Nakup gospodinjskih aparatov iz tujine

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Evo, da napišem še jaz mojo končno izkušnjo... Da ne ostane samo pri vprašanjih...
grims-1.gif


Kupovalo se je: indukcijo, skrinjo, hladilnik, mikrovalovko, pomivalni stroj, pečico in napo. Modele smo imeli izbrane, pa smo šli pri nas v Big Bang, Merkur in Etis. Najbolj so se zavzeli v BBju in v skupni ponudbi imeli celo nekoliko nižje cene kot v spletni izenačeni ceni. Bili so velik favorit.
zmaga.gif
Etis vse OK, razen cene.

Potem pa začnem gledati po tujini. Najprej Idealo.de. In si začnem govoriti, da sem neumen, če bom kupil pri nas.
shocked-1.gif


Nato pa sem odkril spletno stran electronic4you, kjer sicer niso imeli vseh izdelkov, a so mi po mejlu odgovorili, da mi lahko tudi ostale aparate zrihtajo.
aplauz.gif


Aparati so Bosch, splošna garancija 2 leti velja tudi pri nas, preverjeno! Imajo pa sedajle akcijo, da brezplačno podaljšaš garancijo na 5 let, če opraviš spletno prijavo aparatov.
aplauz.gif


Aja, pa Sevlje kot kaže ni več "v službi", saj sem se obrnil tudi nanj...
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Kupujem pralni stroj pa me zanima, kakšna je razlika v praksi med npr. Bekotom za 300€ in Boschem 1000€+. Pustimo vse funkcije, ki se jih uporablja potem 15% ampak me zanima samo učinek pranja pri istem programu in detergentu. Predvidevam, da ni neke razlike. Se motim?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
Kupujem pralni stroj pa me zanima, kakšna je razlika v praksi med npr. Bekotom za 300€ in Boschem 1000€+. Pustimo vse funkcije, ki se jih uporablja potem 15% ampak me zanima samo učinek pranja pri istem programu in detergentu. Predvidevam, da ni neke razlike. Se motim?

Imel prej nek srednji rang Gorenja in ob okvari vzel višji rang Beko (pri nas mislim da cena med 700 in 800€ v tujini polovica). Sem ze enkrat pisalmo tem...
Programe pustimo ob strani. Zadeva pere. Razlike ne opazim, ker cote niso posebej umazane. Pri obratih nad 1200 je občutno glasnejši, kvaliteta izdelave na uč ni najboljša. Je bolj "plastik fantastik" napram priznanim znamkam višjega ranga.

Ampak pere pa vseeno. Verjetno pa vseeno nebi več kupil enakega.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Ni nobene razlike, najbolj smotrn nakup je poceni nakup...

Za pralni stroj je tudi meni po dizajnu vseeno, kakšen je, ker je v kurilnici, poleg smrdečih čevljev. Vseeno mi je, kakšen motor ima in kako glasen je, ker ga bo verjetno sosed bolj slišal kot jaz.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Ne prodajam Miele...!!!kaj ti je?Imam aparate od Miele,in ti lahko povem iz svojih izkušenj.Pejt v dobro založeno trgovino.Pa mal primerjaj stroje za 250 eur in stroj za 600 eur in več.Pa boš videl,da je razlika.Že na sam odtip raznih plastičnih delov itd.
Ima pa sestra Boscha za 700 eur serijo 8.Fuul zadovoljna z njim.Opere kot moj Miele.Narejen Made in Germany.
Model:WAW24460 EU.Zdej so 629 eur sm gledu ravno včeri po spletu.Recimo big bang ga ima...pa še ktera spletna stran.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
.Opere kot moj Miele

Kako pa to zgleda v praksi? Oziroma, kako opere Miele, kako Gorenje, kako Beko, kako Bosch, itd....? So cunje bolj oprame, bolj dišijo?
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Kako so plastični deli na otip, mi je popolnoma vseeno. S pralnim strojem imam ravno 5 minut opravka. Odprem, napolnim, dodam detergent, zaprem, basta. Ga ne božam, sedim na njem itd.

Zanima me samo to, kakšen benefit dobim, če dam za pralni stroj 300€ ali 1000€.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
ti je že igi en del napisal.
Drugače pa glasnost, poraba vode, poraba energije, kvaliteta izdelave, dizajn kakšna dodatna funkcija.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
So razlike med stroji za 300 in 1000€, na hitro iz glave ko sva midva kupovala:
-klasičen motor, boljši imajo inverter motor ki ga ne slišiš in ki je prsktično neuničljiv in res praktično neslišen

-izgled, izdelava, materiali (nekomu je to pomembno če ga nima v kurilnici)

-boljši imajo popolni aqua stop z dozivljensko garancijo, zopet butasto dokler se ti ne razlije voda po bajti...

-boljši stroji imajo tehnologijo samodejnega doziranja v kolikor uporabljas tekoci pralni prah. Se ne jebes z doziranjem, nikoli ni prevec ne premalo, pametna zadeva!

-boljsi stroji imajo bolj nezne-fine bobne da se oblacila cimmanj poskodujejo...

Toliko na kratko ven iz glave. Ni vse nategancija...
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
So razlike med stroji za 300 in 1000€, na hitro iz glave ko sva midva kupovala:
-klasičen motor, boljši imajo inverter motor ki ga ne slišiš in ki je prsktično neuničljiv in res praktično neslišen

-izgled, izdelava, materiali (nekomu je to pomembno če ga nima v kurilnici)

-boljši imajo popolni aqua stop z dozivljensko garancijo, zopet butasto dokler se ti ne razlije voda po bajti...

-boljši stroji imajo tehnologijo samodejnega doziranja v kolikor uporabljas tekoci pralni prah. Se ne jebes z doziranjem, nikoli ni prevec ne premalo, pametna zadeva!

-boljsi stroji imajo bolj nezne-fine bobne da se oblacila cimmanj poskodujejo...

Toliko na kratko ven iz glave. Ni vse nategancija...

zmaga.gif


Razen zadnja.. tu so verjetno spet malenkostne razlike.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Fak ste eni tukaj intelegentni, kar hudo vas je brati. Drži, vse je enako, cena je 300% večja, so pa ti stroji v povprečju 5-10% boljši. Bo zdaj ok?
smile-1.gif
Mislim da se lahko tema zaključi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Aja pa mislim da takrat ko sem kupoval so imeli ti top modeli inox kad ostali pa plasticno...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
So razlike med stroji za 300 in 1000€, na hitro iz glave ko sva midva kupovala:
-klasičen motor, boljši imajo inverter motor ki ga ne slišiš in ki je prsktično neuničljiv in res praktično neslišen

-izgled, izdelava, materiali (nekomu je to pomembno če ga nima v kurilnici)

-boljši imajo popolni aqua stop z dozivljensko garancijo, zopet butasto dokler se ti ne razlije voda po bajti...

-boljši stroji imajo tehnologijo samodejnega doziranja v kolikor uporabljas tekoci pralni prah. Se ne jebes z doziranjem, nikoli ni prevec ne premalo, pametna zadeva!

-boljsi stroji imajo bolj nezne-fine bobne da se oblacila cimmanj poskodujejo...

Toliko na kratko ven iz glave. Ni vse nategancija...

zmaga.gif


Razen zadnja.. tu so verjetno spet malenkostne razlike.

Ravno v malenkostih se boljše stvari razlikujejo od povprečja.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Zato sem tud ciljal na Miele.Ker še imajo edini Inox kad.Ostali proizvajalci,vsi plastik fantastik
smile-1.gif