Nakup fotoaparata za video

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik dell pravi:
Jaz bi potreboval predvsem za snemanje na tak način kakor se snema tale ženska in tu vidimo, da autofocus ni ravno najboljša rešitev.
https://www.youtube.com/watch?v=dr2ZiUK8xLw

Ce bos snemal take videe kot si nalimal (torej da sedis pred kamero in razlagas) ni nobene potrebe po DSLR ali videokameri. Telefon zadostuje, pa se priklop za mikrofon imas na njem. Denar raje usmeri v par luci. Ce bos ze kupoval, kupi nekaj z vrtljivim ekranckom, da lahko gledas medtem ko snemas.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Glede na vprašanja, ki jih postavljaš, je možno da:

- trolaš zaradi dolgočasja, ali pubertete
- nimaš razčiščenih osnovnih pojmov o tehniki pri digitalni fotografiji.

Če je pravilna prva trditev, potem si cilj že skoraj dosegel,
Če pa je druga, bo bolje, da se vsaj malo poučiš o tehniki pri digitalnih fotoaparatih

Pa brez zamere!
 

dell

Pripravnik
29. avg 2015
44
0
6
Ok, Nisem vedel, da je to forum samo za napredne uporabnike in sem očitno zmotno mislil, da lahko tudi začetnik računa na predloge glede modelov, ki ima kdo z njimi izkušnje.
Moja puberteta je pa že zdavnaj mimo in pri mojih letih, ko z določenimi zadevami ne rasteš, boš imel tudi ti kakšne težave.
Ego je največji morilec.
 
Nazadnje urejeno:

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Te pripombe o egu ne razumem popolnoma, pa saj je vseeno.

Moj prvi prispevek na tvojo prošnjo, je vseboval dve povezavi od mnogih, ki jih na netu lahko uporabiš za iskanje.
Glede na to, da si postavil vsaj tri popolnoma nelogična vprašanja, da si mešal različne popolnoma drugačne tipe aparatov, ostajam pri predlogu - za začetek poskušaj nekaj več izvedeti o digitalnih fotoaparatih. Tako pa izpadeš kakor nekdo brez vozniškega izpita in brez znanja vožnje, ki sprašuje, katero vozilo naj kupi - (moped, skuter, avto, kamion ali traktor.
Morda pa imaš med sorodniki ali znanci koga, ki ve nekaj več, pa ga povabi na pijačo (ali kosilo) in razgovor, morda bo potem lažje.
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
jaz imam 650d. Deluje spodobno za ta denar. Ga ne uporabljam za snemanje videeov. In razumem Oriolus-a. Naprava, ki "dela lepe slike" je oksimoron. Kot da ti rečem: "kakšno lepo pohvalo so naredila tvoja usta!" Glede tvojega vprašanja o "zamegljenosti" ozadja med snemanjem filmčkov: zaslonka, objektiv. Samo ohišje, senzor ipd igrata manjšo vlogo (vsaj za ta namen). Ain't nobody doin' your research.
Gugl je tvoj prijatelj, če se ti ne da brat in raziskovat, potem se obrni na jutubo (https://youtu.be/uEfsDWXuF_k) in se loti po monkey_see-monkey_do postopku. Za primer zgoraj pa mislim da zadostuje telefon z dodatnim mikrofonom. Brez dodatnega vloženega truda ti boljša naprava ne bo pomagala do boljšega rezultata.
(PS preko prsta bi ocenil in svetoval: kupiš DSLR, 1/2 leta intenzivno fotografiraš in se zraven učiš, nato je nekako čas da preskočiš na video)
 

dell

Pripravnik
29. avg 2015
44
0
6
Zamwgljenega ozadja s telefonom ne morem naredit in takoj opaziš video ki je sneman s telefonom ali z malo boljšim aparatičem.
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
ne, z aparatom z boljšim objektivom, ne z boljšim fotičem. Ker imam občutek, da je majhen DOF edini kriterij, zaradi katerega iščeš aparat, bom prilepi prvi zadetek, zate: https://youtu.be/B1iqeqwel_I
Sem tudi preklikal in ti bo razložil par osnov, da boš lažje razmišljal o body-ju, objektivu, buđetu in kaj pravzaprav rabiš (PS workaround na telefonu je, da povečaš razdaljo med snemanim in steno zadaj. če si opazil, nikče ne sedi neposredno pred steno).
Samo primer: na svojega 650d za 200€ sem namontiral 40 let star Biotar 75/f1,5 za 1'5k €. Zakaj? Ker sem točno to potreboval. Eto.
 

dell

Pripravnik
29. avg 2015
44
0
6
Zato sem vprašal za lumixa glede na njegov objektiv, če je primeren za to kar rabim.
 

ant

Pripravnik
Za tvoje potrebe in zamegljeno ozadje je najcenejša opcija, da nabaviš kakšen manual objektiv z m42 navojem, ki paše na eos sistem ali sony nex s primernim adapterjem (par € na ebayu), npr. 50 1,8 ali 35 2,0, ki jih dobiš za okoli 25€ in so odlične kvalitete.

Ne bo problema s fokusom, ker boš moral ročno ostrit
smile-1.gif
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
Koker češ. Lej, off the shelf opcija z imenom "naprava za snemanje samega sebe, da lahko čvekam po jutubu" te bo prišla X €. Lahko pa vložiš v ta projekt možgan, pa se zraven še kaj naučiš, pa prideš veliko ceneje čez. Ampak kot vidim to ne bo šlo. Zatorej:

- ja, nek body potrebuješ. Sam bi vzel kenona, ker nekoč v prihodnosti, če ti potegne in boš znal uporabit m42 stare objektive, je adapter cenejši. Pravtako nanj grejo objektivi od nikona, obratno pa bolj težko. Če te to ne zanima, poglej cene, mogoče je primerljiv nikon cenejši. Pravzaprav nima veze, neki vzami, potem se na tem gradi naprej.
- če hočeš dodatni mikrofon, naj ma body možnost priklopa le-tega. Če ne ga ne bo šlo priklopit. To poguglej sam.
- predno nabavljaš objetive, mal razmisli kaj boš snemal. Kolikšna bo razdalja od kamere do tebe. Koliko od tebe do ozadja. Ali boš s kakimi stvarmi mahal pred lečo, ko ona vešča na tvojem posnetku. Ki potem ugotovi (lej ga lej, zlomka) da jebeni fokus ne zastopi, kaj ona dela. Ker autofokus pač ni nadomestilo za kamermana, in ma svoje omejitve. Ne more fokusirat tvoje face na pol metra, pa vmes preskočit na nek pokrovček ki ga tiščiš na polovici razdalje pred kamero. JBG. ČE hočeš kaj takega, najami kamero, še najboljš skupaj s kamermanom.
- glede na pripravljenost in predznanje, predlagam da za začetek ostaneš kar pri objektivih ki pridejo v kompletu z DSLRjem. Ponavadi se kak 18-50 1.8 valja zraven, to ti bo čist dovolj. Če ne ga najdi za par € na netu. Ti bo delal avtomatsko, pa je minimalno za razmišljat zraven. Ti bo koristil tudi za kakšno fotko od bližje za naredit, ponavadi imajo minimalni fokus že od nekaj 10 cm naprej.

Ejga, noben ne more uganit kaj bi ti rad. In z velik različnimi stvarmi se lahko naredi isto, a veš. Tud za mal dnarja maš lahko velik muske, je pa treba se kaj naučit zraven, pa kakšen kompromis naredit.

Sori za neprimeren ton, ampak Alter ni telekomova pomoč uporabnikom. Celo temo (vsaj jaz) zastopim kot: zakaj mi nočte povedat, kako naj kupim za par € da bo delalo točno take posnetke kot nekdo, ki se celo življenje ukvarja s tem in ma opremo za nekaj 10k. A: ker ne gre to tko.
 

markosekula

Pripravnik
2. avg 2015
57
0
6
Trolanje ti ne gre prav uspešno - otrok vidi , da se zafrkavaš.
Ne verjamem pa de boš uspel tako kakor je tisti kljukec z plosknato zemljo , tisti je nepremagljiv.
Nekaj komentarjev pa je dobrih in lahko komu koristijo. Pa še en link da nauš reku , kako samo pljuvam: https://dofsimulator.net/en/ to je simulator za DOF ,ti pišeš o zamegljenm ozadju , pa bi mogoče lahko kaj videl
 

dell

Pripravnik
29. avg 2015
44
0
6
Ja prav maš, dolgcajt mi je, časa imam na pretek in prav v foto temo sem se zapičil, da trolam.