Nakup fotoaparata za video

dell

Pripravnik
29. avg 2015
44
0
6
Kupujem kakšen ugoden fotoaparat, s katerim se da delati dokaj profesionalne video posnetke. Želim da ima možnost tudi samodejne zameglitve ozadja in da snema dokaj svetle video posnetke. Prosim za priporočila katere modele.
Za fotografijo sem bolj amater, potreboval bi pa ga za dokaj kvalitetne videje. Glede na to, da to rabim bolj občasno tudi ne bi kaj preveč denarja zapravljal. Mogoče kaj rabljenega pride v poštev? Upoštevajte, da sem amater in rabim le kolikor toliko dober posnetek, da je boljši od samsungovega S8
Hvala za vaše nasvete
 
Nazadnje urejeno:

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Pozabi na to, za video posnetke so za kvalitetna snemanja samo video kamere (kvlaiteta, dolžina snemanja) teh kvalitetnih pa je kar nekaj: Sony, Canon,......pa še drago ni več tako kot je bilo.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Dell:
Verjetno je za tvoje potrebe dober skoraj vsak nekoliko novejši (od 2014 dalje) DSLR, pa tudi kakšen kompakt bi se našel, tako da je izbira velika, le nekoliko je treba pobrskat po netu.
Določene zahteve lahko omejiš na primer v https://www.dpreview.com/ in ti bo iskalnik a strani hitro našel nekaj deset možnosti, ali pa še več.

Citat:
Uporabnik lagunec pravi:
Pozabi na to, za video posnetke so za kvalitetna snemanja samo video kamere (kvlaiteta, dolžina snemanja) teh kvalitetnih pa je kar nekaj: Sony, Canon,......pa še drago ni več tako kot je bilo.
To seveda ne drži - v zadnih letih je vedno več celovečernih filmov posnetih z DSLR aparati. (http://www.imdb.com/list/ls059550382/), kjer so bile zahteve bistveno večje od zgoraj zahtevanih. Res pa je tudi, da še tako sposoben fotoaparat v laikovih rokah ne more popraviti napak.

LP
 

dell

Pripravnik
29. avg 2015
44
0
6
Pripravljen sem dati med 200 in 300 eur iz druge roke. Kakšen eos 30d mogoče, kakšen Nikon 3000D?
Prosim s predlogi na dan, seveda če modele poznate.
Gledal sem videje iz eos 70d in so fantastični. Lepo zamegli ozadje in izostri obraz, vendar je za moje redke potrebe preveč denarja.
 
Nazadnje urejeno:

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
110
1
18
30D sigurno nima možnosti videa, za Nikona pa nevem na pamet, vendar mislim da pravtako ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Pri fotkicih pogresam osvetlitev za kaksen nocen kader, pa ce ima moznost priklopa zunanjega mikrofona je tudi dobrodoslo vcasih
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Ja kaj in kako boš snemal? Boš kaj editiral? Boš z roke ali stojala?
Amater, ki hoče boljše posnetke od Samsunga?
Ma dvomim, da ti lahko kdo na Alterju tu pomaga!.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Sanjaš model, za ta proračun in občasno snemanje raje najemi kaj pametnega.
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Citat:
Uporabnik dell pravi:
Pripravljen sem dati med 200 in 300 eur iz druge roke. Kakšen eos 30d mogoče, kakšen Nikon 3000D?
Prosim s predlogi na dan, seveda če modele poznate.
Gledal sem videje iz eos 70d in so fantastični. Lepo zamegli ozadje in izostri obraz, vendar je za moje redke potrebe preveč denarja.

Ni prav visok budget za DSLR ali brezzrcalca. Ni nujno da bo posnetek boljši kot s S8 ki je precej sodobnejši, razen v specifičnih razmerah. Pa objektivi so še extra.
Prvi DSLR z videom je bil Nikon D90. Potem so se Canoni za ta namen bolj obnesli kolkrvem. Pa Panasonic GH modele poglej.
DPreview.com
 

dell

Pripravnik
29. avg 2015
44
0
6
Bolj se nagibam k eos 550d ali 600d. Kakšen objektiv je bolj primeren za snemanje videjev znotraj na razdalji 2 do 4 metrov? 18-55 ali 18-135?
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Z DSLR ji je snemanje videa mukotrpno delo, povedano drugače ni najbolj primerno za občasno priložnostno snemanje in se moraš za dober rezultat snemanja lotiti načrtno po kadrih. Poleg tega pa rabiš kvalitetne objektive in precej dodatne opreme, ročno fokusiranje(vsaj pri starejših) itd, pa skoraj obvezne znanje fotografije, ISO, zaslonka,čas osvetlitve... Z veliko truda se pa da dobiti vrhunski rezultat.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Jaz imam odveč en nikon D5100, ima zunanji priključek za mic, skupaj z 18-200 je znotraj tvojega budgeta.

@ant : jaz sem za D5100 po dveh filmčkih tudi trdil da je katastrofa pri ostrenju - dokler nisem ugotovil da je potrebno (vsaj pri D5100) nastaviti AF ločeno, posebej za fotkanje in posebej za live view oz. video ..