Nakup batnega kompresorja 50l

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Nimam izkusenj, čeprav že nekaj časa kupujem baterijsko udarno sravravco, ki bo z lahkoto tudi 100 spahlx zasravfala v les....
Tole je zame predrago, ampak s telim pa že tudi kakšno manjšo pizdarijo odsravfas...
980Nm
Koliko navora zmorejo pištole?

 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pa kaj je res treba čisto vsako temo speljati v drugo smer. ...KOMPRESOR 50l kupujem.

lp
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Kaj je to kaj za ena firma v originalu ??
Tega pa res nebi vedel. Ampak koliko vidim so pri večini teh znamk, glavni sestavni deli (motor z kompresorjem, rezervoar) isti, samo plastike okrog in priključki so drugačni.
Vsekakor pa priporočam kompresor z dvema valjema. Je opazno manj vibracij in ropota.

Sem sedaj našel kakšen je moj kompresor:

 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Tehnologija je šla naprej. Litijeve baterije dajo dovolj moči.
Ampak za ***zarijo odšraufat še vedno potegnejo šlauh.

Utisevalec
25l kompresor in 30 sekund največje moči na pištoli? Si kaj takega čudnega pojedo mogoče da take bedarije pišeš? 25l kompresor niti ne drži 30sekund stisnjenega petelina na pištoli. Kaj šele največje moči.


Sem napisal podatke, ki sem jih vzel za neko hoby pištolco z 500nm (200l/min porabe, 6bar delovni tlak) in za kompresor ki je napolnjen na 10 bar (na toliko ponavadi izklopi tlačno stikalo). Sedaj če imaš pištolo ki zahteva 8 bar in ima 300l porabe, pa kompresor imaš na 8 bar jasno ne dobiš nič ven iz pištolce pa tudi zrak ti porabi takoj. Zato sem pa napisal da sedaj odvisno kaj in kako uporabljaš ... tema v prvem postu omenja hoby uporabo par ur na mesec, tako da domnevam da avtor ne bo odstranjeval glavnih ležajev motorja, peskal železniškega mostu in barval karoserijo od avtobusa (za vse to je 25l premalo, se strinjam).
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes in Hanzi

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kje najugodneje kupiti hobby batni kompresor ,50l posoda ,pretok vsaj nad 200l ..In pa seveda cenovno ugodno.

Nov z garancijo.

Ni nobene potrebe po neki vrhunski znamki ,uporaba hobby par ur na mesec.
Hvala.

takšnega sem vzel v bauhahusu, ker je bilo več garancije. kar sem pregledal v tem cenovnem rangu je bolj kot ne vse eno in isto...
v tega moreš še malo olja nalit.
jaz ga uporabljam za klanfarco občasno, večino pa spihovanje orodja po delu. pa glasni so vsi ti kompreosrji :( v sluzbi imamo neke kitajske, ki imajo dve glavi, brez olja, ga skoraj ne slišiš, samo je pa dost defektnih in se rado zakadi iz njih. pri nas jih še nisem našel kje bi jih lahko kupil.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Brez skrbi,vem kaj delam..Mene zanima samo mnenje o samih kompresorjih.
Imam jaz še drugi kompresor na drugi lokaciji.

Takega iščem ,da bo pod nadstreškom ,ves čas v primeru potrebe pri roki. Večkrat bi morda bilo kaj za spihati ,pa je potem sama priprava in umikanje od kompresorja takšna ,da da ti mine do vsega ..Hehe.. Tako bo pa ves čas pri roki. Rabil ga pa vseeno ne bom veliko. Ampak tako kot sem že napisal ,ko je pa potreba , da je pri roki.

Tole bom najverjetneje vzel..Je že fabriško 10 barov.. Pa oljni je , tako po logiki ,mazanje nikoli ni škodovalo..

In glede tega abaca. Saj če gledamo je v tem svojem rangu med dražjimi. Tule v merkurju je dokaj ugoden ,drugje je povsod občutno dražji. In abac je kakorkoli obrneš firma za kompresorje. Tako da največjega klumpa tudi verjetno ne prodajajo.. Si boš šel s temi nizkocenovnimi kompresorji blatiti ime ,in izgubljati trg za dosti viišji rang po kvaliteti in ceni ??

Vsi drugi z nekimi kvazi firmami ,napisi ...so bolj vprašljivi. To je pač moje mnenje.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
imam abac že 15 let vsakodnevno v uporabi.. nikoli nobenih težav, razen enkrat smo pri transportu lajtengo mal precvikal.. to je edini strošek katerega sem imel z njim. 10/10 i would buy it again..
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.746
357
83
Vipavska dolina
Meni je (ne vem kako bi opisal) tam ko je ena cevka na tlačno stikalo pritrjena, tisto "objemko" tam razgnalo. Je bilo pa še pod garancijo, mi je dal potem kovinsko "objemko", prej je bila plastična. Pa znižal mi je, da izklopi prej, mislim da je bil tovarniško nastavljen na 10 barov, sedaj mislim da mi izklopi tam nekje pri osmih. Je pa 100 litrski. Mi pa ni žal in takrat nisem niti razmišljal o drugem kot abac, no niti ne vem koliko firm so takrat prodajali, je enih 15-17 let od takrat.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Utisevalec
25l kompresor in 30 sekund največje moči na pištoli? Si kaj takega čudnega pojedo mogoče da take bedarije pišeš? 25l kompresor niti ne drži 30sekund stisnjenega petelina na pištoli. Kaj šele največje moči.
25L kompresor ne drži niti pri pištoli za barvanje 30 sekund zadostnega tlaka. Pa je tam potrebno le 3 bare delovnega tlaka.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Za tam od 50-60 EUR dobiš generične kitajce pod različnimi znamkami na ebay/amazon/aliexpress, ki so za domačo uporabo zadosti dobri. Sam imam nek kitajski "aeropro r500" (1.5mm šoba) in je stara pljuvalna pištolca šla direktno v smeti. Ni primerjave oz. prednost LVLP pištole je tako velika da klasičnih pištole nikoli več ne primeš v roke (ni samo poraba zraka ki je 3x manjša, vse ostalo je enostavno 10 nivojev višje [nizka poraba barve, nastavitve snopa od širine, intenzivnosti itd.]).

Če boš barval ne pozabit nabavit še tamali (inline) vodni filter ki ga natakneš direktno pred pištolco.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX in mercedes

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Tile so direkt za na kompresor za v ležeč položaj. Za barvanje kjer imaš pištolco itak ves čas (relativno) pokonci rabiš take pokončne. Boljše je da je past za vodo čisto na koncu cevi, sploh če je cev daljša (kondenzacija v cevi).

Pa tale zgoraj ima "colske" priklope, več ali manj ves svet uporablja take samo pri nas so v uporabi "nemški" (če boš kupoval preko neta iz tujine bodo pozoren da je priklop "nemški" oz. kupiš brez spojke samo z navojem in potem pri nas kupiš prave spojke posebej).
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ne tale je za pokonci ,na koncu ,na obstoječi izhod se samo pritisne noter..Zdaj edino velikost priključkov ne vem če je ista..?? Samo se mi zdi da je ponavadi četrt cole klasika ?