za beko)
smile-1.gif

imaš prav. beko uvaža BB in od tudi doda garancijo do 5 letih. Beko v tujini ima samo 2 leti garancije, so pa aparati iz tega naslova lahko tudi za 1/3 cenejši, da o izbiri niti ne govorim
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Vse lepo in prav, ce bi v to kvaliteto in razvoj verjel tudi proizvajalec z neko nesramno dolgo garancijo, ali pa z nesramno poceni deli ( v primerjavi s z obicajnimi cenami rez.delov, kjer ti rezervni del prodajo po 100x proizvodnje cene).
Ce pa te slucajno neko banalno popravilo stroja stane toliko kot nov konkurencn stroj v trgovini pa najbrz kdo razmisli.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.132
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ksz

torej ... prosim za priporočila iz tujine za komplet gospodinjske aparate in pa tudi sanitarno keramiko?

pri nas je nekako takole, vsi se strinjajo da je miele top, pol pa vse ostalo tu tu, nekateri priporočajo bosch, eni beko (ima baje dobro poprodajo medtem ko bi naj boscheva bila obup)

ker gre za novogradnjo, nebi jemal najcenejših rešitev, da bo vsaj za nekaj časa mir
wink-1.gif


recimo za beko so bili v bb kar fleksibilni kar se cen tiče, če bi vzel vse (mislim da pa so uvoznik za beko)
smile-1.gif

sanitarno sem jemal tukaj
https://www.emero.de/
pošiljajo v AT,

belo tehniko pa, DE oz ITA (my duano)...
https://www.elektroshopwagner.de/ (indukcija, hladilnik) siemens
https://www.myduano.com/ (parna in pirolitična pečica Neff)
https://www.myduano.com/
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ampak res, vec kot pol leta ga ze ni bilo na alterju. Poleti sem ga tudi jaz klical pa ga takrat nisem dobil, kasneje pa nisem potem se 1x poskusil.

Je kdo govoril s sevlje zadnje čase? Rabil bi komplet aparate za kuhinjo, pa je bil od daleč najbolj ugoden, ampak tu ni več aktiven :/
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Verjetno je najbolje da pokličeš Mizarstvo Zupanc...sem se spomnil na njega ko so mi letos iz MZ po mailu poslali novoletno voščilo. Mi je pa pred slabimi tremi leti uredil izredno dobre cene...ceneje kot v SLO (sploh BB pa sem tam se še večkrat pogajal) in zelo primerljivo glede na cene v tujini, seveda je še odlično svetoval in vse je bilo popolnoma tako kot smo se dogovorili. Pa sem vzel neki srednji razred. Če res ni več v tem fohu je res škoda
rolleyes-1.gif
 
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ampak res, vec kot pol leta ga ze ni bilo na alterju. Poleti sem ga tudi jaz klical pa ga takrat nisem dobil, kasneje pa nisem potem se 1x poskusil.

Je kdo govoril s sevlje zadnje čase? Rabil bi komplet aparate za kuhinjo, pa je bil od daleč najbolj ugoden, ampak tu ni več aktiven :/

Katero marko si pa gledal?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz
Savljeta morte poklicat tukaj se ne javla vec

Jest gledam pralni storj do 7kg in 1200obrati ampak globina max 55cm torej obstajajo sam teli 45cm globine in sem gledal Bosch wlt24440by (by koncnico ima slovenija pa rusija)
pri nas nakupovanje.net 560eur pravtako savlje ostali 600eur, v avstriji Bosch wlt24440 (brez koncnice at in de) recimo na www.elektroshopwagner.de/ je cena 450eur samo potem postnina sovenia carrier 67,95 EUR torej 460 plus 70eur smo na 530 torej 30eur cenej za tolk se pa ne grem hebat.

Gres pa gledat polsko ki ima v tem modelu zadaj dodatno napisano PL torej Bosch wlt24440PL upam da to ni slabsa kategorija jih mas pa ze od Link 380-400eur ampak tukaj bi rabil prevoz zrihtat ker postnina nevem ce je in bi tudi bila vrjetno draga. Pa glede te koncnine PL nevem ce ni to za slabsi poljski trg,
Bosc baje delajo v nemciji spaniji(ta naj bi bil BY nas slo model) in turciji, po lestvici boljsi slabsi
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Beko indukcije,Ne kupuj.Ker ne boš zadovoljen.Se še učijo o delovanju in kakovosti na indukcijah.Je sodelavec že dve menjal.In mu je sam serviser reku,da vse druga je top.Edino z indukcijami so problemi.Tako,da so mu dal dobropis.In je izbral drugo znamko.
Imam Bosch indukcijo.Februarja bo 4 leta.Do danes brez enega problema.Zelo zadovoljen z njo.

Čisto enako lahko trdim za Candy, le da ima 2 leti garancije, Beko pa 5. In quess what - tretjič je crknila elektronika po dveh letih in par mesecih.
wink-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Ima mogoce kateri ta trgovec iz tujine (ali slovenije) moznost placila z bitcoin? Ce kdo ve iz glave preden grem studijo delat
smile-1.gif