nakup avtomobila 15k EUR

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
v octaviji se cela vrata odprejo z šipo vred, tu je razlika ... malo večja uporabnost
smile-1.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Dva otroška gresta komot v Octavio recimo... Čez 500 litrov prtljažnika.

V octavio karavan gresta brez problema,.. v limonzino ni sans,.. za laguno (ne karavan) sem tudi zelo skeptičen... predvsem je pomoje problem višina šipe,.. govorim pa za kolesa 6 letnika in 4. Torej tamal in en večji
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Preberi si odgovor od SJTV1, argumentirano, mu je komot in mu to ustreza.
Ker ti je tako jasno mi prosim naštej te hudo jasne argumente, da pri enem frocu rabiš vsaj karavana, če že ne enoprostorca. Ker očitno sem zabit, da jih jaz tako jasno ne vidim (oz. jih sploh ne). Hvala.

Se strinjam s SJTV1. Komot je, omogoča prevoze stvari, ki jih z limuzino ali 5V ne moreš. Recimo ravnokar sem domov pripeljal: veliko škatlo oblačil 1,0x,0,5x0,5m, potovalko, 2 ruzaka, 1 notebook, neke 2 vrečke ne vem česa, voziček za tamalo. Imam mrežo, da te ne bo skrbelo za varnost.
Recimo, da bi vse to šlo v 5V zelo težko ali pa sploh ne; škatlo bi moral verjetno pustiti in drugače zložiti pa bi šlo.
Ampak zakaj, če ni treba?
Sam sem izbral karavan pred enoprostorcem, ker imam veliko službenih poti, tudi v tujino in mi je visoka potovalna hitrost pomembna (ob nizki porabi).

Te vprašam z druge smeri: Zakaj 5V, če lahko karavan?


p.s. Da te potolažim:; nisi zabit, samo brihten češ izpast :p

lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Jasno,da kupis karavana ali enoprostorca,mislim,zakaj bi clovek kupil 5v?
Preberi si odgovor od SJTV1, argumentirano, mu je komot in mu to ustreza.
Ker ti je tako jasno mi prosim naštej te hudo jasne argumente, da pri enem frocu rabiš vsaj karavana, če že ne enoprostorca. Ker očitno sem zabit, da jih jaz tako jasno ne vidim (oz. jih sploh ne). Hvala.
evo ti en argument: ravno dno brez roba. Ce je treba se tudi z vilicarjem roba nalozi. Pa nalozi ti v nek 5V avto zadevo z vilicarjem. Sicer res da blokovci ne nakladajo zadev z vilicarjem, ampak po moji merivi je ze vilicar slatal. Tudi pri rocnem nalaganju je neprecenljivo ce neko zadevo ven potegnes, namesto da jo dvigujes cez tisti 20cm (ali vec) rob prtljaznika. Res da se otroska oprema ne naklada z vilicarjem vsak dan, ampak z otroci pride tudi kaka selitev v vecje stanovanje, obnova stanovanja.... Zakaj bi prekladal "zakle cementa" ce mi jih lahko gosposko z vilicarjem polozi v prtljaznik. Aja saj res, trgovci na dom vozijo.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Predvsem je užitek, ko toliko lufta pelješ s seboj.
cheer.gif


Če gre lahko 5 konjev za 14 dni komot na morje v klasičnem sedanu, ne vem, zakaj ne bi mogla z njim normalno shajati ena družina. Sam ne bi kupoval tako velikih avtomobilov, če ne bi imel vsaj 3 otrok.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
Citat:
Uporabnik pinKING pravi:
Ne me je***t
hysterical-1.gif


Ti to resno?

Se enega narocijo pa kaj... Sprinter?
evil.gif

čisto resno, bil gledat golfa pa kolega tam prodaja nove pa mi je povedal da ga je vzel v ceno
smile-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Kar pa popolnoma razumem.

Plazenje zadaj v avto pa otroka dajata v sedežek pri trivratnih vozilih je kar podvig.

Naredi to pred priljubljenim trgovskim centrom, ko ti parkirajo skorajda na vrata pa sploh. Vozila z zadaj drsnimi vrati so v tem primeru še kako dobrodošla.
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.001
148
63
KSZ:

Hehe, tud jaz sem se nasmihal, ko so kolegi kupovali karavane, ko so dobili otroke. No, ko sem bil sam na istem, sem videl pravo uporabnost karavana (prej sem imel 5V octavio 1.8t, ki tudi ni majhna). Kupili smo karavana, čez čas pa še kombi (sicer zaradi drugih vzrokov). No zdaj je tako, da imamo A6 karavana za manjši avto za v trgovino in nazaj, sicer pa se raje prevažamo s kombijem.

Čez kamot ga ni. :)
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Ok, a pa lahko napišeš zakaj je bolje? Kaj je lažje? Zmetat v prtljažnik? To je isto. A je karavan boljši, ker lahko naložiš do strehe? A ima ta karavan mrežo med prtljažnikom in potniškim prostorom? Nima, potem ne moreš naložit... Kaj je bolje? A je karavan daljši in imaš več placa na zadnjih sedežih? Ne vem, zato sprašujem, pa vsi znate zgolj napisat, da je jasno, da je karavan boljši.
ZAKAJ?

Ne prjatu, ti ne sprašuješ ampak napadaš. Si ravno tako poseben, kot pa tisti, ki hočejo prvi dan ko vidijo +, kupiti cel vagon opreme. Zakaj hudiča obtožuješ človeka, ker je rekel, da bi karavana? Ja kamot je. In ja, ogromno karavanov ima mreže, vsaj kolikor jaz opažam. In ja, jaz sem ga tudi kupil pred leti. In je na kamot. Mam tud kolega, ki je kupil golfa 5, pač verjetno takega razmišljanja kot ti. Sej ne rabim velikega avta. Sej ga res ne. ampak ko smo bili na izletu je on rabil 5 minut, da se je popakiral, jaz pa pol minute. Voziček samo ležat daš, otroka pripneš in gas. In ja gre voziček tudi v golfa. Sam je v velikih primerih že treba kolesa dol vzemat, pa paziti pod katerim kotom, ga daš noter in boh ne daj da maš še kakšno drugo opremo noteri...tako da smej se ti kot se hočeš. Jaz ne vem zakaj bi se jebal v glavo z volumnom v pritljažniku, če imaš praktično dvojni volumen v karavanu in to je to. Karavan/SUV ni nujna oprema ob rojstvu je pa bolj "luksuzen". Je pa vse možno tudi s twingotom. Preverjeno.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
tocno tak...da se tudi z twingom. Ampak eni se pac ne morejo poslovit od 1985. Enoprostorca res ne rabis pri enem frocu. Ampak karavani in enoprostorci so danes prisotni ze v clio razredu. Tega tudi ne smem imet pri enem frocu po 1985 teoriji? Ni ga bolj komot ko otroka das not pri visokem stropu, 2 zica ven, 2 pecikla not. Naredi to pri limuzini. Aja pa tudi za alter 1985 ncap krestest je poskrbljeno, ker obstajajo original mreze, take za na vzglavnike, hakli po vozilu da fiksiras stvari,...
Bi pa bil zelo vesel razage klana 1985 kako lahko take stvari uredis v limuzini, predvsem pa zakaj bi pri zdravi pameti in polni zavesti izbral limuzino namesto berlingota, picasoja,... aja mladici ki ste se sami otroci in se oglasate tukaj prosim stfu. Idite se nazi vs kimjongil v svojih mnogih temah
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.424
9.168
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
če pa je trend to, pa modno
smile-1.gif

pravilno je naredil, trivratni avto je hudo neuporaben..v bistvu eden najmanj uporabnih (manj je še coupe/roadster), sploh za družinico.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
res je pravilno naredil da se je golfa losal, ker 3 vrata in otrok je samomor. Smo vseeno, doblo je taka ogromna krava da nevem ce bi si ga pri 1 omislil